Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 5 hónap után megkérte a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

5 hónap után megkérte a kezem, nemet mondtam, hogyan tovább? 21L

Figyelt kérdés

Életem első párkapcsolata, először tetszett úgy igazán valaki, előszőr voltam szerelmes, vele vesztettem el a szűzességemet.. minden. Sosem volt semmi nyomás azzal kapcsolatban, hogy tapasztalatlan vagyok, pont ebbe a nyugodt és türelmes természetébe szerettem bele. Hogy stabil, és kiszámítható, nem játszmázik. Minden tökéletes, konfliktusaink nem nagyon voltak soha.


Viszont ettől függetlenül még mindig csak egy 5 hónapos kapcsolatról beszélünk, nagyon az elején vagyunk még mindennek, és mindketten nagyon fiatalok vagyunk. Én 21, ő 23.


Már beszéltünk a jövőbeli tervekről, pont annak kapcsán került szóba, hogy sok ismerősöm házasodik és vállal gyereket elég fiatalon. Mondtam is hogy teljes őrültségnek tartom és direkt mondtam neki, hogy én nem vagyok benne biztos hogy valaha is szeretnék házasodni. Ha mégis, akkor még évek múlva, az esküvő pedig legyen kicsi és egyszerű. A nyilvános eljegyzés gondolatát pedig elviselni sem tudom.


Erre 23.án megkérte a kezem. A város kellős közepén. Fogalmam sem volt hogy ilyet tervez és irtó kínosan éreztem magam. Mire bármit mondhattam volna, már mindenki minket nézett és újjongott és egy csomóan kameráztak is. Nem tudom hogy jól döntöttem e de először igent mondtam és mindenki örült és tapsolt. Pedig tudtam hogy nem fogok hozzámenni, de így is nagyon kínos volt a szituáció és végtelenül kellemetlenül éreztem magam, ha ott mindenki előtt nemet mondok akkor teljesen megszégyenül.


Szóval utána elrángattam egy félreesőbb helyre és kérdőre vontam. Eléggé ki voltam akadva, nem is értem mi ütött belé. Még csak 5 hónapja vagyunk eggyütt és annyira fiatalok vagyunk és egyáltalán nem ilyen eljegyzésre vágytam. Nekem ez túl gyors és túl korai. Nagyon összevesztünk és azota se beszéltünk. Nem is értette mi bajom. Én meg azt hogy ő hogy gondolta ezt az egészet.


Most nem tudom mi legyen vagy hogy amúgy mi van. Nem vagyok benne biztos hogy most szakítottunk e. Vagy hogy ezek után még van e esélyünk.

Most délután írtam neki, hogy beszélnünk kéne, látta de nem válaszolt.


Mit gondoltok?



#szakítás #Ejegyzés
dec. 25. 23:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Majd lenyugszik és rájön, hogy pár hónap után ez erős túlzás volt
dec. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
jól döntöttél mert ez irtó gyors te vagy a normális barátod pedig ijesztő.
dec. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól tetted, ha nem tetszik neki akkor inkább legyetek külön. Mégha ő lenne a 5. pasid akkor is butaság 5 hónap után összeházasodni.
dec. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
*eljegyzést tartani ...Na én is előre ugrottam.
dec. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha ezen így behisztizett, holott tudta nagyon jól a véleményed akkor nagyon is jó, hogy nem beszéltek.
dec. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyrész korai, másrészt ismerte a véleményed a dologról.

Ennek ellenére megtette, ráadásul így.

Itt most neki kell önvizsgálatot tartani.

dec. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%

Ennek a kapcsolatnak vége.


Amúgy minden rózsaszín hablaty nélkül, ti nem illetek egymáshoz. Eleve ő hamar el akart köteleződni, te meg hamar semmiképpen, de talán később sem. Szóval már a kapcsolat mikéntjét is másképp képzeltétek.

dec. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez roppant nagy tiszteletlenség volt a párod részéről. Te egyértelműen kifejezted, hogy még maga a házasság iránt sem vagy elkötelezett, a lánykérés módjáról is határozott véleményed van, erre kis idő múlva megkéri a kezed, pont olyan módon, amit kategorikusan elutasítottál.

A nyilvános lánykérésnek van egy olyan pszichológiája, hogy mivel az emberek figyelnek titeket, ezért rajtad van a nyomás, hogy igent mondj, hiszen mindenki ezt várja tőled kimondatlanul is. Nagyon karakán embernek kell lenni, hogy valaki ilyen helyzetben is képes legyen nemet mondani, ha tényleg így érzi. Nem tudom, hogy aki nyomásgyakorlásnak használja ezt a fajta lánykérést, az egy kikényszerített igen után mégis mire számít?

Én a helyedben nem folytatnám vele ezt a kapcsolatot. Milyen pár az, aki szándékosan szembemegy a te elképzeléseiddel, vagy meg sem beszéli veled, ha ő mégis másra vágyna?

dec. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

“ Nem is értette mi bajom.”

Érdekes. Én ennyiből is tudom, h mi volt a bajod, pedig nem is ismerlek, csak olvastam tőled 10 mondatot. Ha ő nem értette 5 hónap kapcsolat után sem, akkor az komoly baj…

dec. 26. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Infantilis.

Eljátszotta a szirupos Hollywood-i hős szerelmest.


Féléve sem ismeritek egymást. Erre még nem lehet egy családot alapozni.

dec. 26. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!