Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a baj velem?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyunk együtt a barátnőmmel. 37 évesek vagyunk. Én voltam házas 10 évig, utána egy évig voltam egyedül mielőtt megismerkedtem a barátnőmmel.

Tök jól megvagyunk, 2 hete össze is költöztünk és ez nagy szó, mert ő soha nem költözött oda még korábban senkihez. 2-3 éves kapcsolatai voltak és nem adta fel soha a függetlenségét, illetve nem "rizikózott", mert van egy 14 éves fia is és nem csak a saját életével szórakozik.

Emiatt azt gondolom, hogy valószínűleg szeret és bízik is bennem, ami jó. Meg persze vannak tettek, amikből érzem, hogy figyel rám és szeret. Viszont valahogy az apró dolgok elmaradnak. Apró érintések, puszik, simogatások, csókok. Szex az van hetente 2-3 alkalommal és jó is nagyon, de valahogy mégis sokszor érzek szeretethiányt.

Egyáltalán nem az ex nejem hiányzik, hanem a módja annak, ahogy szeretve voltam. Nekem igényem lenne összebújva aludni, de ő nem szereti, mert nem kényelmes. Sőt, van hogy külön is alszik tőlem a nappaliban, mert horkolok sajnos (nem vagyok elhízva egyébként, orrsövény ferdülésem van sajna). Soha nem zuhanyzunk együtt, mert "haladni" akar, nem maszatolni. Ha kettőnél több puszit adok neki, akkor vagy rám szól, hogy "na, nézd már a filmet inkább, vagy nem érdekel?", vagy racionálisan megérveli, hogy fejezzem be, mert neki nem kell ez a majomszeretet.

Simán lehet, hogy nem egy a szeretetnyelvünk, de amikor ezt szóbahozom, akkor mimózának nevez, meg hisztisnek és hogy ne drámázzak. Sőt, gyakran visszaforgatja, hogy remek, hogy nem érzem magam eléggé szeretve amikor ő soha nem szeretett ennyire senkit és soha nem bízott meg ennyire senkiben még korábban. Szóval igyekszem az eszemmel felfogni ezeket, de a gyomrom mégis gyakran ugrik össze, annyira jól esne egy ölelés, pár kedves szó, stb.

Félek, de lehet, hogy nem illünk össze emiatt. Egyébként meg borzalmasan szeretem, mert annyira egyformán gondolkodunk ezen kívül mindenben, iszonyat jó a szex, a humorunk is ugyanolyan fekete és nagyon figyel rám. A kedvenc sorozataimmal kapcsolatos ajándékokat kapok, vagy rajzol nekem, köt, elvisz étterembe ő is (korábban én voltam a klasszikus pasi szerepben és soha nem vitt el az exem sehova, mindig én vittem el amivel nem is volt gond, csak most ez furcsán jó). Szóval nagyon jó lenne, de nem beszélhetek az érzéseimről, mert kiakad, úgy érzem jogosan. Tényleg tudnom, éreznem KÉNE, hogy szeret, mégis hiányérzetem van.

Át lehet ezt idővel "kódolni" magamban? Járt már más is így?



jan. 3. 15:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%
Neki fèrfi hiányzik. Nem egy babusgatni valo kisállat.
jan. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ez nagyon fontos egy kapcsolatban. A zuhanyzásos mókát én sem értem, soha nem élvezetes, de teljesen megértelek.


Ez valami Murphy törvénye lehet, hogy ha bújós pasit szeretnék, aki nem csak dugáskor puszil meg, akkor nem találok olyat, akit meg ez idegesít, az ilyet fog ki. :D

jan. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ne a hiányra koncentrálj, hanem arra, amit megkapsz. Minden kapcsolatnak van árnyoldala, semmi sem tökéletes. Élvezd a kapcsolat napos oldalát!
jan. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
#1: A kérdezőnek pedig egy nő hiányzik, nem egy magát férfinak képzelő nő.
jan. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

Az, hogy egy kapcsolatban nincs 100%-os egyezés, az normális, hiszen nincs két egyforma igényszintű ember.

