Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nikotinnal erősíthető a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nikotinnal erősíthető a monogámia?

Figyelt kérdés

Olvastam arról, hogy állítólag a férfiaknál a monogámia hormonja az ADH (Anti-Diuretikus Hormon, vagy más névem Vazopresszin) és ennek a hormonnak a szintjét a nikotin képes megnövelni (egyes cigizőknél már sok problémát szokott okozni a túl magas ADH szint). Ez azt jelenti, hogy minden egyes elszívott cigi erősíti a férfi monogámiáját? Ha igen, akkor hány párkapcsolat él a mai napig csakis amiatt, hogy a pár férfi tagja cigizik?


(megjegyzés: A nikotin nem növeli a női monogámia hormonnak, az oxitocinnak a szintjét)


2010. aug. 20. 07:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
nem, mert ha büdös a szád, az összes csaj ott fog hagyni.
2010. aug. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És mi van a nikotin-tapasszal és nikotin-rágóval?
2010. aug. 20. 07:26
 3/13 anonim ***** válasza:
szűz területre tévedtél, térképezd fel egy kicsit. egy kutatási kezdeményezésnek is örülnék :D
2010. aug. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

ezt hogy a férfi monogámia hormonja az adh ez hülyeség

az adh vagy ahogy írtad a vazopresszin a vesében a vízvisszaszívást fokozza magyarán kevesebbet hugyozol

a férfiban is ugyanaz felel a monogámiáért ami a nőben: az oxitocin

2010. aug. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
azt még kifelejtettem hogy annyi közös van bennük hogy a hipotalamusz termeli őket
2010. aug. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
jaj miez a dohánygyáros urban legend? szánalmas.
2010. aug. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Az Oxytocinnal az a helyzet, hogy a Tesztoszteron gyengíti a hatását, az Ösztrogén pedig erősíti. Emiatt a hím emlősöknél a monogámiába az Oxitocin nem szól bele, hanem helyette a módosult verziója, az ADH vált a monogámia-hormonná. Eleve mindkét anyag ugyanott termelődik és ahogy előbb írtam, szerkezetileg is hasonlítanak egymásra.


A 334-es génvariáció is az ADH receprotok létrehozását gátolja és egy svéd tanulmány szerint ezzel a génvariációval rendelkező férfiak párkapcsolata nagyobb eséllyel fog megromolni (főleg ha a férfiban kétszer is előfordul a 334-es)

2010. aug. 20. 08:55
 8/13 A kérdező kommentje:
Angol nyelvű link az ADH monogámosító hatásával kapcsolatban: [link]
2010. aug. 20. 09:11
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

jó, akkor szívd azt a szart és akkor nagyon jó lesz neked.

figyu, SEMMI KÖZE HOZZÁ, és BAROMSÁG AMIT ÍRSZ.

Nekem minden ismerősöm aki dohányzik MEGCSALTA a párját. Na?

Ha nem akarod h félrekúrjon a férjed akkor azt ne úgy tedd h 40 évesen elviszi a rák, inkább kérdezd meg mindig h mire vágyik és elégítsd ki, ne csak az ágyon feküdj és bámuld a plafont.

2010. aug. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem cigizek és csak érdekességképp vetettem fel a kérdést.

Viszont miért van az, hogy sokan képtelenek normálisan válaszolni?

2010. aug. 20. 09:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!