Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan akadok ki, hogy a barátom nem akar online kommunikálni?

Figyelt kérdés
A barátom meg én köztem minden rendben van egészen addig amíg együtt vagyunk. Viszonylag sokat tudunk találkozni, azonban amikor külön vagyunk vagy hazamegy vidékre, akkor rosszul van ha írnia kell. Elmondása szerint utál online kommunikálni, telefonálni. Viszont nekem az nem fér bele, hogy 2-3 napig ne is beszéljünk. Direkt elmondtam neki, hogy csinálja a dolgait meg érezze jól magát de esténként vagy ha épp van ideje hívjon fel egy 10-20 percre, hogy mi történt a másikkal. Szerintetek van ilyen aki ennyire utál online beszélni? Az hogy szereted meg hiányzik a másik az nem írja ezt felül? 23L 29F

2023. nov. 23. 23:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
43%
Hát nem vagy Neki igazán fontos. Ha hiányoznál Neki, akkor hívna, írna.
2023. nov. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Hát alapvetően élőben ő a ragaszkodóbb típus, tehát minden rendben van, meg kimutatja az érzéseit, meglep, figyel rám stb. Meg tényleg hív mindig magával viszont én nem fogok illetve nem is tudok mindig vele lenni. Nekem azt mondja, hogy ő szívesen lenne mindig velem, tehát nem arról van szó, hogy velem nem akar lenni, hanem hogy online nem akar. De nekem akkor is fura, hogy valaki ennyire rosszul legyen az online kommunikációtól, ha éppen csak az az adott.
2023. nov. 24. 09:20
 13/20 anonim ***** válasza:
6%

Ez csak annak a bizonyítéka, hogy téged teljesen beszippantott a virtuális világ.

Régen, amikor nem volt még mobiltelefon sem, csak vezetékes, tipikusan postai leveleket váltottak egymással a szerelmesek, amiket megírni is több idő volt, meg napokig utazott a címzetthez.

Te hozzászoktál ehhez az azonnali kapcsolathoz, de ez semmi egyéb, mint megszokás.

Ráadásul egy abszolút átmeneti élethelyzet, hiszen ha hosszútávú kapcsolat lesz és összeköltöztök, értelmetlenné válik a kérdés.

Ha 20 év házasság után visszatekintenél ide, te is nevetségesnek éreznéd, hogy pár hónap, max. 1 év átmeneti helyzet miatt problémáztál, mikor hosszú távon ennek úgysincs jelentősége.

2023. nov. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
66%

#13 azért azt nem hiszem el, hogy ha olyan szerelmes a pasi, akkor arra nem képes, hogy legalább lefekvés előtt 5 percet csevegjen a párjával. Aki úgy megy aludni a nap végén, hogy a párja felé sem szagol, meg se kérdezi, hogy van, milyen napja volt, pedig csak be kéne pötyögni pár szót a telefonon vagy megcsörgetni, él-e még, azzal én biztos nem lennék együtt.


És ne azzal gyere, hogy régen mi volt, régen nem volt LEHETŐSÉGÜK naponta beszélni, de biztos jobban örültek volna neki, mint 2 hetet várni egy levélre. Akkoriban is biztos mondták az öregek a fiataloknak, hogy “bezzeg a mi időnkben még levél se volt, ti meg itt írogattok egymásnak minden héten” xd

2023. nov. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
41%

Ha nem is naponta, de legalább két naponta 10 percet telón vagy üzenet formájában lehetne. Tudja, hogy számodra fontos, hogy tudd minden rendben van, elvileg szeret akkor nem hiszem, hogy olyan nagy áldozat lenne legalább annyi érdeklődés felőle. Képtelen kompromisszumra, mert nem szerelmes beléd, önző és amikor veled van akkor elveszi azt amit ő szeretne és kész. Nem jó kifogás, hogy ő nem szeret online kommunikálni ha egyszer a te irántad érzett szerelem sokkal erősebb.

Engem naponta hív a párom és én is őt melóból szünet közben 8 év után is!!!

Pedig nem vagyunk egyiken se oda az online társalgás iránt...

2023. nov. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Azért nem lehet hibáztatni senkit, mert nem szeret valamit. Én se vagyok az online irkálás híve, tökre megértem. Egy telefonhívás egy 10 percre azonban beleférne.

Pláne ha szereti a másikat. De vannak emberek akik szeretik a töltöttkáposztát és vannak akik nem.


Szerintem itt a kompromisszum lehet a kulcs. Kicsit te is engedsz, kicsit ő is.

2023. nov. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

16-os, sajnos ebből nem kompromisszum szokott születni, hanem az első pozícióharc. Vajon melyik fél tudja elfogadtatni, hogy a másik őhozzá igazodjon? Aki győzött, az elégedetten nyugtázhatja, hogy

a) ha a kérdező, akkor elegendő számú hisztivel ki tudja zsarolni, hogy a férfi megtegye, amit ő akar;

b) ha a párja, akkor kellően passzív hozzáállással el tudja érni, hogy a párja feladja a küzdelmet és elfogadja, hogy ő úgysem csinálja meg, amit nem akar.


Ebből a tapasztalatból kiindulva fogja a győztes fél folytatni tovább a kapcsolatot.

És majd ez a pozícióharc fog menni éveken, évtizedeken át. Szép, boldog házasság lesz - vagy a házasságok azon jelentékeny részéhez fog tartozni, melyek egyszer csak váláshoz vezetnek.

2023. nov. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
32%
Nekem nagyon bűzlene, hogy ilyenkor szeretővel van. Akinek napi 5-10 perc telefon is már túl nagy kompromisszum, az vagy nem szeret, vagy valakivel van és nem akar lebukni. És úgy van vele, hogy te szegény naiv hülye úgyis elnézed neki, ha 3 napra eltűnik.
2023. nov. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
64%

Ja,én utálok neten beszélni. Megkérdezik, hogy mi volt ma és sokszor inkább azt mondom, hogy semmi, csak azért hogy ne kelljen regényt írni, vagy felhívom az embert.

33/F

2023. nov. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Van egy olyan vonzata is a dolognak, mint a "kényszerbeszélgetés".


Első párom (kb 18 éve jártunk) mániája volt, hogy legalabb egy 20-30 perc Skype/MSN (akkor meg ez volt a menő) legyen minden nap... Na nekem ettől herótom volt... Kb neztem az órát, hogy mikor telik le. És nem a barátnőmmel volt gondom, személyesem OK volt minden, de ez a kényszeres , kötelező csevegés az agyamra ment.. főleg ha mondanivalónk sem volt. (márpedig nem volt, mi érdekes törtnénik egy 17-18 évessel pl nyári szünetben egy nap alatt??? Kb néztem otthon, hogy nő a fű... :D )


Szóval én a helyedben kicsit fesztelenebbé tenném ezt a dolgot. Pl nem kell kötelező 15 perc telefonálás, csak ha pl napközben eszébe jutsz, vagy konkretan akar valamit akkor irjon rád. Ha nem ír, az is OK, akkor, aznap épp nem volt mondandója. Persze egy búcsú "jóéjt szeretlek" üzi azért legyen :)

2023. nov. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!