Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Fellángolás házasságban más...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fellángolás házasságban más iránt?

Figyelt kérdés

Sajnos volt egy hosszabb (1.5 éves) periódus a kapcsolatunkban, aminek eredményeképpen a feleségem eleinte tagadta - csak egy kolléga, semmi több -, de végül 2 hete bevallotta, hogy hiányzik neki egyik kollégája amikor nem beszélnek és el szeretne tőlem válni 15 év együttlét után. Persze nem emiatt, hanem a rossz időszak miatt. Én kértem, hogy adjon esélyt nekem, nekünk, átbeszéltük a problémákat amiket nagyon sajnálok és igazán kész vagyok változtatni, viszont azt mondja nem képes adni egy esélyt már, mert mindig gondol a másikra és hiányzik neki amikor nem beszélnek. Ellenben kikéri magának azt, amikor én úgy fogalmaztam a beszélgetésben, hogy “beleszeretett”.

Azt mondja, hogy nagyon imponáló amit ígérek, de mivel a harmadik fél ennyire hiányzik neki, ezért nem tud adni nekem lehetőséget.

Borzalmasan össze vagyok törve és tehetetlennek érzem magam. Tudom, hogy nem voltam az utóbbi években a legjobb férj, emiatt nem hibáztatom, hogy a máshonnan érkező bókokra fogékony és vonzónak lát mást. Megértem, ha az elmúlt másfél évre alapozva nem akar új esélyt adni, de tekintve, hogy állítása szerint nagyon imponáló az “ajánlatom”, szerintem igazán megpróbálhatna kilépni ebből a dologból.

Biztos nehéz lesz, de ha akarná, akkor túl tudunk ezen is lenni és megpróbálnám elcsábítani újra, ha nyitott lenne rá. Nagyon szeretem őt és bánt, hogy ezt nem fejeztem ki amikor még volt rá esélyem.

Nekem is volt egyébként hasonló fellángolásom más iránt, akkor én voltam negatív időszakban és nekem esett jól más kedvessége, de ahogy éreztem, hogy elkezdek valamit érezni, én felégettem magam mögött mindent és pár hét alatt el is múlt és visszataláltam a feleségemhez érzelmileg.

Én vissza akartam találni, pedig akkor sem voltunk jó passzban, hisz ahogy említettem ezért is esett jól egy másik bókja, kedvességei, meglepetései.


Idő kell, de ezek a fellángolások szerintem el tudnak halni, ha két ember vissza akar találni egymáshoz. A dolgot nehezíti, hogy a feleségem hisz a sorsszerűségben és ezért sem igazán tesz ellene…nyilván minden próbálkozásommal csak távolabb lököm, nekem is terhes lenne valakinek a közeledése, ha másra vágynék.


Normális egy ilyen hosszú kapcsolatban az, ha megtörténik egy ilyen eset? Nektek mi a tapasztalatotok?



2023. márc. 27. 01:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
De ő ezt nem akarja, amit nyíltan ki is mondott. Mi lenne, ha nem akarnád rákényszeríteni az akaratodat?
2023. márc. 27. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

1,5 év?

Akkor miért nem tettél semmit?

Akkor nem akartàl esélyt, mert azt hitted, úgysem veszítheted el?

Jelezte, hogy gond van vagy, hogy mire vàgyna?

Szerintem el tud telni annyi idő, hogy a másik belefáradjon, beleunjon, kiábránduljon.

Eddig kellett volna cselekedni, nem még neked hánytorgatni, hogy miért nem akar esélyt adni.

Volt esélyed.

Nekem is volt exem, akinek egy fél éven keresztül mondtam, hogy gond van, kapja össze magát, és nem vette komolyan. Aztán közöltem, hogy itt a vége, akkor már megijedt, hogy komolyan mondom és elkezdett pedàlozni, de kidobtam.

Magadtól kell, nem pánikból.

2023. márc. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%

Nem hánytorgathatod azt sem, hogy ő mást akar, mint te.

