Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Velem van a baj, hogy nem tudok a barátnőm mellé állni, és sajnálom, hogy kirúgatta a kollégáját? Hazudnom kell ha nem akarom hogy kidobjon?

Figyelt kérdés

A barátnőm 31 éves, én 29.

Jött hozzájuk egy új kolléga aki egy 22 éves egyetemista srác.

A barátnőm teljesen oda volt tőle, hogy milyen szorgalmas, okos, ambiciózus srác. Ellenben ahogy egyre többet beszélgettek, a srác "beszólogatott" neki. Először annyit mondott, hogy szerinte a barátnőmnek már semmi értelme elkezdeni megtanulni programozni, mert már túl idős ennyire új dolgokhoz, és mire lenne bármi karriere, addigra egészséges embernek már annyi idősen leáldozóban van és inkább ott tart már, hogy fiatalokat tanít.

Aztán később egy olyan megjegyzést tett, hogy nagyon jó a karrierútja már most is, jól teszi, hogy jobban hajt most mint a nők általában szoktak, mert a gyerekvállalás majd sajnos lecsitítja, és nehéz lesz utána, de semmi baj, már van, aki tartja majd a frontot helyette addig is (és ekkor kacsintott), de rögtön hozzátette, hogy csak viccelt, mert vszeg látta, hogy véresen komolyan vette.

Harmadjára pedig, egyszer szóbakerült, hogy én fiatalabb vagyok nála, és akkor annyit mondott, hogy "már mindent értek", de ennél nem fejtette ki jobban.


Ezek után a párom feljelentette a srácot a HR-en.

A HR-esek (nők) "elbeszélgettek" vele, amelynek olyan összeveszés lett a vége, hogy a fiú inkább eltávozott (kölcsönösen jó ötletnek tartva, nem kértek belőle többet, de ő sem a cégből).

Én nem tudom, mit reagáljak erre, erőltetetten nyögtem neki ki pár mondatot. Igazából ez egy olyan dolog, hogy mindig is undorítónak tartottam, amikor valaki árulkodó, besúgó volt és kicsinált valakit, csak mert olyan dolgokat mondott, ami neki nem tetszik. Nekem ez az egyik rémálmom, főleg a mai világban.

A srác dörgedelmes "köszönőlevelet" írt neki fb-on, ma már azt mutogatta nekem, és várja, hogy fikázzam, alázzam, de közben meg úgy gondolom, hogy igaza van, frappánsan és jól ír. Tulajdonképpen nem is csak az a bajom, hogy nem tudom, mit mondjak a barátnőmnek, hanem rendesen haragszom rá, amiért így viselkedett, nem ilyennek ismertem meg.



2023. okt. 12. 17:21
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%

A barátnődnek joga volt maga mellett kiállni, mert a kolléga bully-ingolta (:D) és ha nem szólt volna, akkor még inkább továbbvitte volna. Az megint más lenne, hogyha indokolatlanul ment volna a HR-re, de egyébként barátkozz össze a senkiházi kollégával, cselekedj ugyanúgy és téged is kirúgnak.



Ja és a barátnőd hagyd el!

2023. okt. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
97%

Pedig igaza van a barátnődnek. Tudod mennyi idő volt nekem a programozás tanulásának megkezdésétől, hogy munkát ajánlottak? Jóval kevesebb, mint egy év.

A pasinak nem volt odaillő a megszólalása, felesleges lehúzás, sértegetés volt. A barátnőd jól járt el.

2023. okt. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
97%
És ki tudja milyen stílusban adta ezt elő a srác.
2023. okt. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
97%

Nézd, egyrészt inkább legyél őszinte és rakjon ki azért, mint, hogy később bukjon ki a dolog. Másrészt, a jó munkaközösség, légkör nagyon fontos. Ha valaki bunkózik, az tudja mit kockáztat. Én se tűrném, hogy rendszeresen beszólogasson egy közvetlen kolléga.

Ha a barátnőd jelezte felé, hogy átlépi a határt, akkor jogos a főnökhöz menni. Ha nem, akkor ezt azért megtehette volna, illetve kérdés, hogy máokba is beleállt a csávó, vagy kifejezetten a párodat nézte ki áldozatnak?

Azt kétlem, hogy egyetlen incidens miatt kiraknának egy amúgy jó munkaerőt.

Hiányosnak érzem a történetet.

De, szerintem egy kapcsolatban jobb őszintének lenni, ha feszültséget kelt egy helyzet, mint egy hamis képet felállítani magadról, hogy évek múlva bukjon ki valahol, akár egész más témában a különbség, hazugság, mimsmásolás.

2023. okt. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
97%
Udvozlom a baratnodet, buszke vagyok ra. Nagyon sokan nem mernek lepni, pedig sokakat terrorizalnak a ceguknel.
2023. okt. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
98%

Nagyon jól tette. Ha ebből nem tanul a kis nyomi akkor majd kap még ilyen pofonokat más közösségekben is és előbb-utóbb észhez tér és megtanul viselkedni. Vagy nem és akkor sehol se f9gják megtűrni de ez az ő baja.

Ha a párom mellé állna ebben, az meg otthonról repülne. Nem tudom egyes pasik minek képzelik magukat de le kell rángatni az ilyeneket a földre.

2023. okt. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 LuckyLevi ***** válasza:
1%
Pár gonosz mondatért bemószerolni valakit valóban nem volt szép. Meg lehetett volna beszélni, hogy miért akarja lehúzni a srác a barátnőd hangulatàt. Vagy, hogy inkább ne szóljon hozzá. Szóra tettel válaszolni erős. Elég gyerekes is ez a hozzáállás. A sràcnàl is vannak gondok, de a baràtnőd sem túl szimpatikus ez alapján.
2023. okt. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 Kitana. ***** válasza:
97%
Barátnődnek igaza van. Ha ilyesmi dolgokban a párom nem az én véleményemen lenne, nem lenne a párom.
2023. okt. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
95%
7, ennyiért nem akarnak senkit meneszteni. Szóval, vagy a HR-nek is a tyúkszemére lépett az elbeszélgetésen, vagy több van ennél a történetben.
2023. okt. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
94%
Tudod mi van a történetben? A sztori kamu, vagy a 22 éves kis senki írt ki kérdést és nem a nő párja. XD
2023. okt. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!