Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csinálhatnék ,hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csinálhatnék ,hogy a párom végre elfogadja ,hogy határontúli vagyok?

Figyelt kérdés

Felháborít a tudat ,hogy a számomra legfontosabb emberrel, a párommal, nem bírok évek óta megértetni valamit ,ami nekem oly fontos. Határontúli magyarként nőttem fel és soha ez miatt nem bántottak az országban ahol felnőttem ,ami az otthonom. Az anyanyelvem magyar ,de második nyelvként tökéletesen beszélem az országom nyelvét. A párom magyarországi és körülbelül nincs számára fontosabb ,mint az ő magyarsága. Nekem sokkal fontosabb ,hogy az adott személy kedves , segítőkész , tisztelettudó és szeretettel és elfogadással teli legyen ,én csakis ez alapján ítélkezem ,nem a nyelv alapján ,amit használ.

Számára ,aki sose szenvedett a Trianon miatt a legfontosabb ,hogy utálja az országokat és azok nyelvét beszélő embereket , akik "elvették" több ,mint 100 éve az országa egy részét. Kérdem én ,hogy nem nekem kéne ettől szenvednem ,aki a másik oldalon maradt ? Nem szenvedtem soha és minden határontúli ismerősöm azonosan vélekedik erről. Magyarországon megszólják mai napig a tájszólásomat és külföldinek titulálnak,pedig már több éve ott élek és főiskolára járok és ott is tervezek maradni. Ahol felnőttem soha nem bántottak , azért ,mert magyar vagyok .Lassan nem tudom ,hogy mit csináljak ,hogy ne kelljen attól félnem ,hogy a pasim beszól ,ha olyan nyelven szólok esetleg otthon pár szót ,vagy a boltban ahol nincs mindig magyar ember vagy pl. barátnőm testvére se magyar és ezért bántja ,hogy ő egy senki, mert nem magyar és engem ez a gondolkodás teljesen kikészít ,mert egy édes 12 éves kislányról beszélünk ,akinek az egyetlen hibája ,hogy nem magyar ? Van ilyen rokonom is és arról ugyanolyan csúnyán beszél ,mint erről a lányról . Amikor meglát egy feliratot az ország nyelvén ,amikor nálunk van ,akkor elkezd nevetni, hogy milyen csúnya ez a nyelv. Kellemetlenkedik a boltban ,ahol mindenkinek hangosan óbégat ,hogy Jó napot kívánok ! - én ismerem azt az adott eladót szólok neki előre ,hogy ő nem tud magyarul és annak ellenére ,hogy ő megpróbálja ,én nem értem ,hogy mire jó ez és utána jön a mondat ,hogy én szégyellem a magyarságom ? Ez vicces esküszöm ,mert Magyarországon élek már 5 éve és ott is akarok dolgozni ,magyar oviba jártam ,magyar suliba&gimibe - mit szégyellek én??? ....a családom itt él és itt születtek ,nekünk ez az otthonunk és itt vannak a barátaink és ismerőseink és szeretnek minket ,de ez az ember undorítónak nevezi a nyelvet ,amit beszélünk és olyanokat mond ,hogy bárcsak ne létezne egy ilyen nyelvű ember sem . Már több mint 6 éve alkotunk egy párt és ezen kívül ő egy végtelenül kedves ,szerető társ viszont ,ha egyszer gyerekeink lesznek én nem tudom ez ,hogy működhetne ,mivel én minimális szinten ,de meg akarom nekik tanítani az országom nyelvét ,hogy ha hazalátogatunk ,legalább félelmek nélkül el tudjon intézni apróbb ügyeket , bevásárlást majd a tini gyermekem. Ő nagyban ellenzi azt ,hogy más nyelven is tanítsam ,mint magyarul... Még annyit szeretnék mondani ,hogy ő emellett nagyon vallásos és én nem vagyok az ,viszont nekem teljesen rendben lenne ,ha a gyerekek majd hívők lennének ,akkor viszont én is elvárhatnám ,hogy ,ami viszont nekem fontos abból ne kelljen engednem és ne kelljen ,hogy ez miatt bántva legyen bárki ,aki hozzám közel áll .

Kérlek írjátok meg mit gondoltok ezzel kapcsolatban ,hátha elgondolkozik ,ha elolvassa mások véleményét is .

Nagyon szépen köszönöm!

25/L



2021. dec. 27. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:
98%

Minek vagy vele, ha ez ennyire zavar? Minek van ő veled, ha ez ennyire zavarja? Valaki puskát tartott a fejetekhez, hogy nektek párkapcsolatban kell élnetek?


Megpróbáltál vele beszélni, nem ment. Szakítasz, vagy nyelsz rajtad áll. Nekem nem lesz rosszabb, bárhogy is döntesz.

