Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Férfitársak, mennyire gyakran...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfitársak, mennyire gyakran okoz problémát párkapcsolati kommunikációban, hogy a párotok nem hajlandó érteni amit egyértelműen elmagyaráztok?

Figyelt kérdés

Pl:


Férfi oldal:

Szeretlek=szeretlek

Finomat főztél=finomat főztél

Köszönöm=köszönöm


Női oldal (amit értelmez belőle):

Szeretlek=mosteztmiértmondod biztosazzalamásikcsajjalismerkedsz márnemisszeretsz


Finomat főztél= tutielsóztamdemégishazudik mostmértnemlehetmegmondanihogyrosszlett végemindennek


Köszönöm=mostmirecéloznemértem nemtetszemmárvagymi vajonmegcsaldekilehetazbiztosakoleginája


Ismerős?


2021. márc. 14. 04:48
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Ismerős. Ebben a formában is és abban is amikor valami összetettebb gondolatsor van és teljesen mást ért alatta. Néha én is félreértem, de ő napi szinten. Nem tudom, hogy mitől van ez. Nem buta, hogy ne értené meg a dolgokat vagy ne tudna egyértelműen fogalmazni. Egyszerűen csak nem sikerül. Órányi veszekedés után fél órával jön, hogy bocsi, sztornó minden, mert megértette, hogy mit akartam mondani neki eredetileg. Ráadásul már régen nem kislány.

Szerintem ez velük jár, olyan mint a menstruációjuk. Ez van, ilyenek.

2021. márc. 14. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Ismerős, de a feleségem úgy érti ahogy mondom. A főzőset leszámítva, mert azt én csinálom, és az asszony pedig megmondja a véleményét őszintén.
2021. márc. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%

Tehát a párod szerint nem vagy őszinte, rendszeresen csajozol, azt érzi, hogy mindig elégedetlen vagy vele, és nem érzi, hogy szereted és megbecsülöd. Minden szavad mögött azt keresi, hogy mit hibázott, miért fogsz most veszekedni.

Na szerinted ez miért lehet?

Várj, kitalálom! Mert egy hisztis, ostoba picha?

Eltaláltam?

Ó, nem is értem, miért hiszi azt, hogy nem becsülöd meg....

2021. márc. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3 ennél messzebb nem is járhatnál. Sztem szokj le a találgatásról.
2021. márc. 14. 07:29
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Értelmes embereknél nincs ilyen. Én sose láttam hasonlót se.
2021. márc. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Nőként mondom, mert a nők magukból indulnak ki. Mi is, ha mondunk valamit abba simán lehet egy hátsószándék is.

Nem értetlenkedésre utalsz a kérdésben, hanem bizonytalanságra a mondanivalóddal kapcsolatban.

2021. márc. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
Érdekes, én sem vagyok ilyen nőként és nem is hallottam még ilyet jó kapcsolatban. Ez a nő nem bízik benned és nem az a baj, hogy értetlen. Most hogy okkal, vagy anélkül nem bízik benned, azt mi nem fogjuk tudni. De ha egy nő arra, hogy szeretlek azt mondja, hogy biztos megcsalod vagy mást szeretsz, akkor az nem azért van mert nő, hanem mert féltékeny és nem bízik benned. Szívesen.
2021. márc. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
Számommra az volt a nagy probléma, amikor félreértett valamit, amit mondtam, e félreértésről nekem nem szólt. Családnak panaszkodott arról, amit félreértett, az ő (nem valós) gondolataival kiegészítve, így-úgy továbbgondolva, félreértelmezve a szavakat...
2021. márc. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ismerős.

Nem okvetlen pont ezekkel, de önmagában ez a logika, hogy mondasz valamit, amit te úgy értesz, ahogy mondod, ő meg elkezd rajta agyalni, hogy biztosan ezt meg azt (sokkal rosszabb jelentésű dolgokat) akartál vele mondani.

Ennél ezerszer rosszabb, amikor az édesanyád (VAGYIS AZ ANYÓS!!!!!) mond valamit, és feleséged azon kezd el agyalni. Pláne, hogy mivel az édesanyád is nő, ő sem fogalmaz egyértelműen.


Tapasztalatom szerint két nő tudja egymást leginkább félreérteni. Lehet, hogy az anyós-meny konfliktusok gyökerét is itt kell keresni.

2021. ápr. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!