Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm féltékenysége kezd...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm féltékenysége kezd zavaróvá válni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Barátnőmre mindig rájön a túlzott féltékenység amikor új női ismerős kerül a képbe. 2 éve vagyunk együtt, eleinte nem zavart, mert ritkán ismerkedtem: fél-1 évben lett két új női ismerősöm.


Most azon vagyok, hogy a baráti körömet kibővítsem, többet járjak társaságba és ne csak a barátnőmmel töltsek időt a hobbijaim mellet. Legtöbb hobbim amúgy magányos tevékenység de van egy két társaságibb is. Azokkal kezdtem most többet foglalkozni, hogy ne csak 1-2 barátom legyen és legyen társas életem.


Egyik hobbim a tánc, barátnőm nem szeret táncolni így vele nem szoktam. Egy tanfolyamon megismertem egy nőt, aki nekem nem jön be, de a nő szeret futni is. A nő elhívott egy futó csoportba és a barátnőm kiakadt, hogy miért csak engem hívott a csaj. Tudni kell, hogy a barátnőm utál futni, de azért kiakadt, hogy nem hívta őt a nő. Máskor meg elmentem a havetomnal meg a nővel sörözni, ahol tudtam hogy főleg olyan témálk lesznek, amikről barátnőm nem szeret beszélni. Akkor is kiakadt, hogy nélküle megyek.


Nem sűrün megyek társas programra a barátnőm nélkül, talán havonta vagy kéthavonta egyszer, de akkor mindig kiakad, hogy nem vittem. Amikor meg megyek akkor is minimum 2-szer felhív, és kiakad hogy nem veszem csak utólag üzenetet küldök.


Mindig eljátssza ezt ha bejön egy új nő a képbe és kezd zavarni, hogy ennyire nem bízik bennem holott nincs is semmi. Annyira féltékenykedik, hogy az üzenetváltásokat is meg akarja nézni sokszor. Meg is mutatom neki ha nem személyes a téma, olyan amit tudok hogy nem para ha megosztok. Általában általános dolgokról beszélünk, szóval nem gond, de kezd unalmas lenni minden új ismerősnél.


Én se vagyok szent, ezt be kell valljam. Exemmel két havonta beszélek, mert intelligens barátnak tartom. Ő egy másik kontinensen él, esze ágába sincs Európába jönni. ismét, de jó meglátásai vannak, szeretek néha vele általános témákról beszélni. A barátnőm kérésére próbálom a minimumra fogni, le is csökkentettem a havi szintű beszélgetésekről a dolgokat. Persze barátnőm a zérót preferálná, de megmondtam, hogy ezt én nem szeretném, mert mint ember, mint barát értékesnek tartom, de vonzalom nincs köztük már. Ebben az esetben megértem, hogy nem tetszik ha az exszel beszélek.


Mivel tudnék segíteni barátnőmnek, hogy ne legyenek ilyen kirohanásai minden egyes alkalommal mikor egy új nő bekerül az életembe és társaságba találkozok? A szakítás is megoldás de előtte azért mást is kipróbálnék, hátha van olyan megoldás ami mindkettőnknek jó.


2023. júl. 21. 09:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szervezz olyak közös programot, amit ő is élvezne és mutasd be a barátnődet az új barátaidnak. Ha találkoznak, látja, hogy nincs köztetek semmi, esetleg meg is kedveli, nem lesz gond. Nincs azzal gond, amiket csinálsz, viszont azzal már igen, hogy a barátnődet teljesen kizárod ezekből a kapcsolatokból, társaságokból. Szerintem ez egy jó megoldás lenne, minden jót!
2023. júl. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

alapjáraton nem vagyok ellene a férfi-női barátságnak, a legjobb barátom (nő vagyok) férfi. Viszont amiről Te írsz az bizonyára nagyon sok nőt zavarna. Az rendben,hogy keresed más emberek társaságát,az is érthető, ha a barátnőddel nem azonos a hobbid és másokat keresel erre, de számomra olyan, mintha kifejezetten azon lennél,hogy nőt találj erre. A tánchoz női partner kell ,ez érthető, de a futáshoz, vagy a közös sörözéshez én már nem tartottam volna az új ismerősöddel.


Javaslom,hogy lásd a helyzetet fordítva, egy kicsit az Ő szemszögéből, Te hogy reagálnál hasonló történésekre?

Ehhez nem kell féltékenynek lenni, engem is zavarna mindez, pedig távol áll tőlem a féltékenység.


