Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » "A nő teste, a nő döntése.",...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"A nő teste, a nő döntése.", igaz?

Figyelt kérdés

Gyakran mondják, hogy az abortusz, az egyedül a nő döntése.

És nemrég egy kérdésnél is előjött, hogy a nőnek NEM kell elmondania a pasinak, hogy már ölette meg a magzatát.


De ha ez így van, akkor a férfinek is van joga eltitkolnia dolgokat, ugye? >:)

Pl.:

- Hogy volt börtönben.

- Hogy igen, most még ügyvéd egy multinál, de ha sikerülnek a vizsgák, akkor jövőre természetvédelmi őr lesz, a mostani fizu töredékéért.

- Hogy van a családjában súlyos, örökletes betegség.

- Hogy a lakását bérli, a kocsija céges, és a fizuja jelentős része a szülői ház jelzálogára megy.

- Hogy sosem akar gyereket.

- Hogy ...

Vagy mi a szint? He?



2021. okt. 12. 15:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/120 anonim ***** válasza:
97%
Ha szóba kerül az abortusz téma, akkor illik elmondani. De amúgy ha beszélgetsz a kiszemelt partnerrel, elég hamar kiderül, hogy világnézetileg hová tartozik, ami alapján meg ki lehet következtetni hogyan reagálna egy abortuszra például.
2021. okt. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/120 anonim ***** válasza:
93%

Ezeknek köze nincs egymáshoz, ugye tudod? Ha a férfi eltitkolja, hogy volt börtönben, az olyan, mint amikor a nő titkolja el, hogy volt börtönben. Amikor a férfi családjában van súlyos, örökletes betegség, az olyan, mint amikor a nő családjában van.

Ha sosem akar gyereket bármelyik fél, azt nem titkolhatja el a társa elől, mert éveket lop el az életéből és csak megkeseredettség és harag lesz a vége.

Bámulatos, hogy nem érted meg a két dolog közti lényeges különbséget.

Főleg olyan pasitól nevetséges az ehhez hasonló puffogás, aki szerint két baj lehet egy nővel: kölyke van mástól VAGY volt abortusza. Tehát: van rajta sapka, vagy nincsen.

Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok abortusz párti, de szabadság párti vagyok. Az én testem, az én döntésem. Ha bűnöző lennék, arról tudnod kéne, ahogy nekem is ugyanezt veled kapcsolatban.

2021. okt. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/120 anonim ***** válasza:
79%
Én sem vagyok abortusz-párti, de a tiltást értelmetlennek és embertelennek tartom. Két dolog van, amiért egy nő bármire képes: azért, hogy legyen gyereke, és azért hogy ne legyen. Tehát aki nem akar gyereket, az úgyis meg fogja oldani a terhességmegszakítást valamilyen (akár illegális, akár veszélyes módon). Felvilágosítással, szemléletformálással, alternatívák felkínálásával, akár konkrét anyagi vagy lelki segítségnyújtással lehet érdemben és a nők önrendelkezéshez való jogát tiszteletben tartva csökkenteni a magzatgyilkosságok számát.
2021. okt. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/120 anonim ***** válasza:
87%

Kevered a szezont a fazonnal.A példáid nem is egyenértékűek súlyosságukat tekintve.

Az megint más dolog, hogy az abortussza nincs egyenértékű semmi, amit a férfiaknak joga van titkolni, mivel az nem a testükkel kapcsolatos.

Egyébként a példáid közül is van olyan, amin senki nem lepődik meg, ha nem az első pár randin közlöd, csak amikor már aktuális.

Tehát ha csak 1 hónapig randizol egy nővel, akkor hidd el leszarja milyen betegségek futnak a családodban, ugyanígy mi közöd hozzá, ha egy nőnek abortusza volt?

