Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek önzőség a párommal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek önzőség a párommal szemben, hogy inkább egyedül akarok karacsonyozni?

Figyelt kérdés

Alapból nagyon vártam már a közös ünnepet, de a párom anyjával nem jövünk ki - vagyis ő eléggé nehéz természet, folyton beszól elég durvákat. Emiatt volt az elmúlt két hétben egy nagy veszekedés a párom és az anyja között. Végső soron pedig én arra jutottam, hogy nem szeretném a Szentestét szorongva tölteni velük, hátha megint beszól valamit, választás elé nem akarom allitani a páromat, hiszen az anyukájának csak ő van és már eléggé idős. Én viszont nem akarok céltábla sem lenni. Nekem is nehéz az ünnep, apukám pár éve halt meg, igy én inkább rá szeretnék emlékezni békében, szeretetben.

A párom ezen nagyon elszomorodott, de igazat adott nekem, megérti, hogy nekem mi a bajom ezzel a helyzettel, csak engem meg ez bánt most nagyon, hogy ő szomorkodik, mert velem akart lenni.

Szerintetek mit kellene tennem?



2021. dec. 13. 08:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Tudom, hogy nem egyszerű, de nem tudnál anyósoddal még az ünnep előtt beszélni erről?
2021. dec. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%

Ha én lennék a párod, szeretnélek, és ennek ellenére anyám féreg módon viselkedne veled, akkor tölthetné egyedül a karácsonyt.

Bár számomra elképzelhetetlen, hogy anyám beszólogasson a menyasszonyomnak. Párod próbálta elmagyarázni az anyjának, hogy "lehet, hogy nem kedveled a Gizit, de én szeretem őt, úgyhogy kérlek, drága jó anyám, neszójjábe"?

Itt lenne az ideje, ahelyett, hogy hagyja, hogy elszakítson kettőtöket.

2021. dec. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Nehéz eset, de teljesen érthető és rendes a párodtól is, hogy nem neheztel emiatt rád. Amit #1-es írt az rizikós. Még ha sikerül is megbeszélni vele, az ilyen idősek sajnos "nem normálisak" és bármikor átkattan náluk a dolog és csinálják azt ünnepekkor, amit nem kéne. Ez már ilyen berögződés náluk, nem lehet vele mit tenni.

Szerintem jobb, ha külön töltitek a szentestét, és másnap találkoztok.

2021. dec. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Ha a pasid igazan szeretne, akkor kiállna melletted annyira, hogy igenis valasztas ele allitja az anyját!

"Vagy viselkedsz, vagy szepen egyedul toltod a szentestet! Lehet mérlegelni"


P.S. Én megtettem, amikor ő nem....Ugy értem, én megmondtam, hogy lehet valasztani köztem és anyja kozott. Nem baj, ha nem emgem valaszt, megértrm azt is, csak akkor most szoljon, mert akkor nem lesz gyerekünk, epitse egyedül a házát stb. Ennek 4 éve! Akkor csírájában folyottam el! Most fél éves a gyerek! Eldontottem, hogy megengedem, hogy lássa az unokáját a születesnapján!

De kikotottem, hogyha egyszer is beszol rám, vagy bármi ilyesmi! Soha többet nem látjatja a gyereket! Teljesen normális volt.

Én nem leszek senki csicskása! Neked is ezt javaslom! Töltsétek egyutt a Szent Estét! Kettesben, romantikusan! Az ilyet csírájában kell elfojtani, kulonben rosszabb lesz

2021. dec. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

Ne engedj neki, én is voltam így.hogy jó,valahogy kibirom erre elkezdék szentestén a műsort nyomni.

Én felálltam és hazamentem.

30f

2021. dec. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek igaza van a hozzászólásokat illetően. A párom védelmében kell megjegyeznem, hogy ez a nagy cirkusz arról szólt, hogy ő nekiment az anyjának és helyre rakta, megmondta, hogy egyedül fog maradni, ha így viselkedik. Most visszavett emiatt, de azért még mindig nem ismeri el, hogy milyen csúnyán viselkedett. És én attól tartok, amit itt írt is valaki, hogy nincs garancia arra, hogy nem fog eldurranni az agya, mert kiszamithatatlan.

Választás elé nem akarom állítani á páromat, megszakad érte á szívem, és igazából 80 körül van az anyja, nyáron is volt egy agyverzese, szóval lehet ez csúnya, de nem hiszem, hogy hosszú évekig lesz még velünk, igy hadd legyen a fiával. Két gyermeket és két férjet temetett el, en nem akarok vele harcolni.

2021. dec. 13. 10:04
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

6

Engem is megrangatott az elet....pedig csak 30 vagyok! Mégsem g*cizek senkivel ok nélküo

2021. dec. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%

Meg lehet neki mondani, hogy a szentestét kettesben és nem akartok hozzá kimenni. Ha pampog, akkor pedig hozzátenni, hogy megelégeltétek a durva beszólogatásait, nektek ez nem hiányzik karácsonykor.

Egyébként a ti helyzetetekben sokkal világosabbat nemet lehet mondani, mint a miénkben. Az én egyedül élő anyám is nehéz természet, de ő alapvetően mindent magába folyt. Megjátszott a jófejség, és sosem tudod, mikor fárad bele a megjátszásba. Csendben marad, de érzed körülötte a mélységes feszültséget, és tudod, hogy magában mindenfélét gondol, ítél, gyanakszik, amik majd a következő hónapokban, egy összeveszés során buknak belőle ki.

2021. dec. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
94%
#6 A válaszaidból az jön le, hogy a korábbi agyvérzése és életkora ellenére képes felnőtt módra a saját belátása szerint kontrollálni a viselkedését. Innentől kezdve ki lehet neki jelenteni, hogy a csúnya viselkedése miatt nem mentek ki hozzá, nem vagytok hülyék hogy önként ki tegyétek magatokat ennek. Először bizonyítsa be, hogy tud szépen viselkedni, és majd utána lehet közösen karácsonyozni. A párod jól tette, hogy megmondta neki.
2021. dec. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
94%
Hasonló a helyzet nálunk is, durván beszólogatós anyós. Idén az a terv, hogy a szentestét együtt töltjük, 25.-én egy ebéd anyósnál, majd a párom marad én meg megyek a saját családomhoz. 26.-a este meg jön át az én családomhoz. Anyós örül, mert legalább 2 napig ott lesz a fia. Én odamegyek egy 'pofavizitre', legalább 1 évre letudom. Viszont most tartani fogom magam, inkább meg sem szólalok azalatt a pár órás látogatás alatt, hogy ne tudjon mibe belekötni, ennyit kibírok a 'béke' kedvéért. Szerintem ti is meg tudnátok oldani hasonlóan, nem kell külön ünnepelni. A nyanya kibírja egyedül szenteste, másnap meg mehettek is.
2021. dec. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!