Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy olyan emberek vonzanak, akiket meg kell menteni? Hogy lehet túl lenni ezen a rossz szokáson? Hogy lehet egy kapcsolaton belül ezt megjavítani? Többi lent

Figyelt kérdés

Elsőre leszögezem, hogy a pszichológushoz menés már erősen tervben van.


Huszonéves vagyok, az életem káosz, fiatalkorom aligha volt.

Az én tippem az apámmal való nem létező kapcsolatom, hogy egész életemben elhanyagolt érzelmileg. Már kiskamasz korom óta erős vágyódásom volt olyan emberek felé, akiket egyáltalán nem ismertem, és természetesen nem is lett belőle semmi. Aztán 15 éves koromban lecövekeltem egy idősebb "fiúnál", hogy biztonságban érezzem magam valahol, tök mindegy volt, hogy bántottuk egymást, csak valaki legyen mellettem. Így visszagondolva egy önsajnáltató alkoholista srác volt, aki kicsit tönkrevágta a fiatalkorom. De nekem még ez is jobb volt, minthogy egyedül legyek.

A mostani kapcsolatom a harmadik komoly kapcsolat. De kezdem érezni, hogy rossz úton haladok. Nemrég ismerkedtem meg a kapcsolatfüggőség témakörével és nagyon nyomasztó belegondolni, hogy az egész fiatalkorom ezzel ment el. Mindig ugyanaz történik: találkozok valami deviáns emberrel, titokban teljesen beleszeretek, idealizálom, vele képzelem el az életem, természetesen nem tudom magam tűrtőztetni és rögtön vele képzelem el az életem, aztán 1-2 év múlva rájövök, hogy nem tudok rá felnézni. Viszont ezek az emberek közel kerülnek hozzám és utána meg bűntudatom van, hogy inkább ki akarok szállni. Tudom, hogy iszonyatos nagy baromság, de félek, mi lesz velük utánam.

Hajlamos vagyok elnyomni magam valaki mellett, mintha nem tudnám élni a saját életem, vagy mintha valaki megkövetelné tőlem, hogy ne a sajátomat éljem. Ez mindig úgy végződik, hogy már nagyon meg akarok szabadulni, és azt tenni, amit én akarok. Emiatt nagyon haragszom magamra, hogy embereken csak úgy áttaposok, ha elhasználtam őket, raádaásul pont olyan embereket választok, akik biztos hogy nem fognak elhagyni.

Általában az a vízióm hogy mind a ketten nehéz sorsúak vagyunk és majd segítünk egymásnak talpra állni. Olyan különcökhöz vonzódom, mint amilyennek én látom magam. Mindig meg vagyok róla győződve, hogy a párom figyelmes velem és mindent megtesz, nem merek követelőzni meg kivívni az akaratom, "mert nekem jó így". Aztán jön az a rész, hogy nem kapom meg azt, amit akarok, és úgy érzem, mintha bezárnának engem a világ elől a kapcsolattal.

Most is ez a rész van és azt se tudom, mit szeretnék szívem szerint, akkora ősbizonytalanság az életem! Már fel is tűnt a következő srác, akit ideaizálok és emiatt kerülöm, rohadt kellemetlen dolog.

Változtatni szeretnék a kapcsolatomon belül, mert szerintem én vagyok a beteg, és nem feltétlen a kapcsolattal van baj. De bizonytalan vagyok abban, hogy jól választottam-e, és képes vagyok-e hegyeket mozgani azért, akivel vagyok. Mindeközben nyomaszt az elköteleződés gondolata.



2022. febr. 8. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Mert nő vagy, ez nálatok alapbetegség
2022. febr. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1-es

Én nem hiszem, hogy ennek így kellene működnie, csak mert nő vagyok.

Szerintem ez nyomorgás.

2022. febr. 8. 13:26
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Dede, mindig olyat választotok akit meg akartok változtatni vagy megmenteni, aztán ha sikerült viszlát, ha nem sikerül meg szintén viszlát, vagy szenvedtek mellette éveken át
2022. febr. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ez nagyon nyomasztó.

Te minden barátnőddel így jártál eddig, vagy volt kivétel?

2022. febr. 8. 13:33
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Valamiért akiknél kisgyerekként nem alakul ki stabil önértékelés, önbizalom, azok hajlamosak erre, hogy a legnívótlanabb nyomoroncok életét próbálják megváltani. Pedig sajnos mindenki csak önmagát tudja fejleszteni. Ahhoz persze alap a szaksegítség, de párkapcsolat kizárja, h.a másiknak érdemben segíteni tudj, mert akkor az már nem párkapcsolat.
2022. febr. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kodependenciának hívják, keress rá neten, sok információ van róla. Önismerettel, illetve terápiával ki lehet ebből jönni, de az első lépés már jó, hogy felismerted, mint problémát.
2022. febr. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5# erre már rájöttem súlyos tapasztalatok árán, hogy mindenki magáért felel. Már nem cselekszem ugy, hogy megmentek másokat, viszont sorra olyan emberek tetszenek, akiknek jól jönne egy barátnő, akiket ki kéne húzni a sz_rból. A normális férfiak nem vonzanak.

A páromat hagyom élni és próbálok nem lábszőnyegként viselkedni a kapcsolatban :D


#6

Nagyon köszönöm! Utána olvastam és félelmetesen egyezik velem q leírás. Van ehhez valami spéci terápia, vagy simán csak pszichológusnál próbálkozzak, és ő elmondja mi van?

2022. febr. 17. 09:35
 8/9 anonim ***** válasza:
67%
6-os vagyok: én piszchológussal próbálkoznék, olyannal, akinek van tapasztalata hasonló problémában. Szerintem viselkedésterápia is hasznos lehet, de tovább tud irányítani, ha szükséges. Sok sikert és kitartást kívánok Neked!
2022. febr. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"már nagyon meg akarok szabadulni, és azt tenni, amit én akarok"

Senki nem akadályoz ebben, csak te magadat.

(Önszabotázs.)

2022. febr. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!