Szabad ember sajàt akarattal.

2023. márc. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%

Nem a másik nő miatt...dehogynem.

De avval a másfél évvel mivan?

2023. márc. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
férfi *
2023. márc. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A másfél év boldogtalansággal utólag kerültem tisztába, nyilván ha tudom, hogy ekkora a baj, akkor nem utólag ugrálnék…állítása szerint közölte velem, de mivel ezt soha nem békeidőben tette meg, hanem veszekedéseknél vágta hozzám, valóban nem vettem kellően komolyan, ez tény. A vita hevében sokszor fenyegetőzik mindenki, erre korábban is volt példa. És még egyszer mondom, ez nekem is rossz időszak volt, a veszekedéseknek én is áldozata voltam, bennem is folyamatosan rombolta az érzéseket amiket egymáshoz vágtunk.
2023. márc. 27. 08:49
 7/14 anonim ***** válasza:
42%

Ha egy nő menni akar, akkor az menni is fog. Nálam 14 év után volt egy próbálkozása az exfeleségemnek. Akkor már volt egy kisbabánk, sikerült átjutni a hullámvölgyön olyannyira, hogy két év múlva kistesó is lett.


Utólag végiggondolva akkor kellett volna úgy kivágnom, mint a paraszt a taknyát. Sokkal később addig rombolta a környezetét, addig cincálta a kapcsolatunkat, hogy válás lett belőle. Meg is találta a szerelmet egy hasonló nyomorék mellett, én meg kéthetente láthatom a gyerekeimet, két állásban gürizek, hogy megéljek valahogy...

Engedd el, amíg nem leszel túl idős, hogy újrakezdd egy rendes nővel, aki szeret. Amikor végiggondoltam a kapcsolatunkat, az jött ki, hogy végeredményben én vittem a hátamon az egészet, mert ami kényelmetlen volt, azt mindig hárította, lerázta magáról. Csak nem vettem észre, amíg benne voltam a kapcsolatban, mert volt rendszeres szex és szerettem őt.

2023. márc. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

#7 azért elég sértődött oviskènt adod elő…

Tehát ha valaki lépni akar, mert úgy érzi, hogy már nem boldog és a másik nem partner a megoldáskeresésben, akkor őt kell kivágni és normális nő kell, aki szeret.

Az igen!

“Kissé” egyoldalú a történet. Ordít rólad a sértődöttség és a felelősséghárítás.

Az lett volna a normális nő, aki benne marad a szarban, csak mert neked anyagilag kényelmesebb?

2023. márc. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy házasság, párkapcsolat létrejöttéhez két ember együttes akarata szükséges, együtt mondják ki, hogy járnak, de a szakításhoz egyetlen ember döntése is elég, sajnos nem tehetsz ellene semmit minthogy elfogadod.

Ha a feleséged menni akar, akkor az a legjobb, ha minél gyorsabban lezavarjátok a költözést és az osztozkodást és nem nézel vissza. Végig csináltam, tudom milyen vacak érzés. Az elején nagyon mérges voltam azért, mert ilyen helyzetbe hozott, most már nem érdekel. Szerencsére nincs közös gyerekünk így szó szerint mindent kidobtam ami rá emlékeztet, egyetlen fénykép sem maradt.

2023. márc. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
31%

"Ordít rólad a sértődöttség és a felelősséghárítás."

Bevallom férfiasan, igen, sérültem.

A felelősségről annyit, hogy van az a pont, amikor már a másik ember felelős egy kapcsolat megmaradásáért. Attól a ponttól az ő felelőssége, ami történt. Rajtam nem múlott.


“Kissé” egyoldalú a történet."

Igen, mert ez valójában egy egyoldalú történet. Erre én is csak évekkel később, kívülről nézve jöttem rá: a kellemetlen része az enyém volt, a kellemes az övé. Ha mégis ki kellett vennie a részét a szarból, annak mindenki megitta a levét a környezetében.

2023. márc. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!