Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy lehet, hogy egyes emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet, hogy egyes emberek képesek a bántalmazójuk pártját védeni és mentegetni még akkor is, ha egyértelmű, hogy mi történt és esetleg adott is a lehetőség nekik elmenekülni?

Figyelt kérdés

Itt van például ez az eset:

[link]


Ez a marha képes volt össze-vissza hazudozni a segítségnek, hogy a bikát védje.


Enyhébb esetben velem is megtörtént ez, egy jó barátom hasonló kapcsolatban élt, pusztán barátként felajánlottam neki, hogy a rezsi ráeső részéért cserébe lakhat nálam, saját, külön nagy szobája lehetett volna (és amúgy sem volt az ajánlat félreérthető: azonos neműek vagyunk és heterók), ahonnan segítettem volna elindulni neki saját lábra állni: jobb állást találni, ha akar, idővel külön költözni, van egy jó szakember ismerősöm is, ezt is felajánlottam. Jó a közbiztonság, új város, portaszolgálat a lakásban, rendőrség az utcában, bárkit, aki egy erősebbet ver a lakásom ajtajára én már feljelenthetek és bőven érzékenyebbek rá, mint amennyivel elmismásolják a családon belüli erőszakot. Aztán egyik nap, mikor találkoztunk, elmondott minden szemétnek, aki csak irigy a kapcsolatára és szét akarja robbantani őket a kanjával és ne merjem neki ezt többé felhozni, mert nemhogy barátok nem leszünk, amiért én nem bírom az ő kis szerelmét, hanem még rám is küldi megveretni. Mondom mi a qrva anyád van? És komolyan gondolta...


Miért csinál valaki ilyet? Miért kell a retket menteni és hátbatámadni azt, aki segíteni akar? A bántalmazó kapcsolatban ragadást megértem valamilyen szinten, de ez nem az a szint.


2021. febr. 2. 10:04
 1/3 anonim ***** válasza:
95%
Azért mert a bántalmazás mellé foylamatos lelki terror és agymosás is társul. A bántalmazottal el van hitetve hogy a bántalmazó nélkül semmit se ér, függ vagy meg van fenyegetve hogy hogy megölik ha beszél, illetve maga az emberi elme is hihetetlenül erős elhárító mechanizmusokat tud létrehozni. Aki ilyen körülmények közt él, úgy próbálja magát ebből kizárni, hogy elhiteti magával hogy nincs ezzel semmi baj,.
2021. febr. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%

Azért, mert

1, A hosszútávú bántalmazás megtöri a lelket és az akaratot.

2, Sok bántalmazó fenyegeti az áldozatát azzal, hogy megöli, ha szól bárkinek.

3, A bántalmazott tudja, hogy a bántalmazó nem csak a levegőbe beszél. Simán nyomorékká teheti, megölheti, a hatóságok nem foglalkoznak ilyesmivel érdemben (nem védik meg).

4, Stockholm-szindróma

2021. febr. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A bántalmazó átmossa a bántalmazott agyát, aki szépen "megőrül" és elveszti a kapcsolatot a valósággal -> azt hiszi hogy a bántalmazója nem is bántalmazza.


A bántalmazó gyakran fenyegeti a bántalmazottat, ha az nyíltan ellenszegül neki. A fenyegetések a nemi erőszaktól, a gyilkosságon át, a megcsonkításig terjednek, de néha a szeretteket fenyegetik meg. És ha ez nem lenne elég, a bántalmazó gyakran meg is valósítja a fenyegetésben felvázoltakat.

2021. febr. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!