Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ilyen kapcsolatban inkább...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen kapcsolatban inkább szakítsak és legyünk barátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok, próbálom sorjában összefoglalni. Amikor ismerkedni kezdtünk baráti szinten, volt még barátja, de nem találkoztak amióta elköltözött és szerinte hanyagolta. Én abban az időben elhagyott az exem és újra összejöttem vele. Ebben a helyzetben egymást alátámasztottuk, főleg ő felépített de kezdett abba átütni hogy miért nem jövünk mi össze, miért nem adok neki egy esélyt? Nem akartam hozzá tovább közeledni, míg nem szakított és közben folytonosan próbáltam megmenti a kapcsolatomat az exemmel.


Időközben én is felnőtt lettem, ő előbb szakított aztán én is az exemmel, míg tavaly nyáron meglátogattam és összejöttünk (távol lakunk egymástól).


A szülei előtt azóta is csak vendég vagyok, a testvére és barátnői tudják hogy több van köztünk. Télen mintha mélypontot ért volna el a kapcsolatunk. Hiába kérdeztem hogy érzi magát, mi van, úgy éreztem megakadt a kapcsolatunk. Éppen vagyunk ahogy vagyunk és ennyi. Ha szóvá teszek ilyesmiket a kapcsolatunkról, akkor vagy nem nagyon mond semmit, vagy úgy jön le nekem, mintha majd talán majd férfiasabb, idősebb stb leszek és akkor majd alakulni fog, de eddig például mindig én utaztam hozzá.


Bizonyos értelemben azért jobban meg is ismertem, tisztázta is velem hogy szerinte szex akkor lesz ha majd összeházasodunk, viszont ez még eltart, mivel elég fiatalok vagyunk (ő 23N, én 20F) és bár azt írta hogy megkéretné velem a kezét ha kicsit idősebb lennék, szerintem messze nem tartunk ott még érzelmi szinten.


Azóta javult a helyzet, kérdezte hogy mikor küldök újra képeket, miért nem becézgetem így és úgy, megint nem én írom folyton elsőként hogy szeretem, sőt hiányol. Most már lassan egy éve vagyunk együtt, de az az érzésem hogy egy köztes szinten maradunk pedig közelebb szeretnék kerülni.


Mostanában megint nagyon elgondolkodtat a helyzet, mintha nem nagyon nyílt volna meg teljesen felém és mert anno amikor a téli találkozás után megkérdestem hogy ő hogy érzi magát a kapcsolatunkban és hogy hogyan képzeli el a jövőnket nem nagyon mondott semmit, és ez a levegőben lógás érzés miatt.


Most augusztusban szeretném makd vele élőben rendesen tisztázni, mert amikor utoljára találkoztunk beteg is volt és keveset voltunk tényleg csak kettesben.


Mit gondoltok a helyzetünkről? Tippeket is lehet írni



2023. jún. 9. 13:32
A kérdező szavazást indított:
Eleve nem jöttem volna össze az előjelek miatt (már össze akart jönni amikor volt még barátja)
Bele mentem volna, de ha nem mélyül a kapcsolat, inkább folytassátok barátokként
Rendben van ez így, lehet lassabb tempóban is, de vegyétek egymás igényeit figyelembe
mindenképp szakíts
más, leírom lent
17 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
1. opció, egyértelműen.
2023. jún. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szakíts és többet ne is barátkozz vele, no contact.
2023. jún. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

amúgy visszagondolva talán nem hamarkodtam volna el, de még a baráti időszakban viccelődött hogy megígértem hogy eljövök hozzá


És akkor eléggé nyíltan beszéltünk egymással és nagyon jó volt a viszonyunk az akkori partnereink témakörét kivéve. Amikor nehézségeim voltak az exemmel, nagyon foglalkozott velem és jól bánt velem ezért nagyon megkedveltem. És talán a múlt kapcsolatom miatt kicsit elvesztettem a józan ráérzésemet.

2023. jún. 9. 14:02
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem menne egy ilyen kapcsolat.

Eleve nem jönnék össze olyannal, aki bármilyen kapcsolatából kifelé kacsintgat.

Nálam a házasságig várás nem elfogadható (nő vagyok, de úgy gondolom, hogy előbb ki kell derülnie, hogy passzolunk-e)

A távkapcsolat (mert ez az, ha jól értem) sem opció, max ha nagyon muszáj fél évig. De pl egy év együttélés nélkül a házasság sem opció számomra.

A legnagyobb gond viszont a kommunikáció hiánya/minősége.

2023. jún. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

köszönöm 4-es a te válaszodat is


Az a kikacsingatása nekem is eleinte egy kizáró ok volt, és amiután szakított az exével, nem is jöttem azonnal össze vele, mégis úgy érzem hogy talán elhamarkodtam vagy indulásból max baráti szinten kellett volna maradnunk. Szerintem elakadtunk egy ilyen köztes szinten, hiszen több ez egy sima barátságnál és mondja is hogy szeret viszont az a kérdés hogy tényleg mennyire, miközben az az érzésem hogy azért jobb vagyok neki mint ha nem lenne semmilyen barátja sem és talán majdnem csak azért "szeret".


Szerintem azért viseljük el jobban a távkapcsolatot, mert valamilyen szinten megszoktuk a lockdownos időt. Bár napi szinten írunk és szoktunk telefonálni is, közvetlenül a kapcsolatunkról alig szoktunk komolyan elbeszélgetni, ezért szóvá szeretném vele mégegyszer tenni, és elég nagy valószínűséggel szakítok is.

2023. jún. 11. 22:03
 6/12 NTBS ***** válasza:
2. lehetőség.
2023. jún. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"már lassan egy éve vagyunk együtt"

Nem vagytok együtt. Se fizikailag, se lelkileg.

2023. jún. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez nem kapcsolat.
2023. jún. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jaj bármit is csinálsz csak ne barátkozz az exeddel pls :D
2023. jún. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm az újabb válaszokat!
2023. jún. 15. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!