Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tulajdonképpen sok kapcsolat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tulajdonképpen sok kapcsolat, azért megy tönkre mert a párok nem mernek beszélgetni?

Figyelt kérdés

Csak én látom így vagy nagyon buta vagyok?

Azt vettem észre, hogy legtöbb esetben ahelyett, hogy leülnének és megbeszélnék a dolgokat, inkább fölösleges köröket futnak az emberek. Nem értem igazából. Nem mernek egymáshoz szólni??

Nem jó a szex? Elhanyagol a párod?- nem, nem beszélik meg, megcsalják a másikat.

Lapos a kapcsolat? - nem beszélik meg, fel lehetne-e dobni, mit kéne csinálni.

Itt is néha olyan kérdések vannak, hogy kb. csak oda kéne fordulni a másikhoz, hogy "Te, szerintem ez, meg az van..."


Ne vegyétek provokációnak, csak nagyon kíváncsi vagyok, hogy csak szerintem lenne-e megoldás, ha normálisan kommunikálnának egymással a párok, ahelyett, hogy tönkre teszik magukat.

Például ha gyanakszol, hogy megcsal a másik... Beszéld meg vele.

Saját sztori: Csaj+ pasi házasság. Pasin kb. lesír minden mozzanatban, hogy nem szereti szegény lányt, nem akar vele lenni, konkrétan tudom kihez jár el inkább.

A csaj is gyanakszik.

Erre mit csinál? Felhív, hogy szerintem megcsalják-e?

Otthon nem beszéltek róla, azóta is megy minden ugyanúgy boldogtalanul.



2021. febr. 17. 17:43
A kérdező szavazást indított:
Igen, nem képesek/nem mernek beszélni.
Nem, ez így nem igaz.
Nem tudom, hogy kell szavazni.
41 szavazat
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
90%
Én pont egy ilyen kapcsolatban vagyok, rengeteget javítana a kapcsolatunkon, ha ő képes lenne velem beszélgetni, de egyszerűen nem hajlandó.. olyan indokkal, hogy kerüli a veszekedést és a konfliktust. De egyszerűen nem fogja fel, akárhogyan mondom neki, hogy amiatt van konfliktus, mert nem beszélünk.. bennem gyűlnek a problémák, amik simán megoldhatóak lennének, ha beszélgetnénk. De basszus retteg attól, hogy kommunikáljunk.. hihetetlen.. nagyon rossz, és nem tudom már mit tegyek, hogy megértsen..
2021. febr. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
93%
Nemcsak az, hogy beszélni nem mernek/képesek, hanem hallgatni és figyelni sem. Belelátnak egy csomó dolgot a másik mondandójába ahelyett, hogy valóban arra figyelnének, amit mondani akarnak. Illetve sokan normálisan sem tudnak beszélni: vádolják a másikat, szidják anélkül, hogy esélyt adnának a magyarázatra vagy a reagálásra, nem képesek értelmesen egyeztetni az álláspontjukat.
2021. febr. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
97%
Nem nem mernek, nem akarnak/tudnak
2021. febr. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
88%

En is igy jartam most. Elhanyagolva erzem magam, es hogy a parom mellett az utobbi idoben se boldognak, se ferfinek nem erzem magam. Teljesen normalisan megprobaltam vele megbeszelni a dolgot. Eredmeny: azota (egy hete) nem beszel velem. Nem mondtam semmi bantot, ugy koszontunk el, hogy remelem hogy hamarosan meg fogjuk tudni beszelni a problemat (mert akkor nagyon elzarkozott elole).


Nem erzem ugy, hogy ebben a helyzetben nekem kene utana futnom.


6 eves a kapcsolatunk.


31F

2021. febr. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
9%

Jaj ez a beszéljünk meg mindent duma mindig.

Ha azt mondod a párodnak hogy akarom hogy szeress ne muljanak az érzéseid akkor majd parancs ertettem szeretlek? :D


Hagyjuk már a dumát:D

2021. febr. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
87%
Nekem van egy jobb kérdésem.Ha úgymond párkapcsolatban élnek akkor hol van a kommunikáció? Miről vagy mikről beszélgetnek? A kapcsolatukról miért nem beszélnek?🙄Nem offolni akarlak bocsi,de szerintem érted mire gondolok.Az emberek félnek őszinték lenni.Félnek az ismeretlentől,a változásokról,vagy hogy nem felelnek meg.A párkapcsolat az egy társadalmi státusz. Ha nincs sokszor semmibe vesznek,nem vesznek komolyan.Lehet minden mögött a félelem áll hogy elveszítünk valamit, amit egyébként is elveszítenénk csak lassan és fájdalmasan. Nem tudom igazából. De az biztos hogy sok félreértés van a kommunikáció hiánya miatt,a megértés és türelem nem nagy erény mostanában.
2021. febr. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
76%
Mi beszélgetünk és épp ez a probléma. Ennek ellenére sz@rik arra, hogy dolgozni kéne, hogy elegem van abból, hogy átmegyünk egymáshoz és nem költözünk össze stb. Kommunikálok vele és rohadtul nem érdekli. Már engem se. Szexről is beszéltem, hogy nem akarom annyira, nem szeretem, heti 1 azt kész, ő megkapja tőlem a kielégítést máshogy, de egyik fülén be, a másikon ki. Ezért érdemes kommunikálni? Nem.
2021. febr. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

5. Kiforgatni se kell a dolgot, gondolom nem láttál még két beszélgető embert, oda- vissza kommunikálni. Ha nem vagy biztos benne, hogy szeret, azt is gyönyörűen meg lehet beszélni, nekem az is válasz lenne, hogy bizonytalan, vagy valami, de ne görcsöljünk már egymás mellett évekig.


6. Egyetértek, és fent is jókat írtak. Néha én is elgondolkodom, hogy így hazamennek, és az időjárásról beszélnek csak? Mert van olyan ismerősöm aki a legkisebb baját se meri elmondani a párjának, mert "megharagszik". Én meg: hogy mi?? :DD

2021. febr. 17. 18:10
 9/34 anonim ***** válasza:
95%
Hatos vagyok.Hogyan lehet az hogy egy kapcsolatban mindíg csak az egyik fél kezdeményezi a beszélgetést? Hogyan találhat mindenki egy olyan társat akivel lehet kommunikálni sértődés és passzív hozzáállás nélkül? 😀
2021. febr. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
96%

Nem simán sok kapcsolat, de szerintem a szakítás 3 leggyakoribb oka között minden esetben ott van a kommunikáció hiánya.


Nem kell messzire menni, nézz körül itt a GYKn. Hány és hány olyan kérdés van, amire egyetlen jó tanácsot lehet adni, hogy "beszéljétek meg".


A kérdezők egy jó része teljesen felháborodik ezen, hogy de mégis azt hogy, az nem megoldás, az nem működik, nem meri, nem akarja, akármi... És nem fogja fel, hogy nem létezik a problémájára más tanács, mint az, hogy leül a párjával és tábeszéli.


(ami külön szánalmas, hogy simán lefekszik valakivel, de közben már egészen triviális problémákat sem mer felhozni, és nem tud megoldani kommunikációval)

2021. febr. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!