Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Vissza tud térni a bizalom a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vissza tud térni a bizalom a párkapcsolatok iránt?

Figyelt kérdés

Előre kérem, hogy az érzéketlenek és a rosszindulatúak ne válaszoljanak, az életszerű, emberi valós oldalra vagyok kíváncsi.

Manapság a vízcsapból is az folyik, hogy a párkapcsolatok nem örökéletűek, hogy totál természetes és benne van a pakliban a válás/szakítás "veszélye" vagy inkább esélye és mindehhez jó pofát is kell vágni. Hiszen aki nem így van, az rinyál, picsog, társfüggő stb.

Évekkel ezelőtt el lettem hagyva és mivel nagyon szerettem a páromat és a mi kis világunkat, a kapcsolatunkat, nagyon megviselt. De aztán kaptam érte hideget is meleget is, hogy társfüggő vagyok, hogy benne van a pakliban és természetes, miért nem engedem már el stb.

Namost azóta évek teltek el, túl is vagyok rajta olyan értelemben, hogy elfogadtam, hogy ez történt, hogy nem lehet visszacsinálni, sőt, ő maga egyáltalán nem hiányzik. Kérdezet is egy hozzám közelálló, hogyha az exem vissza akarna térni, mit szólnék. Jó volt önismeretileg ezzel a kérdéssel szembesülni, ugyanis két dologra jöttem rá: ő maga nem hiányzik és semmiféle bosszú vagy harag nincs bennem. Sőt, az új családjával a legboldogabb karácsonyt kívánom neki. Van párom azóta, de nem szerelmi kapcsolat. Nemlakunk együtt, mint az exszel, semmi nagy "beleeresztős" érzelem és közös dolgok. És be kell valljam, az oka a bizalmatlanság. Ha ennyire "normális" és benne van a pakliban, hogy bárhol, bármikor megszakadhat egy kapcsolat, akkor minek éljem bele magamat? Tudom, hogy furán hangzik, azért is írtam ki a kérdést. De tényleg a múltbéli dolgok után elképzelni nem tudom, hogy anyagi és minden más szempontból egyesüljek valakivel, hogy közös életet alapítsak. Talizgatunk, akkor elvagyunk, aztán megy mindneki a vackára. Valahol érzem, hogy ez sem jó, de az a bizonyos "bizalom", amit az ember egy párkapcsolatba bele tud tenni, az mintha véglek kihalt volna belőlem.

Az érdekel, hogy mások, akik több házasságon túl vanak, hogy kezelik ezt?


dec. 25. 08:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok ezzel személyesen, hogy bízok is a másikban (mert nem ad rá okot, hogy ne tegyem), élek a jelenben, de azért a realitás talaján is maradok. Úgy gondolom másképp nem lehet. A másik fél nem érdemli meg, hogy rá kivetítsem a múltam amihez semmi köze nincs és nem engedem lehet mondani, hogy a múlt beférkőzön a jelenbe, úgy tartom nem ér az annyit, hogy amiatt boldogtalan legyek.
dec. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%

Nem kell bizalom. Minden kapcsolatba olyan dontéssel kell brlemenni hogy akkor is kéne e ha pár éved elviszi aztán vége vagy nem.

Megéri e vele kidobni pár éved vagy nem.


Vagy vállalnál e gyereket tole ugy is hogy benne van a pakliban az is h egyedul neveled fel.


Döntesz magafban aztan utolag nem sirsz.

Es csak pozitiv meglepetes ha nem hagy el.

dec. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én azért úgy gondolom, hogy érző emberi lények vagyunk, nem gépek. A 2. válaszadó nagyon racionális választ adott, papíron ez így működhet is, de az érzések, a bizalom, az odaadás ezek nem csak észérves döntések mentén működnek.
dec. 25. 09:32
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

A #2-es egy érzéketlen, kiégett személy, vagy egy férfigyűlölő személy, esetleg éretlen, akinek fogalma nincs arról amit írt.

Bizalom nélkül nincs normális párkapcsolat/barátság/szülői-gyermek kapcsolat.


Hogyha egyszer az, akivel együtt vagy nem ad neked indokot rá, hogy ne bízz benne akkor nem kéne rajta levezetni az exet. Még mindig nem vagy túl a volt kapcsolaton!


De ha neked jó így élni, igazából vegetálni akkor minden oké.


Tulajdonképpen bízni kéne, nem vakon, 100%-an, mert az lehetetlen már és nem is egészséges. De bizalom nélkül nincs értelme együtt maradni.

dec. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Nem ismerek olyat aki a gyerekét a gyerek apjával nevelnè. Ez csak ez. Nem kiégés.
dec. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Leclerc ***** válasza:

Aki fél a negatív dolgoktól, a fájdalomtól, a csalódástól, az a katarzistól, a boldogságtól, a sikertől is megfosztja magát.

Olyan nincs hogy mindig boldog valaki, több őröm, több szenvedés, ilyen az élet. Lehet menekülni a rossz ellő, de akkor a jót is ellököd magadtól. Legalábbis én így gondolom.

dec. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Olyan nincs hogy mindig boldog valaki, több őröm, több szenvedés, ilyen az élet. Lehet menekülni a rossz ellő, de akkor a jót is ellököd magadtól. Legalábbis én így gondolom."


Igen, ezzel tökéletesen egyetértek. A részemről amúgy ez inkább becsípődés, mint tudatosan, kimódoltan, fejben meghozott döntés. Legalábbis nálam nem úgy működik, hogy a legeslegbensőbb érzésemnek adok egy utasítást, hogy holnaptól megbízom a párjelöltekben vagy hasonló.


Döntés szinten lehet olyat tenni, hogy ennek vagy annak adunk egy esélyt és ha bejön, ha jól akalul, akkor empirikus úton változik a véleményünk, az érzésünk, de fordítva sajnos nem megy.

dec. 25. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!