Ez csak akkor fontos, ha már komolyabb a kapcsolat és felmerülne a gyerekvállalás.Mondjuk az abortuszhoz közöd akkor sem lenne, mivel téged nem érint:)

A börtönös példáddal az egyenértékű, ha a nő is volt már börtönben, de elhallgatja.A végzettséggel, munkával, anyagi helyzettel az az egyenértékű, ha a nő is ilyen dologban hazudik.


Neked csak az a bajod, hogy 1 dolog van a nő életében, amihez semmi közöd/jogod nincs, és zavar, hogy nem tudsz uralkodni felette, vagy bántalmazás céljából visszaélni az információval.

2021. okt. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/120 anonim ***** válasza:
11%

a nő, ha abortuszra megy, visszaél azzal, h. csak ő szülhet, a ffi nem, és ezt a biológiai adottságát a hatalomgyakorlásra használja.


nem szeretem, amikor egy nő saját húsát-vérét megöli, megint csak a hatalommal él vissza, mert egy tehetetlen, a méhében fejlődő kis ember neki a végletekig ki van szolgáltatva, azt tesz vele, amit nem szégyell.


a börtönös párhuzam nagyon is jó, de morálisan a nő van rosszabb helyzetben, kivéve, ha a ffi emberölésért volt börtönben, de ez a ritkább.



joga van tudni az apának, ha mészárszékre viszi a nő a közös gyereküket, és joga lenne a döntést megvétózni, amennyiben vállalja, h. mindenben segíti a nőt, együtt nevelik fel a gyereket.


és joga van tudni az új partnernek is, mert ha abortuszellenes, meglehet semmit nem akarna a nőtől.


és aki egyszer ölt, ölni fog újra.


egy újabb terhesség szintén végződhet így.


a múlt heti, több mint 200 kommentet generáló abortuszos kérdés kiírója én voltam.

2021. okt. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/120 A kérdező kommentje:

5.-re.


Igen, olvastam azt, és kár, hogy a moderátorok a cenzúrájukkal tönkre vágták az a normális és korrekt vitát. Sajnálom, hogy ilyen ez az oldal.

2021. okt. 12. 15:33
 7/120 anonim ***** válasza:
56%

Kb. olyan, mintha egy férfi elköttetné magát, aztán ezt nem beszélné meg a párjával, aki közben reménykedne, hogy majd gyereket vállalnak.

Az ő teste, az ő döntése, de egy normálisan működő párkapcsolatban megbeszélik a másik féllel is.

2021. okt. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/120 anonim ***** válasza:
89%
7 Nem olyan, mert a nő attól még fogamzóképes, ha volt abortusza.
2021. okt. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/120 anonim ***** válasza:
90%

Én sem vagyok abortusz párti, de az a véleményem, hogy aki még nem volt olyan helyzetben, hogy minden intézkedés ellenére felmerült a nem kívánt terhesség akár nála, akár a párjánál, az kívülállóként semmit nem tud az egészről, nem releváns a véleménye. A legtöbb férfi is csak addig magzatgyilkosozik ész nélkül, ameddig ki nem szakad a gumi pont ovulációkor egy olyan élethelyzetben, amikor *nagyon* nem akar gyereket. Aztán ha tényleg becsúszott a terhesség, akkor azért ő is beleegyezik az abortuszba. Nem örömmel, nem meggyőződésből, hanem azért, mert még mindig jobb opció, mint úgy gyereket vállalni, hogy még az anyja tartja el, egyetemista, koliban vagy a szüleivel lakik, bizonytalan a kapcsolata stb.


Nem volt még abortuszom, de mikor abban a helyzetben voltam, hogy minden védekezés ellenére beütött a szar, akkor ha terhes lettem volna, "z tervként" lelkiismeretfurdalás nélkül elvetettem volna. A párom sem abortusz párti, de ő is beleegyezett volna. Ő egyetlen férfi, akinek köze van hozzá és számít a véleménye, senki másnak nem tartozom beszámolóval.

2021. okt. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/120 anonim ***** válasza:
89%
8 Ja, a nő is kereshet más férfit, ha a pasas a megkérdezése nélkül elkötteti magát...
2021. okt. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!