Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Exre való féltékenységet,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Exre való féltékenységet, hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem, majd összejöttem a párommal. Eddig elég jól működünk együtt, egyet leszámítva. Az előző kapcsolatából a férfi betegségen meghalt kb. 1 éve. A kapcsolatban már kimondásra került a bűvös szeretlek szó mindkettőnktől, illet érzem is felőle. Viszont elég sokat mesél róla, amit egy ideig megértéssel hallgattam. Azonban a napokban szóvá tettem, hogy tiszteletben tartom az emlékét, de nem érdekel minden vele átélt emlék. A válasz az volt, hogy sokszor eszébe jut és nem tudja, hogy ez változni fog-e. Azóta háborog a lelkem, másodhegedűsnek érzem magam.


Ti ebben a helyzetben mit tennétek?


2023. szept. 20. 09:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Én a helyedben szakítanék, mert nem tudnék versenyezni egy halottal. Ő mindig jobb lesz, a régi emlékek szebbek lesznek, én nem erőltetném.
2023. szept. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Alapvetően nem lenne baj azzal, hogyha sokszor eszébe jut. 27 éves vagyok, másfél éve ért véget egy hat éves kapcsolatom, vele nőttem fel, tök természetes, hogy sokszor eszembe jutnak a közös dolgaink, a közös emlékeink (pedig már egyáltalán nincs iránti gyengéd érzelmem, ezért is szakítottunk). Viszont én ezeket nem osztom meg a párommal. Ez kényelmetlen lenne neki, meg őszintén, ezt nem jó érzés a másiknak hallgatni. Ha ő nem érzi azt, hogy neked ez rossz, nem szívesen hallgatod, akkor nem biztos, hogy ő a neked való pár.
2023. szept. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én se maradnék vele, szomorú a helyzet, nem lépett túl rajta, lehet még mindig szereti és igen búfelejtő vagy.
2023. szept. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%
Itt nem szerelemről van szó, hanem gyászol. Ez egy hosszú folyamat, nem olyan, mintha csak szakítottak volna. Ha nem tud túllépni rajta, akkor pszichológus tud neki segíteni átmenni a gyászfolyamaton, ahol megrekedt. Mert most téged is erre használ, tkp. Azért én ezért nem szakítanék, ha egyébként jó a kapcsolat. Nehéz lehet valakit elgyászolni, akik azonnali szakítást javasolnak, valószínűleg nem voltak még ilyen helyzetben.
2023. szept. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%

#4:


Ha nincs túl rajta, akkor minek ismerkedik mással? Először heverje ki és ne mást használjon ki, mert az eléggé tiszteletlenség...

2023. szept. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
#5-valószínűleg ő maga sincs tisztában ezzel.
2023. szept. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Járt gyászfeldolgozásra, illetve előttem is ismerkedett mással. Elmondása szerint azért mer róla beszélni nekem, mert megnyílt. Mással nem osztott meg ilyet, ezt mondta.
2023. szept. 20. 09:49
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, azt visszajelezheted nyugodtan, hogy szerinted még mindig nincs túl rajta és neked megterhelő, hogy a halott ex még mindig ott van köztetek. Nem szégyen újra pszichológushoz járni.
2023. szept. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Szakítani nem szeretnék egyelőre, mert ezt leszámítva jól megvagyunk. Elmondása szerint túl van a nehezén, Kész volt velem kapcsolatba lépni.
2023. szept. 20. 10:08
 10/17 Zeusz89 ***** válasza:

Még csak egy év telt el, gyászol még az a szegény nő! Nem kételkednék abban, hogy szeret e téged, de akkor sem tudja feldolgozni a dolgot, mert még nagyon friss az "élmény"!

Vedd rá őt, hogy kezdjen el pszichológushoz járni, mert nem dolgozta fel! Szar volt és/vagy kevés volt az, akihez járt. Az sem baj ha mind a ketten mentek. A lényeg, ha szereted és vele akarsz maradni, ne legyél önző, lássa, hogy mellette vagy, hogy segítesz neki!

Hidd el, hogy normális segítséggel könnyebben túl lesztek rajta és egy életre hálás lesz érte, ha sikerül meggyógyulnia!

És most egy kicsit genyó leszek, de ki kell mondjam!

A kezelés számláit tedd el (már ha te fizeted!) mert megvan arra is az esély, hogy szimplán kapcsolat függő a nő és csak azért van veled, hogy ne legyen egyedül-tőled várta a problémáira a megoldást és előfordulhat az a kellemetlen szituáció, hogy a kezelés végére, már nem fogsz neki kelleni!

Bocsánat, jobbulást és hosszú-boldog éveket kívánok nektek!

2023. szept. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!