Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért csak viharos kapcsolatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért csak viharos kapcsolatokban érzem "jól" magam?

Figyelt kérdés

Igazán hosszú kapcsolataim még sosem voltak. Aki rosszul bánt velem, azért epekedtem hogy végre megszeressen. Minden percet, amikor épp jó volt minden sokkal intenzívebben és boldogabban éltem meg, mint abban a kapcsolatban ahol korrektek voltak velem és tényleg szerettek és megbecsültek. Sokszor én magam generáltam feszültséget, ha épp minden tök jó volt, csak hogy legyen egy kis szenvedély, vagy nem is tudom. De nem tudatosan, mindig szenvedtem ha épp veszekedtünk, de mégis ezt csináltam... Pedig vágytam és mindig vágyok normális, boldog párkapcsolatra.

Tudattalanul, de mintha az az érzés nyugtatna meg hogy valami rossz, mert különben bepánikolok amikor épp minden rendben, mert el se akarom hinni, hogy lehet minden jó, és félek úgyis elromlana. Igazából fura az egész és nem is tudom rendesen megmagyarázni ezt.


Jelenleg is kapcsolatban élek, lassan 1 éve. Nagyon szeretem, ő is engem, de sokszor kikészítem amiért ezeket csinálom. Magamat is. És én sem értem, miért. Miért nem tudok normálisan létezni egy kapcsolatban, miért nem tudok sokszor normálisan viselkedni és miért generálom folyton a veszekedést ahelyett, hogy megbeszélnénk normálisan. Sokszor rémeket is látok, hogy úgyse vagyok fontos neki, úgyis elhagy. Ha minden oké köztünk akkor is érzem ezt, és ezzel saját magam és őt is kiborítom.


Lehetséges hogy ez valami személyiségzavar lenne? Tudom és érzem hogy így nem jó élni, de egyszerűen nem tudom, miért nem tudok normálisan és boldogan élni, mint mások.



2022. febr. 24. 01:54
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
A legnagyobb jóindulattal: pszichológus. Ha tényleg teljesen rendbe akarod tenni saját magadat meg a tudat alatti motivációidat, és ezzel együtt a viselkedésedet. Na és persze legfőképpen: az érzelmi világodat.
2022. febr. 24. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem vagy egyedül ezzel, én is hasonlóan érzek sokszor. Szerintem ennek nincs köze a borderlinehoz, de egy pszichológus tudna benne segíteni (én is járok). :)
2022. febr. 24. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon kedvesek vagytok! :)

Gondoltam rá többször is, csak sajnos nincsenek túl jó tapasztalataim velük. Kettőnél jártam már, kicsit olyan volt mintha félvállról vettek volna. Generalizált szorongás volt a diagnózisom, de érzem, hogy ennél komolyabb és összetettebb lehet a gond nálam. Alapvetően egy kedves és vidám embernek tűnhetek, és igazán csak azok ismerik ezt az oldalam akik tényleg közel állnak hozzám. Mint a párom. Sokszor vannak hangulatingadozásaim is, az indulataimat se tudom kezelni sokszor. Az önértékelésemmel is vannak gondok. Saját magam is bántom, azt is aki igazán közel áll hozzám. Nem szeretnék így élni. Keresek még, hátha találok olyan szakembert, aki fel tudja tárni és segít megérteni hogy mi ez és hogy kell megküzdeni ezzel.

2022. febr. 24. 04:14
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Olvasgass az elhanyagolt gyerekből lett felnőttek témájában. Ök azok, akik gyerekkorukban a szeretet csak "morzsákban" kapták olyasvalakitől, aki máskor meg elhanyagolta vagy bántalmazta. Sokan felnőttként is ezt a fajta "szeretet" keresik, mert egyszerűen ez náluk az etalon.
2022. febr. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Igyekszem rendkivül korrekten megfogalmazni a véleményem:


Nem vagy egyedül.


*Fogcsikorgás* 😆

2022. febr. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert instabil vagy érzelmileg és feltehetően halmozottan terhelt a családi háttered, így neked ez a megszokott.
2022. febr. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló problémával küzdök, a "normális" kapcsolatokat unalmasnak találom, hamar kilépek belőle. Igazán szerelmes csak akkor tudok lenni, ha úgy érzem, a másik sokkal értékesebb, jobb nálam és mindig epekedhetek utána, sosem kapom meg igazán, illetve félni kell az elvesztésétől. De ettől sem vagyok boldog, hiszen kikészít idegileg a stressz hosszú távon. És igen, a gyerekkori rossz tapasztalatokhoz van köze. Nekem elég balhés családom volt, nem sok figyelmet kaptam, én voltam anyukám kis lelki szemetesládája. Nem bíztatlak gyors változással, ez egy hosszú folyamat, az első lépés a felismerés, a mintákra való figyelem. Hosszú út áll előtted, ha változni akarsz. Én már beletörődtem, hogy olyan szenvedélyes kapcsolatom sosem lesz, amire vágyom, mert az meg kikészít.
2022. márc. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!