Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Eltérő kockázatvállalási...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eltérő kockázatvállalási hajlandósággal együtt élni? Van akinél jól működik?

Figyelt kérdés

Pl. Valaki vinné a gyereket a sürgősségire a másik fél nem. Vagy valaki hívna segítséget, ha sífutásnál eltévedtek, a másik fél nem.

Vagy valaki menne “veszélyesebb” helyre nyaralni, a másik fél nem.


Tudtok példákat írni, amik előjöttek a kapcsolatban és hogyan oldottátok meg (vagy vesztetek össze rajta) és ez szerintetek mennyirevolt jó megoldás?


2023. okt. 4. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én kérlek úgy oldottam meg, hogy bevittem a gyereket az ügyeletre es csinaltak koponyaröngent, a férjem szerint kutya baja, mert leesett a fáról, es beverte a fejet is, kb 3 évesen. Én nem kerdeztem, hanem mentem. Szerencsere nem volt semmi, de legalább nyugodt voltam utána.
2023. okt. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2023. okt. 4. 16:35
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Ésszerű keretek között nincs ezzel baj.


Ha egyikőnk túlaggódó, a másik túlságosan beletörődöm, akkor nyivlán nem egymást keressük, de egymástól függetlenül is nehéz ilyen felfogással együtt élni.

2023. okt. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyukám olyan típus, hogy (a mai napig, pedig már rég nem vagyok gyerek) mondom neki, hogy kicsit rosszul vagyok, fáj ez, X, akkor már rögtön "ajjaj", elkezdi feltételezni sokszor nem a legrosszabbat, de sokkal rosszabbat, mint ami a valós szitu. Úgyhogy sokszor inkább apumat hívtam ha valami olyan volt, mert ő higgattabb típus.


Másfelől anyukám volt az aki mindig is többet törődött az egészségemmel, fogszabályzás, szakorvos ilyen-olyan fájdalomnál, gyógytorna a gerincem miatt még anno stb. Szóval apám ezekkel nem sokat törődött, ha rajta múlt volna, pl.: nem lett volna fogszabályzóm, ami nélkül persze lehet élni, de jó dolog.


Szerintem az egyensúlyra kell törekedni. Valahol amúgy természetesnek gondolom, hogy többnyire az anyák féltőbbek, szerintem ez biológiailag így van kitalálva.


De annak ürülök, hogy a széltől sose óvott egyik se, szóval anyám se volt az aki kiakadt azon ha összefogdostam gyerekként bogarakat, belemásztam a kertbe a sárba, elestem kicsit, stb.

2023. okt. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#3 Köszi, de nem általánosságban érdekelt, hanem konkrét példával, hogy ki hogyan oldja meg. 10 éve együtt vagyok a férjemmel, csak elég stresszes.
2023. okt. 4. 16:44
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#5 nem a hármas vagyok, de ehhez annyit fűznék hozzá, hogy felnőtt ember vagy, ha van egy megérzésed vagy gondolatod, hogy márpedig el kéne vinni a gyereket ide vagy oda, megteszed. Pont ugyanannyira vagytok szülők. Fogod magad és elviszed a gyereket. Miért kéne a férjedre várni vagy a beleegyezésére vagy az egyetértésre? Nekem anyum ezeket anno nem úgy intézte, hogy apámmal konzultált, hanem amit ő gondolt, megtette. Ha ez (megint csak ez a példa) a fogszabályzás volt, akkor vitt és kész. Mai napig hálás vagyok, mert szépek a fogaim.
2023. okt. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6 Ezek kitalált példák voltak, hogy ilyesmiket várnék. Főképp az érdekelne, hogy hogyan zajlik a kommunikáció. Mint pl., hogy az elsőnél nem zajlott.
2023. okt. 4. 16:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a nyaralás pl ilyen. Én mennék mindenféle egzotikus helyekre, a férjem nem akar. Mert ilyen-olyan veszélyek vannak, meg amúgy sem voltunk még közelebb szép helyeken, ami biztonságos. Nálunk így zajlik a kommunikáció- mutatok egy pár képet, videót pl Grúziáról, hogy de jó lenne megnézni, mi lenne, ha, erre ő mondja, hogy esélytelen, főleg most, mennyivel jobb mondjuk Spanyolország, ahol legalább nincs háborúzás. Ugyanez Törökországgal, ÖrményországgL, bármelyik afrikai országgal, stb. Mert hogy még Európában sem voltunk mindenütt, és azok is szépek és különlegesek és nem kell a világ végére utazni, hogy jó helyen legyünk. Ebből a szempontból én rugalmas vagyok, ennek ellenére szeretnék menni a "veszélyesebb" helyekre is, szóval mindig az a vége ezeknek a beszélgetéseknek, hogy "majd ha békésebb lesz a helyzet". Addig meg utazunk olyan helyekre, ahová ő is szívesen megy, ennyi.

A gyerekekkel kapcsolatban szerencsére viszonylag egy lapon vagyunk, de azért volt már, hogy én jobban túlparáztam mindent. Itt is igazából az a menet, mint az utazásoknál, ahhoz igazodunk, aki jobban aggódik (ez itt nálunk általában inkább én vagyok). Inkább menjünk egy kört feleslegesen az orvoshoz, minthogy nagyobb baj legyen belőle, ahogy utazásnál is inkább napoljuk el, minthogy a hírekben szerepeljünk. És ez amúgy kb mindenre vonatkozik- amelyikünk adott helyzetben jobban meg van ijedve, jobban aggódik, ahhoz igazodik a másik. Nálunk ez bevált, de nagyon drasztikus különbségek szerencsére csak kis jelentőségű dolgokban vannak (mint pl a nyaralás helyszíne).

2023. okt. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gyerekkel betegséggel, sérüléssel kapcsolatban ez egyszerű, az én "hatásköröm", mert eüs vagyok, ha én azt mondom, hogy kórházba/orvoshoz kell vinni akkor tudja, hogy látok valamit amit muszáj látnia orvosnak (és nem érdekel ki mit mond, vinni fogom) Amúgy ő a kockázatvállalóbb, de nem felelőtlenül. Ezért megtudjuk beszélni. Külföldi utazás is ilyen, gyerek elött voltunk olyan helyen ahova én magamtól nem mentem volna, mert szerintem veszélyes fertőzés téren. Ő nagyon elakart menni így az lett a kompromisszum, hogy oké, de minden kötelező és ajánlott védőoltással, normális szállodába és utasbiztosítással mentünk. De pl ejtőernyőzni nem mentem vele, nekem az sok, vele sem mentem. Elment egyedül.
2023. okt. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!