Viszont ha te jelzed az igényeidet és erre ő degradálóan minősítgetni kezd, az már elég nagy probléma! Nem mondom, hogy nem szeret, de hogy nem JÓL szeret, az biztos. Egy kapcsolatnak a konszenzusra törekvésről kellene szólni, nem pedig arról, hogy az egyik fél egyoldalúan alkalmazkodik a másikhoz.

jan. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

2-es: ha már így anonim vagyunk, dugáskor pont nem vágyik puszikra és én sem, olyankor durvulunk rendesen. Anno volt egy ilyen ilyen monológja felém, hogy imádja, hogy kihúzom neki az étteremben a széket, rásegítem a kabátot és cuki vagyok, de közben férfi és úgy megdugom, mint még soha senki.


5-ös: hasonló állásponton vagyok én is. De ugyanakkor értem az ő oldalát is. Nehéz ügy, mert közben meg fáj.

jan. 3. 17:16
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, a párom is ilyen, mint amit leírtál: bújós, romantikus, figyelmes, de az ágyban domináns. Viszont én meghallgatom az igényeit, még akkor is, ha valamiért nem tudom teljesíteni. Ilyenkor normális hangnemben megbeszéljük, nem kezdem el minősítgetni, ahogy ő sem engem. Nekem nárcisztikus exem volt, azóta nagyon kínosan ügyelek arra, hogy ne legyek olyannal, aki degradálja az érzéseimet és igényeimet. Én sem teszem mással.
jan. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
En rosszul ereznem magam ebben a kapcsolatban.
jan. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Fuu ez nehéz. A zuhanyzást spec én se értettem soha. Mármint néha-néha oké, jó előjátéknak de pl.: tesóm meg a párja (még amikor együtt laktunk is ez ment, onnan tudom) rendszeresen együtt zuhanyoznak amit sose értettem, miért jó nézni, hogy a másik a fenekét mossa. De nem vagyunk egyformák és ez normális.


Az viszont valóban baj, hogy te elmondod mit szeretnél, VÉGRE egy olyan férfi aki képes érzésekről beszélni ami ritka, erre egy olyan nő fogja ki aki ezt nem értékeli.


Esetleg leültethetnéd és írhatnátok mondjuk 5-5 dolgot egy listára ami nektek fontos a kapcsolatban és jó lenne ha megpróbálnátok beépíteni szép lassan.

jan. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

9-es: Tök jó lenne ez a "leírós" játék, mert így fair, hogy ő is lehetőséget kapna arra, hogyha nem merné valamiért jelezné az igényeit, akkor megtegye.

A gond az, hogy ismerve őt az eddigiek alapján kb. rám borítaná az asztalt, hogy nincs miről beszélni, ha nekem ilyen komoly hiányosságok vannak, akkor hagyjuk egymást békén, és/vagy miért nem mondtam ezt előbb. Volt már ilyen és ehhez hasonló próbálkozásom és nagyon nehéz, mert ha olyan dologról beszélek ami nekem rossz, akkor azonnal dráma és/vagy férfihiszti billogot kapok rá. Pedig nem nyafogok, racionálisan megmondom, hogy ebből és ebből hiányt érzek, vagy ez és ez rosszul esett a múltkor. Nem költök hozzá drámát, hogy SZERINTEM ő miért csinálta ezt, vagy hogy mit akarhatott elérni véleményem szerint (ezek rohadt idegesítő dolgok).

Emiatt tettem fel így a kérdést, hogy aki hasonló szituban volt az át tudta-e kódolni ezt valahogy magában, mert erről nem beszélhetek sajnos vele és magamnak kell megoldani.


A zuhanyzós dolgot pongyolán fogalmaztam: nem akarok én sem non-stop. Én is van, hogy borotválkozom vagy akármi. Nem folyamatos összesimulós dologról van szó, csak néha-néha jó lenne egy forró zuhany alatt megbeszélni a napot, közben megmosni egymás hátát...asszem' nekem az érintés a szeretetnyelvem, kezdek rájönni. :D

jan. 3. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!