Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire fontos egy kapcsolatb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire fontos egy kapcsolatban a tanulmányi végzettség?

Figyelt kérdés

Szerintetek fontos hogy egy párkapcsolatban kinek milyen tanulmányi végzettsége van?

Okozhat későbbiekben problémàt ha az egyik fél jóval tanultabb?

Pl: diplomás , 8 általános..

( TUDOM CSAK EGY PAPÍR )


De értitek úgy is mire gondolok.

Kíváncsi vagyok.



2021. szept. 23. 08:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ma már szakmával is nagyon jól lehet karriert építeni, pénzt keresni. Akár tetszik, akár nem, ez fontos az életben, hiszen másképp nem lehetne fenntartani egy lakást, gyereket vállalni, vagy egyszerűen csak elmenni hétvégén kirándulni.


Szerintem a baj ott szokott lenni, ha valaki punnyad, nem igyekszik, és beéri minimális összeggel a szülők nyakán.

2021. szept. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

Valószínűleg tud okozni, mert FIZETÉS beli különbségeket generálhat. Bár azért ki tudja, hogyan lehet boldogulni 8 általánossal a mai világban.


Talán van, aki tud. Ismerek olyan megkeseredett diplomás embert, aki pénzügyi gondnokság alatt van és nem jut hozzá a fizetéséhez, hiába dolgozik rendesen és tisztességesen. (havi 400.0000 ft bevétele van és alig él meg.)


A műveltség lehet hasonló - szociokulturális háttere válogatja.

2021. szept. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Olyanok miatt biztos hogy ne kapja a masik azt hogy "bezzeg en diploma nelkul is tobbet keresek", "diplomad van mégis olyan hulye vagy", "csak azert vettek fel jo pozicióba mert szerencséd volt", meg hasonlok.


Kisebbségi komplexusokat szül vmiert a kapcsolataimba az ha nem diplomassal jovok ossze.

2021. szept. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Okozhat problémát, de alapvetően a két személyen múlik.


Ez olyan, mint bármi más, akkor probléma, ha látszik rajtad hátrányodra.


Nagyon sok ember alacsony iskolai végzettséggel olyan hülyeségeket képes összehordani, mert nincs meg a magához való kritikus gondolkodása, hogy legszívesebben agyonverném.


Nagyon sok embernek van komplexusa a végzettsége miatt.


Nagyon sok embernek a végzettsége csak egy tünete a szellemi minimalizmusának.


És így tovább.


Nekem több diplomám is van, voltam együtt olyannal is, akinek csak érettségije volt és olyannal is, aki doktorandusznak tanult akkoriban. Mindkettőjükkel jól éreztem magam, mert volt egy szellemi nívójuk és nem szar folyt ki a szájukból meg lenézés. És bizony ismertem olyat, aki csak bántani tudott amiatt, mert én elmentem egyetemre és folyamatosan lehúzta azt, amivel foglalkozom, mondván xy papír nélkül többre vitte. Konkrétan azt nem bírta elfogadni, aki én voltam, mert neki fontos volt a papír... És sajnos volt olyan, aki hitkérdést csinált a tudományból. Ott én mondtam, hogy eriggy a jó édes...

2021. szept. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
*És folyamatosan sértegetnek önbecsülést rombolnak, nem bíztatnak segitenek hanem lehúznak abba hogy azt higyjem magamrol sz.rt se érek.
2021. szept. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
3.voltam
2021. szept. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%

oszinten: az erettsegi a mai vilagban ALAP. olyannal nem allnek ossze, aki csak 8 altalanost vegzett, mert valoszinu, ott gond van. nekem mrg a legbutabb, motivalatlanabb ismeroseim is mrgszereztek valahogy az erettsegit, akinek ez sincs meg, azzal mentalitasban, ertekrendben amugyse passzolnank.


de erettsegin tul igazabol nem a vegzettseg a donto, bar sokszor van osszegugges a vegzettseg ez intelligencia kozott, hiaba leszek ezert leszolva. de nem kizaro ol nalam pl. a diploma hianya, ha amugy az illeto nem buta, motivalatlan es vannak ambicioi.

2021. szept. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Maga a végzettség soha nem érdekelt, a szellemi képesség és intelligencia annál inkább. Ami tanulható, lexikális tudás sokkal kevésbé érdekel mint a logikai képesség, alkalmazkodó képesség és a gyors reagálás. Számomra fontos, hogy a partnereim egy hullámhosszon legyenek velem, hogy a beszélgetéseink ne unalmasak legyenek hanem pörögjenek, hogy értelmesen és érthetően kommunikáljon, ez az alap. Volt olyan bolti eladó barátnőm akivel nagyon jól megvoltunk pedig nem volt érettségije, mégis ritka értelmes volt, bármit el tudott intézni, kifejezetten jól kommunikált. Lehet mondani hogy lusta volt iskolába járni, nem érezte szükségét annak, hogy legyen egy oklevele vagy diplomája.
2021. szept. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

#8 leírta a lényeget.


Aki intelligens, annak egy magas végzettség csak egy papír, mert bármikor képes lenne rá, ha ideje/pénze engedné.


Aki meg nem, az földhöz veri magát, mert tudja, hogy képtelen rá.

2021. szept. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Akármennyire is elterjedt nézet itt gyakorin, hogy a diplomások mind életképtelen hülyék, a tanulatlan munkások pedig kivétel nélkül magasan műveltek pusztán önszorgalomból, valahogy a való életben mégsem ezt tapasztaltam soha. Szóval igen, fontos nem csak az intelligenciaszint, hanem a végzettség is, mindenki fizetésétől függetlenül. Nem jönnék össze Kőműves Sanyival akkor sem, ha x-szeresét keresi, mint bármelyik diplomás.
2021. szept. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!