Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljött a szakítás ideje?

Figyelt kérdés

27 éves férfi vagyok. A karrierem sínen van, megvannak a vágyott végzettségeim, van lakásom, autóm, minimális hitelem. Gyereket szeretnék és családot alapítani. Ez az elhatározás megszületett bennem már kb fél éve, és végiggondoltam, hogy ezt előbb meg kell előzze egy lánykérés, stb. Viszont amikor belegondoltam, hogy a mostani barátnőmmel vállaljak gyereket, akkor egy megmagyarázhatatlan szorongás fogott el. Szeretem, és eddig nem tudtam gondokról köztünk, viszont tele vagyok ellenérzésekkel ha belegondolok, hogy vele kellene családot alapítanom. Azóta is keresem az okokat, magamban is a hibát. Számos dolgot tudok felsorolni, ami okot adhat rá, de ezekre eddig legyintettem és nem tűnt fontosnak.

Voltál már ilyen helyzetben, hogy azt hitted minden oké, de amikor végiggondoltad, hogy egy életre kellene elköteleződnöd a jelenlegi partnered mellett, akkor jöttél rá, hogy mennyire nem passzol hozzád?


2023. szept. 27. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Van ez így.

Ő mit gondol a családalapításról?

2023. szept. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ő is szeretne, és velem képzeli el, ezzel nincsen gond.
2023. szept. 27. 21:41
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Néha csak a konkrét döntések előtt derülnek ki az ilyen érzések.

Egy a biztos ha a lány is komolyan gondolja de te nem vagy ebben biztos , mihamarabb beszéljetek ezt meg. Egymástól veszitek el az időt.

Ha esetleg van olyan ismerősötök akinek most lett gyereke és gyakran össze jártok , kipróbálhatjátok a szülői szerepet.

2023. szept. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

" Számos dolgot tudok felsorolni, ami okot adhat rá, de ezekre eddig legyintettem és nem tűnt fontosnak."


Mi a 3-4 legfontosabb ok, illetve aggály, ami miatt elbizonytalanodtál?

2023. szept. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Talán ezek:

- Nem érzem társnak. Olyan egyszerű dolgoktól kezdve, mint a takarítás, egészen komoly gondokig úgy érzem, hogy egyedül kell megoldanom mindent.

- Nem tudott még leszakadni a szüleiről/családtól, és nem akarok/tudok én lenni az, aki leszakítja. Ez egészen különféle módokon tud engem mérgezni.

- Ha valami bajom volt, mindig megbeszéltem vele. De eddig még soha semmi nem változott meg, max ideig-óráig. Nem tudjuk megoldani a gondokat.

2023. szept. 27. 23:35
 6/10 anonim ***** válasza:
A barátnőd hány éves?
2023. szept. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
26
2023. szept. 27. 23:48
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy az ilyen érzéseknek bizonymindig megvan a nagyon is reális oka. És most nem az ilyen rózsaszínködös dolgokra gondolok, hogy szererelem így, szerelem úgy. Amikor meghatározó döntésekre kerül sor, akkor az ember jó esetben végiggondolja a lehetséges következményeket.


És bizony a látszólag aprónak tűnő dolgok később komoly problémákká nőhetik ki magukat. Nem segít be a háztartásban? Kifogásokat keres? Esetleg folyamatosan késésben van? Nem tudja beosztani az idejét? Valószínűleg a gyerek mellett hatványozottan kijönnek ezek a problémák, hiszen egy gyerek többszörös erőfeszítést, odafigyelést, szervezettséget igényel!


Amíg ketten vagytok, sokszor az ilyesmi nem ütközik ki olyan nyilvánvalóan. Hiszen addig csak egymásra kell figyelni, csak kettőtök kis lángját kell őrizni. Amíg nincs család, addig inkább az egész rólatok szól.


És lehet, hogy a barátnőd szeretne gyereket, és lehetséges, hogy veled, idáig ez tök jó! A lányok elég nagy része így van ezzel. De nem biztos, hogy az akarás önmagában elég ahhoz, hogy harmonikus családi légkört tudjatok kialakítani, ahol egyik fél sem érzi magát elnyomva, nem érzi úgy, hogy többet tesz bele.

Ha te így érzed, akkor ez nem jó, ezt meg kell beszélni.


Én úgy gondolom, hogy minden megoldatlan probléma a többszörösére növekszik, ha megszületik a gyerek.


F

2023. szept. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

8as és ezeket a problémákat amit írt hogy lehetne megoldani?


Mert nagyon a szakítás tűnik csak megoldásnak,



Kérdező mi is ebben vagyunk most. Én is irhattam volna. Ha gondolod írj és beszélgethetünk

2023. szept. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem baromi jó , hogy ezt felismerted és nincs min gondolkodni !!
2023. szept. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!