Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan kommunikáljam le a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kommunikáljam le a barátnőmnek sértődés nélkül, hogy ellenzm azt, hogy új munkahelyre megy?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy egyesektől kapni fogom az ívet, de nem baj, nekem 2-3 normális ember válasza is elég.


Szóval, azt tudni kell rólam, hogy nálam kizáró ok, ha egy nő karrierista. Egyszerűen aki az, az kizárja, hogy meglegyen benne lelkileg az, amit én egy nőben keresek. Ennek megfelelően kerestem párt és tisztáztam is.

Így is megtaláltam a párom. Nagyon jólelkű, hűséges, tisztességes, gyengéd lány, cserébe az életben kicsit ügyetlen, szerencsétlen, ami engem egyáltalán nem zavar. Azt tisztázzuk, hogy azt soha nem vártam, hogy ne dolgozzon, tőlem függjön, csak azt, hogy ne hajtsa a státuszt, pénzt, ne törtessen. Már volt vagy 10 állásinterjún, de az égvilágon semmi nem jött össze, akkor pedig egy multinál dolgozó haveromnak szóltam, aki szerzett neki állást, de finoman megfogalmazta már akkor, hogy "kegyelemből" történik.

Ez volt 2,5 éve.

Egy pár hónapja megkérték a kollégákat, hogy mutatóba csináljanak Linkedin profilt, így a párom is csinált. Mivel fogalma nincs, hogyan kell használni, véletlenül úgy állította be, hogy a recruiterek számára látható legyen, mintha állást keresne. Ezért betalálták ajánlatokkal. Ezekről senkinek sem szólt, nekem sem, hanem egyszer csak felmondott a munkahelyén, merthogy kapott egy jobb ajánlatot, kb, 2,5x annyi pénzért.

Nem volt hajlandó tárgyalni, a döntése megsemmisíthetetlen.

A barátom pedig kiakadt rám is, nem hiszi el, hogy nem tudtam, kibukott belőle, hogy nem ezt várta miután megtűrték az én kedvemért (mert "annyira azért nem veti fel az ész"), amikor meg megesküdtem, hogy nem tudtam, már mindenki azon szörnyülködik, hogy milyen kapcsolat ez, mekkora madár vagyok.


Nos, nagyon csúnyán átverve érzem magam és egyáltalán nem akarom támogatni a párom ebben. Hogyan mondjam ezt meg neki, ha nem akarom, hogz millió barátnője uszítsa majd ellenem, hogy mekkora korlátozó szemét vagyok, és igenis girlpowaaaa?



2022. febr. 12. 13:43
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj az igazságtól. Korlátozó és féltékeny vagy.

Ha nem örülsz a sikerének, ideje, hogy mást keressen.

2022. febr. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
100%
Szakíts vele, szívességet teszel neki.
2022. febr. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
100%

Tehát egy olyan helyről jött el, ahol nem becsülték meg, kényszerből volt ott és a kollégák se kedvelték sőt lenézték, mert szerintük buta. Ehelyett, egy olyan helyre megy, ahol várják, jobban keres és lesznek lehetőségei, nem mellesleg nem lesz ott az "ezt is nekem köszönheted" kártya. Tényleg hülye, hogy vált.

Tulajdonképp az egódon kívül van okod ellenezni?

Más lesz a munkaideje, munkarendje? Várhatóan háttérbe szorult valamiért?

Vagy egyszerűen csak fáj, hogy nélküled is boldogulna? Hogy nem lesz rád utalva?

Ezt nem lehet úgy közölni, hogy ne válts ki népharagot mert tisztán önzőség visszatartani a másikat a fejlődésben, főleg, ha még jó indokot se tudsz mondani.

2022. febr. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:

Leírtam az indokot. Egyszerűen nem felel meg az ilyen karrierista nő az ízlésemnek és ezt tisztáztam az elején. Nem akarom, hogy tőlem függjön, akkor dolgozni sem engedném. Azért kértem a barátomtól protekciót, mert máshogy nem jött össze, 10 interjún alázták meg, akkor mondtam, hogy jó, ebből elég.

Az viszont nem árul el számomra egy nő személyiségéről semmi jót, hogy valahol ott van évek óta, ahol tudja, hogy szívességet tettek, és akkor amitn több pénzt ajánlanak, szó nélkül dobbant. És az sem, hogy úgy csinált meg több környi interjút, hogy a párjának egy mukkot nem szólt erről.

Jogosan érzem átverve magam, ő pont egy törtető, mindennel visszaélő, karrierista nő.

2022. febr. 12. 13:53
 5/51 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint a barátnőd amíg csak munkaképes, akkor ne menjen soha másik munkahelyre dolgozni? Szerinted ez a mai világban életszerű? Onnan menjen nyugdíjba? Előbb vagy utóbb amúgy is lenne másik munkahelye. Örülj neki, hogy halad előre az életben, és jobban is keres majd.
2022. febr. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 harebell ***** válasza:
100%

A karrierista azért nem itt kezdődik, egyszerűen munkahelyet vált. Miért zavar ennyire?


És igen, megbeszélhette volna veled, de valószínűleg pont azért nem tette, mert félt a reakciódtól, ugyanis tényleg korlátozó vagy, ezen nincs mit szépíteni.


Amúgy mi az, hogy nem "támogatod" a döntésében? Szimplán elfogadja az állást, máshová fog bejárni, valószínűleg jobban is fogja érezni magát - hacsak nem lesz jelentősen több a munkaideje, nem értem, hogyan érint ez téged hátrányosan.

2022. febr. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
100%
Kamukázol magadnak is meg nekünk is. Szánalmas manipulatív kis gyökszi vagy 🤷‍♀️
2022. febr. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
100%
Elkezdtem bepötyogni a választ, de olyan szinten ideges lettem. Kérdezőtől, hogy ki kell mennem levegőzni.
2022. febr. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
100%
Lettem a*
2022. febr. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
100%

Csak megjött az esze és semmi kedve nem volt veled ezen vitatkozni.

Ettől függetlenül szerintem is jogos a felháborodásod azért, mert nem szólt. Ugyanakkor teljesen megértem. Csak, azt nem értem, hogyha tudja milyen vagy és tudja, hogy már nem egy az utatok, akkor miért nem szakít.

Mellesleg, ha ő olyan kis tüncibogyó, ahogy írtad, akkor olyan akkor is, ha jobb helyet keres magának, ahol esetleg nem ő lesz a megtűrt személy, a buta liba, meg a 100. R1es munkatárs. A saját boldogsága szerintem sokkal fontosabb, mint, hogy valaki valamikor szívességet tett neked, amit szerintem ő 2,5 év alatt bőven ledolgozott, nem mellesleg, gyanítom ott is és általad is rendszeresen emlékeztetve van/volt erre. Más lenne, ha 2 hónap után lép le, de nehogy már azért legyen röghöz kötve, amíg nyugdíjba nem megy, mert egyszer valaki betolta oda.

Ha nem az a bajod vele, hogy jobban keres, akkor mi pontosan? Mert ha olyan személyiség, ahogy írod, valószínűleg nem fog törtetni, egyszerűen olyan helyet keres, ahova szeret bejárni. A személyisége adott, évek óta ugyanolyan, tehát ez rossz kifogás. Akkor?

2022. febr. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!