Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Anyagi különbség élettársi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyagi különbség élettársi kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Volt ma hasonló kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__parka..



Évek óta vagyunk együtt élettársi kapcsolatban papír nélkül. Feleségül nem akar venni ha nincs gyerek, ezt kijelentette. Én 30N ő 42F.

Nála lakom és a rezsibe minimálisat fizetek, de rendszeresen vásárolok élelmiszert mert nem akarok élősködő lenni.

Átlagos fizetésért dolgozom (300000 forint), a párom dolgozik de a bevétele elenyésző ahhoz képest ahogy él. A szülei gazdag vállalkozók. Volt amikor 5 milliót feltett a tőzsdére csak úgy és a felét elveszítette. Máskor vállakozást indított milliókból ami tönkrement. Mindent a szülei vagyonából fizet. Befektet, autókat vásárol, lakást vásárol, ad-vesz részvényeket.

Miközben a szüleim átlagos emberek nem tudtak soha segíteni nekem.

Van néhány tárgy amit szeretnék és nagyon rosszul érint hogy a barátom bármit megvásárolhat a szülei miatt, míg nekem gyűjtenem kell mindenre. Úgy élünk mint az egyetemisták, ahol az egyik spórol ezerrel mert szegények a másik két kézzel szórja a pénzt mert apu tele van. De nem vagyunk egyetemisták. Nem is akar elvenni, nehogy egy válás esetén vigyek egy fillért a szülei vagyonából. Házasság csak gyerek miatt és ott is a gyerek kapna mindent.

Jelenleg életem első autójára gyűjtők ( Fiat 500), erre az volt a reakciója hogy vihettem a húga 20 éves 250.000 kilométeres autóját amit már nem használ és amit 18 évesen kapott. Ezt visszautasítottam.


Bánt hogy ő bármit megtehet a családi háttére miatt és én a szegény szüleim miatt csak gyűjtögetek és álmodozom.


2023. nov. 12. 21:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
És akkor mit csináljon? Ezen nem lehet változtatni.
2023. nov. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Hát hogyha az a szülei vagyona (szóval tényleg az van hogy az anyué meg apué és mindig adnak neki pénzt amikor venni akar valamit), akkor abból te nehezen vinnél bármit is valaskor hiszen az a vagyon a házasságotoktól független harmadik emebereké. Mármint érted azt nem tudod mondani hogy "na elváltunk akkor én most viszem apádék vagyonát".
2023. nov. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy mi lenne maga a kérdés?
2023. nov. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Kitana. ***** válasza:
100%

2 Gondolom úgy értette, hogy a férfi ha vesz az apja pénzéből 20 kocsit, akkor azoknak már vihetné a felét. Vagy legalábbis máshogy nem lehet, csak nem hiszi azt a pasi, hogy az apja pénzéhez is köze lenne a feleségnek :D

De én sem látom a kérdést. Ő nem fogja nyilván visszautasítani a szülők segítségét, ha ez zavar és nincs annyi pozitívum a kapcsolatban, ami kompenzálná, akkor lépj le, de annyira azért nem tűnik szarnak a helyzeted, hogy be kell picit szállnod a rezsibe, meg vásárolgatsz kaját, és emellett gondolom van kb telefonszámlád meg költesz a közlekedésre. Így lehet spórolni, nem tudom, miket akarsz venni, hogy ez komoly probléma ilyen helyzetben.

2023. nov. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Én nem akarok vinni semmit.

Rossz igy élni, hogy én mindenre gyűjtők vagy éppen lemondok róla ő pedig milliókkal játszik. Másfelől sokan a férjüktől kapnak olyan dolgokat amikre én gyűjtők (cipő, kabát, telefon, autó), közben esetembe széttárja a kezét hogy ez van. De ő bármit meg tud magának venni, mert jó helyre született.

Tulajdonképpen megkaptam hogy feleségül nem vesz el, nehogy vigyem a pénzt. Nagyon megbántott akkor evvel, ahogy a lerúgott autóval.

Úgy élek egy felnőtt férfival, mint ha csam egy egyetemista kamasszal laknék közös albérletben.

2023. nov. 12. 21:46
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor keress olyat, aki költ rád.
2023. nov. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

Minek vagy vele, de komolyan? Neki nagyon kényelmes, anyu-apu pénzeli, a nő eteti, biztosra ott van neki a semmiért cserébe. Azért nem vesz feleségül és azért sajnál tőled minden forintot, mert nem szeret. Ha szeretne téged ez a férfi, ne aggódj, nem kellene neked kaját venned neki, meg azt sem tudná, hogyan járjon a kedvedben. Feleségül meg főleg nem vesz, úgyis ott vagy neki biztosra, úgy viselkedsz mintha a felesége lennél a nagy semmiért cserébe.

Ez egy manchild, saját vagyona sincs, tőled sajnálja azt is, amiért még csak meg sem kellett dolgoznia, komolyan, kell ez neked?

2023. nov. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%
Használd már az eszed,felnőtt nőként ne legyél ennyire ostoba. Előrébb vagy bármiben is azzal, hogy együtt vagytok? Szerintem semmivel. Amit teszel, azt egyedül is megtudod tenni. Hagyd ott, egy nyűggel kevesebb. Ezentúl csak magadra kell főzz, moss, takaríts.
2023. nov. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%
Egy ilyenbe mit lehet szeretni? Egy önző, elkényeztetett, semmirekellő aki semmit sem értékel.vannak még ostoba nők akiknek ez kell... szànalmas.
2023. nov. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
70%
Ilyen pasiba kár energiát és időt fektetni...
2023. nov. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!