Ami még furcsa,hogy kifejezetten olyan hobbijaid vannak amit a barátnőd nem szeret....mintha keresned hogy ne Vele kelljen az időt töltened.

2023. júl. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Azért féltékeny, mert okot adsz rá. Nem hívod őt sehová, jogosan érzi úgy, hogy kizárod az életedből.


Nekem is volt egy exem, aki barátkozás címszóval főként lányokkal chatelt :')


Neked nem elegendő a barátnőd, mint nő, ez egyértelmű.

Nem azt írom, hogy nem illő nőkkel barátkozni, de valószínűleg olyan típus vagy, aki ezzel az egésszel adja is a lovat a barátnője alá. Sajnálom a csajt.

2023. júl. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Ha fordítva lenne, ez téged is zavarna szerintem. Főleg az exes rész...
2023. júl. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne csak olyan hobbit végezz, ami neked kedvező, hanem közös hobbikat a barátnőddel!!!

Az azért durva, hogy sehová sem viszed, nem veszed fel a telót neki csak üzenetet kap, az új barinővel sörözni mész, de őt nem viszed pedig őt illene a haverokhoz vinni. Az nem kifogás, hogy nem olyan a téma.

Te most direkt olyan párkapcsolatot akarsz ami csak rólad szól?


PÁRkapcsolat = Két személy!!!


Barátnőd helyében már rég kidobtalak volna és nem azért, mert birtoklás meg anyád kinja, hanem azért, mert a kapcsolatban te vagy a lényeg, ő csak egy néző, aki lesi a Tv-t, nincs benne a filmben, ami a te életed.

Teljesen el van nyomva, ő neked nem a barátnőd igazság szerint hanem egy játékbabád, akivel szexuális életet élsz azt jól van...

2023. júl. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

En is ugy viselkednek, mint a baratnod szerintem.


Uljetek le komolyan beszelni, ahol megmondod neki, hogy megerted ot, szereted ot, es kompromisszumot akarsz kotni, kulonben nem fog mukodni a dolog.

Konkret tervet beszeljetek meg, pl. hogy egy erzelmi kirohanasa elott szalljon magaba es mondja el neked, 'Peti, ezt most nekem nehez elviselni', ilyenkor te megmondod neki, hogy csak ot akarod, es folytatjatok a tevekenyseget.

Emellett igenis szervezz sorozest vele is, mert ez a kifogas ('olyan témálk lesznek, amikről barátnőm nem szeret beszélni' nagyon nagyon gyenge.

Oszinten, mas okod is volt ra, hoy ne hivd el, nem?


Nyilvan lehet es kell is kulon programot csinalni, de ha kizarod az ilyesmikbol, azzal magatok alatt vagod a fat, mert az csak olaj lesz a tuzre.

2023. júl. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te ismerkedsz a baratnöd mellett.

Es majd a helyzet adódik, így, nagyon könnyen, hogy felre lephess.

Most ö beragadt a zsaru szerepbe, de ha ö is kezdene jarkalni es ismerkedni, vajon neked megfelelne?

Keresne olyan hobbikat, amiket te nem szeretsz

Szerintem keress pár olyan hobbit, amit ö is szeret, vagy egyezzetek meg nyitott kapcsolatban

Te egyelöre, minden csápoddal keresed az új opciókat

Engem is zavarna, ha a pasim keresné más nö. Sajnos mar nem vagyok olyan naiv, régen benyaltam volna ezt....

2023. júl. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
közös programok is megyunk ugyanazokkal. Nem zárom ki, de ha véletlen nélkule megyek, mert tul sok es nelkule is akarnek a baratokkal, ismerosokkel talalkozni, akkor itolag mindig merges.
2023. júl. 21. 11:40
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Más nőkkel kavarsz és a barátnőd féltékeny. Döbbenet. Nem, ne gyere a dumával, hogy ők csak barátok meg nem jönnek be neked. Mindig így kezdődik.

Én azt javaslom, hogy zárd le ezt a kapcsolatot, mielőtt zavaros helyzetekbe csúsznál. Nem szereted már a barátnődet, hiszen te magad írtad, hogy szóba jöhet a szakítás. A barátnőd csak egy opció az X közül, de nem ő az, akivel le akarod élni az életed.

2023. júl. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben minden más nő is indulatos volna. Igenis gáz, amit müvelsz. Sajnálom szegény csajt. Ha az én párom csinálná ezt, biztos nem lennék vele sokáig
2023. júl. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!