Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy oldjuk meg férjemmel ezt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy oldjuk meg férjemmel ezt a vitát, veszekedést? Hogy lehetne kompromisszumot kötni? Egyikünk se akar semennyit se engedni.

Figyelt kérdés

A vita a karácsonyról szól, hiába van június. Az én vágyam az, hogy idén hagyjuk a hagyományos karácsonyozást, csak menjünk el pár napra a gyerekekkel egy hotelba. Ott lesz karácsonyfa, amivel nem mi dolgozunk, karácsonyi dekor, amivel nem mi szenvedünk, karácsonyi menü, ami fölött nem mi izzadunk a konyhában. Nem kell vendégeket fogadni. Ajándékozkodás ugyanúgy lenne, majd együtt a hotelszobában. Pénz lenne rá, szóval abszolút nem azon van a konfliktus, hogy nem telik hotelben karácsonyozásra. Szeretnék még szentestén is a hotel wellnessrészlegén staunázni, meg medencézni, és nem gürcölni. Pihenni akarok karácsonykor, nem melózni. Elegem van a karácsonyi dekorálásból, takarításból, sütés-főzésből. Elegem van! Szeretnék pi-he-nni! Semmit sem csinálni!

Férjem meg hajthatatlan, ő mindent ugyanúgy akar, ahogy eddig. Nagytakarítás, teljes dekor, karácsonyi menü, sokféle karácsonyi sütemény, vendégek fogadása, stb. Nekem az a fő érvem, hogy eddig minden évben az ő álomkarácsonya volt, most legyen az enyém. Az a baj, ő ilyen nagyon családcentrikus, nagyon ünnepszerető ember. Én egész máshogy nőttem fel, szeretem a karácsonyt, de nem ebben a hagyományos, gürcölős formában. Amúgy most, amíg ide írtam, támadt egy ötletem! Mi lenne, ha azok is jönnének a hotelbe, rokonok, akikkel még együtt akar karácsonyozni a férjem? Akkor mind együtt lennénk, csak nem otthon, hanem a hotelben. Én még örülnék is neki, több ember. De nem tudom, hogy lehetne rávenni férjemet...


2021. jún. 9. 10:49
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
98%

Kompromisszum: legyen karácsony, de csinálja ő.

Főzzön, takarítson, szerezze be és díszítse fel a fát, csináljon meg mindent.

Vegyen ki szabadságot hozzá, ha szükséges.

2021. jún. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
32%
Na így halnak ki szépen lassan a régi szokások. Mikor már karácsonykor is wellnesezni mennek az emberek. Wellnesezni elmehetsz egész évben, míg karácsony évente egyszer van. Amúgy tök egyszerű: megbeszélitek, hogy nem te csinálsz mindent, a férjed is besegít, valamint vagy nem hívtok egyáltalán vendégeket, vagy csak 2-3-at.
2021. jún. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
98%
Mondd neki, hogy szuper, legyen a karácsony úgy, ahogy eddig, de akkor ő főz és dekorál. A más munkájából én is szeretem az álomkarácsonyt, úgy könnyű...
2021. jún. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
89%

Igen, én is azt mondom, amit az első: csinálja akkor egyedül. Süssön-főzzön, ha akar, vagy rendeljen, takarítson, díszítsen fát; én a fülem botját nem mozdítanám.

Nem gondolom, hogy nagy kérés, hogy egyszer úgy töltsétek a karácsonyt, ahogy neked jó lenne.

Szerintem az ötlet, amit írtál, annyira nem jó: a rokonoknak lenne pénzük és kedvük egyáltalán hotelben karácsonyozni? Mert ha vendégvárós a család, akkor jó eséllyel nem annyira rávehető. Magamból kiindulva pedig borzasztóan sajnálnám a pénzt egy karácsonyi wellnessezésre sokszoros áron: rokonok kedvéért biztosan nem tenném meg. De ki tudja, lehet, hogy nálatok ez másként van.

Mindenesetre elrángatni a férjedet nem tudod, de ő sem kényszeríthet téged rá, hogy gürcölj ünnepekkor, ha nem akarsz. Talán, ha látja, hogy tényleg egyedül kellene végigcsinálnia az egészet, és te hajthatatlan vagy, akkor belemenne.

2021. jún. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
49%
2 "Na így halnak ki szépen lassan a régi szokások." Nagyon helyes! Haljon is ki szépen minden olyan hagyomány, amire nincs már igény. Majd lesz helyette más.
2021. jún. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
18%

Nem lesz helyette más, teló nyomkodás lesz.

Meg se ismered majd a párod, ha ránézel, mert csak a telefonos játékbeli nevét tudod, és az ottani avatar képét ismered fel.

Találkozónál a nő csak a lábát teszi szét, a férfi meg csak a farkát nyújtja, a képet hozzá akkor is telefonon nézik.

2021. jún. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
72%

#2 A Karácsony eredetileg a téli napforduló ünnepe. Ilyenkor megpihen a természet. Az ember az egyetlen faj, amelyik képtelen nyugton maradni ilyenkor. Szembemegy a természet rendjével, és amikor a legtöbb melatonin termelődik a szervezetben, pont akkor hajtja magát hülyére.

Kérdező, foglalj magadnak egy szobát 1 személyre. A többit megoldja a férjed.

2021. jún. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
90%

Úgy könnyű ezt szeretnie, hogy te dolgozol vele és te nem tudod kiélvezni, mert nem tudsz pihenni. Még ha be is segít, lefogadom, hogy a munka jelentős része rád hárul.

Esetleg olyan kompromisszumot tudok elképzelni, hogy legyen otthon nálatok, de jóval kisebb felhajtással (és segítsen többet) vagy idén ti menjetek vendégségbe máshoz, azzal már elég nagy teher lekerülne a válladról. A két ünnep között meg menjetek el wellnessezni.

2021. jún. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
16%
Hagyd ott. Légy boldog egyedül.
2021. jún. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem jó kompromisszum lehetne, ha a karácsonyt megünnepelnétek rendesen, de idén te pihennél, és a gyerekekre meg a férjedre bíznád a készülődést. A kaját akár rendelhetitek is, takarításnak elég annyi, amennyit amúgy is megcsinálnátok, a dekoráció meg nem nagy kunszt annak, aki amúgy is szereti a karácsonyt. Ez az egész akár a te ajándékod (egy része) is lehet, akkor még szívesebben foglalkozik a férjed és a gyerekek ezzel. Nem tudom a vendégségek hogy vannak nálatok, de idén lehetne másnál, vagy az is minimál befektetéssel, rendelt/vendégek által összedobott kajával.
2021. jún. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!