Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A férjemben többször csalódtam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjemben többször csalódtam. Most azt ígérte, hogy odafigyel arra, hogy ne kövesse el ugyanazt a hibát, de már nem tudok benne bízni?

Figyelt kérdés

Ami nagyobb probléma, hogy nem érzem magam biztonságban mellette, folyamatosan azt nézem, hogy mikor hibázik (nem töltött velünk elég időt, a saját programjai meg az, hogy minden tökéletes legyen, mindig fontosabbak voltak, mint az együtt töltött idő, de amúgy sok házimunkát csinál otthon, mert utálja, ha kosz van, olyan szinten, hogy egy órát puffog miatta, ha pl. elejtem a vajat és fel kell takarítanom).


Szóval megígérte, hogy több időt tölt velünk a gyerekkel, de én már teljesen ki vagyok rá hegyezve, hogy mikor csinál megint valami mást “helyettünk”.


Kb. 6 éve ez megy, és már annyiszor szóltam, hogy zavar, de semmi változás nem volt. Most egészségügyi és - részben amiatt - mentális problémáim lettek végül mert hat éve arról szól az életem, hogyha vele akartam időt tölteni, akkor ilyen 30 km-es teljesítménytúrákra kellett mennem, meg futni meg hasonlók, amiben szó szerint belebetegedtem, nem tudtam esténként aludni, annyira stresszeltem miatta, hogy munka után péntek délután el kellett indulnunk kirándulni, hogy vasárnap este hazaérjünk egy 50 km-es teljesítménytúra után. Ha nem akartam menni, úgy is jó, akkor mi a gyerekkel itthon maradhattunk, bármelyik hétvégén pihenni, takarítani, meglátogatni a szüleimet és szigorúan az ő szüleit is. Ha itthon volt, akkor sem volt itthon, mert okosotthont tervezett meg füvet nyírt, meg edzett meg hobbi programot írt.


Azt mondta, hogy most már érti, hogy ez nem volt fair velem/velünk szemben, hogyan tudnám elengedni magam és még egy esélyt adni neki? Mióta belátta ezt azóta folyamatosan veszekszek vele és jön ki mindaz, ami az évek alatt felgyűlt bennem.


dec. 19. 05:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
7%

És te mit hibáztál? Min változtatsz? Vagy csak neki kell változni? A túrák sem voltak kötelezőek.


Az áldozat itt egy percig sem te voltál- vagy, hanem a gyerek. És nem kis részt miattad.

dec. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%

Megértelek, voltam/vagyok ilyen helyzetben. Nekem az segített, hogy elkezdtem magamba nézni, hogy oké, hogy zavar valami, de MIÉRT zavar. Mit mond ez nekem? Milyen szükségletem nem elégül ki? Egyáltalán mire van NEKEM szükségem? És ahelyett, hogy a másikban keresném a hibát folyamatosan és jelezném, hogy zavar a viselkedése, inkább a saját igényeimet kommunikálom. Mert alapvetően mindaz, amit leírtál, egyáltalán nem lenne olyan szörnyű, persze csak ha az arányokat tudjátok tartani. Mindenkinek szüksége van énidőre, hobbikra, ez a része normális. Be is von a hobbijaiba, de mondhatsz nemet is.

Így látatlanul azt mondom - fenntartva a tévedés jogát -, hogy neked is szükséged lenne énidőre, amit csak magaddal töltesz, új hobbikra, illetve arra, hogy te is be tudd vonni a párodat a TE tevékenységeidbe.

A túrázásra mi már réges-régen azt a megoldást találtuk, hogy ha elmentünk pár napra, akkor az első 1-2 napon az én tempómhoz volt igazítva a túra, amennyit bírtam és akkor azt kényelmesen együtt végigcsináltuk, aztán szétváltunk, én szépen hazajöttem, kipihentem, közben a párom tolta a saját tempójában a tervezett távot. Ez így sok év távlatában is jó élmény mindkettőnknek. De ez csak egy tipp, lehet, hogy nálatok nem megoldás. Az a fontos, hogy TE tisztázd magaddal, hogy mire van szükséged és hidd el, ha az igényeid kielégülnek, akkor az sem fog zavarni, hogy a másik igényei is kielégülnek.

dec. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%
Ő nem akarja húzni az igát mint te.a legtöbb pasi le is lép inkább.
dec. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
19%
A második a nárcisztikus egoista iskolapéldája. Csak az ÉN!!! És pislog, hogy nem.működik...persze.
dec. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
26%

Azért kell hogy a pasinak sok hobbija, meg élete legyen, hogy legyen miről lemondani? Vagy hogy a francba van ez?

Megint a női logika, izgi legyél, jól nézzél ki, de ülj Otthon velem.

dec. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%
Én nem értem, hogy egyesek minek házasodnak össze, de tényleg. Miért, ha egyáltalán nem vagytok egymáshoz valók? Miért? Kellett még egy-két boldogtalan gyerek a világra?
dec. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%
4: Valamit nagyon félreértelmeztél. Ha valaki évekig lemond a saját igényeiről a másik fél érdekében, az minden, csak nem nárcisztikus. Csak épp belebetegszik. Én épp azt írtam, hogy ha a saját igényeimre IS figyelek, akkor a legkevésbé sem zavar, hogy a másiknak is vannak saját igényei, össze tudjuk azokat hangolni. A nárcizmus az, amikor a másikat lenyomod, hogy attól többnek érezd magad.
dec. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
57%

Mi az hogy "nem érzed magad biztonságban mellette?

Barlangban laktok vagy mitől félsz?

Nekem az jön le, hogy egyáltalán nem passzoltok. Ő aktív életet él, te meg csak vagy.Hosszútávon kompromisszum nélkül nem működik az ilyen kapcsolat.

Nálunk ugyanez volt, nekem volt hobbim, amiről évekre lemondtam, aztán amikor megint elkezdtem akkor ment a magyarázás. Nekem az a meglátásom, hogy ha valamit szeretsz csinálni, de a másik b*sztat érte, akkor ki kell adni az útját, aztán keresni egy hasonló embert.

Szerintem semmi értelme évtizedeket pazarolni valakire, akivel nem passzoltok.

dec. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt a vajas példát egyáltalán nem értem. Az a baj, hogy leesett a vaj, vagy, hogy nem takarítod fel? Egy rendmániással igen, nagyon nehéz együtt élni, mert állandóan meg kell felelni az elvárásának.

Te hiába várod, hogy majd megváltozik, lehet otthon ő is ezt látta, apa nelkül nőtt fel, nem tud veletek úgymond mit kezdeni, ezért inkább elmenekül vagyis kirandulni megy otthonról hétvégén, hétköznap meg valahogy csak el telik az idő.

dec. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
26%
Úgysem fogod végleg otthagyni addig, amíg nem találsz egy legalább annyira jóképű és gazdag pasast.
dec. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!