2021. dec. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%

Mit lehet egy ekkora gyökérben szeretni, aki ennyire sötét?

Bocsi, de nekem ez a véleményem a "barátodról"... Egy szimpla ostoba gyökér.

2021. dec. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%
Igazi sötét turbómagyar gyökér.
2021. dec. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

"ez az ember undorítónak nevezi a nyelvet ,amit beszélünk és olyanokat mond ,hogy bárcsak ne létezne egy ilyen nyelvű ember sem . "

Tehát mélyen nem fogad el téged!!

2021. dec. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

Kedves Kérdező!

A párod olyan dolog miatt bánt,amiről egyáltalán nem tehetsz és nem tudod megváltoztatni. 25 évesen ne cövekelj le egy olyan ember mellett,akinek szálka a szemében a származásod. Az előttem szólókkal egyetemben én sem értem, hogy miért is vagytok együtt? Mi tart össze titeket? Meg ez mi már, hogy beszól a beszédedre, és nem taníthatod meg a gyerekeiteket a másik nyelvre?

Hiába kedves és szerető társ amúgy, hosszú távon ebből a kapcsolatból rengeteg baj származhat (gondoljunk csak arra, hogy a gyerekek majd minden nap azt látják, hogy apa szekálja anyát a beszéde, a származása miatt - jó kis minta). Vannak olyan nem "nagymagyar" férfiak, akiknek egy pillanatig sem lesz téma, hogy honnan jöttél, és még a vallás témában is átfedésben lesztek.

Hiába mutatnád meg a párodnak ezeket a kommenteket, több éves berögződéseket nem mi fogunk megváltoztatni.Magadban gondold végig, hogy van-e még lehetőség ebben a kapcsolatban? Boldog és kiegyensúlyozott vagy? Aztán dönts a neked legjobb megoldás mellett.

2021. dec. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Sötét szegényke.

Én is anyaországi vagyok, nekem is fáj Trianon és volt felvidéki magyar párom. De soha nem jutott volna eszembe undorítónak nevezni a szlovák ismerőseit. Úgy sem, hogy találkoztam nem egy idióta szlovákkal is (ahogy idióta magyarok is vannak).

Ha ez 6 év alatt nem változott, akkor már nem is fog.

2021. dec. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
11%
Mit akarsz vele megértetni? Neki ez a véleménye, ennyi. Ettől függetlenül szeret. Én sem szeretném, hogy szlovák, román vagy ukrán nyelven tanítaná bárki is a gyerekemet, akkor sem ha az anyja. Most akkor magyarnak vallod magad vagy sem? Mert ha igen, akkor ne erőltesd ezeket a dolgokat. Ha meg nem, akkor tudod a választ.
2021. dec. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat !


A hetedikhez még annyit fűznék hozzá ,hogy a kijelentésed ,miszerint a "gyerekemet"...A gyermek közös,nem csak az egyik szülő tulajdona. Ebben az esetben akinek az anyja 20 éven keresztül nem Magyarországon élt és ez benne is nyomot hagyott ,annak ellenére ,hogy MAGYAR. Amikor pedig a nagyszüleihez vinném,akikkel pl.elmegy kirándulni, állatkertbe , síelni vagy bárhová ahol nem csak magyar szót hall nem szeretném ,hogy elveszett legyen valahol ,ami az én otthonom volt... de az előttem lévő hozzászólók ezt meg is értették.


Ezenkívül hasznosnak találom ,hogy ezáltal a környező országok szláv nyelveit is megértem. Tehát az ,hogy mégegy nyelvet beszél az ember nem értem miért lenne számára valaha is hátrány.

2021. dec. 27. 17:10
 9/10 anonim ***** válasza:
93%

#7 "Neki ez a véleménye, ennyi. Ettől függetlenül szeret." - ez mit jelent pontosan? A kérdező származása egy olyan hiba lenne,ami fölött a párja nagy kegyesen szemet huny? Pont az jön inkább le, hogy nem fogadja el , sőt nagyon is tiszteletlen vele. Miért nem megy el a pasi ilyen übermagyar rendezvényekre vagy regisztrál ilyesfajta csoportokba, ahol olyan nőt talál,akibe ezen a téren nem tud belekötni?

Ez nem olyan, mintha teszem azt a kérdező rendetlen lenne vagy nem főzne jól,de a párja ettől függetlenül szereti.

2021. dec. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
25%

Igen, közös a gyerek, emiatt nem taníthatod/taníttathatod neki kedvedre azt, amit akarsz, meg kell állapodnotok egy közösen elfogadott nyelvben amit tanulhat, pl angol, német, francia, olasz stb.


Nem gondolom hogy ez szemethunyás, nekem is volt pl roma párom, attól hogy őt mint embert szerettem rühellem magát a népet.

2021. dec. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!