Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Átlagosan hány naponta veszeke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Átlagosan hány naponta veszekedtek a párotokkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Arra lennék kívancsi, hogy ez még meddig lehet "normális" mennyiség.


Érdekelne a

- veszekedések oka

- időtartama

- békülés formája (ha van)

- mennyi ideje vagytok együtt, illetve házasok

- mennyi idősek vagytok


Nyugodtan írhattok egyéb tapasztalatokat is, ami eszetekbe jut a veszekedések kapcsán.


Előre is köszönöm mindenki idejét, aki válaszol :)


27/F



jan. 6. 14:38
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Exemmel akárhányszor találkoztunk (heti 2-3 nap), mindig veszekedés lett a vége. Hát ez már nem volt egyáltalán egészséges :D

A férjemmel (10 éve vagyunk együtt) viszonylag ritkán vitatkozunk. Szoktunk, de nem sűrűn, inkább évi 2-3 alkalomra tippelnék, ha már. De nem azért, mert elhidegültünk volna, mi nagyon megtaláltuk a közös hangot a megismerkedésünk pillanatától kezdve, ez nem változott szerencsére az elmúlt években sem, így amikor veszekszünk, az is inkább azért van, mert fáradtak vagyunk, a gyerekek már kicsit felbosszantottak előtte, feszültek vagyunk úgy az "élettől" (munka, szexhiány- még kicsik a gyerekek, akármi), nem azért, mert valami komoly nézeteltérésünk lenne. És ezek is olyan viták, hogy összeszólalkozunk, duzzogunk egy mittudomén, órát-másfelet, és kész, bocsánatot kérünk, megbeszéljük nyugiban, megszeretgetjük egymást és kész is, mindenki boldog. Szerintem ez már túlmegy a "normális" fogalmán, ez már inkább ideális, mint más :D

37 és 30 évesek vagyunk.

jan. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát :)


Nagyon elgondolkodtató, mert egy olyan környezetben élek, ahol általában természetesnek vehető a heti/2 heti legalább egyszeri veszekedés és vita. Persze vannak kivételek. Kb 2-3 a 10-ből.


A házasság jött szóba, amit a veszekedések miatt ellenzek, mivel nálunk 3-4 naponta előfordul.. van, hogy egy teljes nap mosolyszünettel. Nem igazán hiszek abban, hogy egy papír ezt helyre hozná, bár a feleségnek való ezt vallja. Az egy másik kérdés, hogy ennyi negativítás ellenére miért akar hozzám jönni... na mindegy.


A 9-es válaszánál meg kellett néznem még 1x mit is kérdeztem 🤔😅

jan. 6. 17:38
 13/29 anonim ***** válasza:
Mi sose szoktunk, biztos rosszul csinálunk valamit.
jan. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Azt esetleg tudod, hogy miből fakadnak a viták? Az nem feltétlenül mérvadó, hogy miről szólnak (bár ha mindig ugyanaz a téma, akkor nyilván számít), de ha tudni lehet, hogy mi a közös forrás, az a mélyben megbúvó valódi probléma, ami vitákban csúcsosodik ki, akkor az alapján tudtok esetleg továbblépni a megoldás felé.
jan. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó kérdés. Az az érdekes, hogy amikor a házasságunkban sűrűbbé váltak a veszekedések és az összeveszések, kezdtem én is úgy gondolni, vége lesz a kapcsolatunknak. Eleinte rendszeresen hetente összevesztünk majd kibékültünk. Jött a covid időszak amikor mindenki otthon volt és mindenki marta a másikat. Szinte minden nap sírva rohantam el otthonról sétálni a falu határában mert máshová nem tudtam akkor menekülni. Amikor már minden nap veszekedtünk, azt mondtam, váljunk el már engem nem érdekel semmi. Akkor lehiggadva elkezdtünk megbeszélni dolgokat. Kinek mi a baja a másikkal, ki mit miért mondott, hogyan értette, vagy félreértette, mit szeretne másként stb. Lassan fokozatosan kiterápiáztuk magunkat azóta teljesen más alapokon van a kapcsolatunk.

Nem vitázunk apróságokon, de a lényeges dolgokat higgadtabban megbeszéljük. Vitás kérdésekben együtt döntünk és könnyebben elengedjük amin nem lényeges vitázni. A sarkalatos pont a gyerekek nevelése körül van, de már jobban meg tudjuk ezt is beszélni.

A jelenlegi helyzet úgy néz ki, hogy napi szinten is vitázunk de nem veszekszünk, nincs sértődés, nincs duzzogás, inkább elhumorizáljuk a dolgot, kicsit fejlődött az érzelmi intelligenciánk is azért. Igazából veszekedni már nem is nagyon szoktunk, mert a lényeges különbség, hogy egyikünk sem akar tudatosan veszekedni a másikkal és azért megteszünk mindent, hogy ne bántsuk meg a másikat, ne manipuláljunk érzelmileg, fontos a közös béke fenntartása. Ez nem megalkuvás hanem inkább a belső egózás elengedése.

20 éve vagyunk együtt és 3 gyerekünk van.

jan. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Nos a probléma gyökerével tisztában vagyok, de ennek megoldásához pénzre van szükség, meg időre. Mivel az én problémám megoldásához is pénz kellett, de több idő, ezért úgy érzi én vagyok az elsődleges és ő nem fog haladni.

Egészségügyi beavatkozásokról van szó, de velem kezdtük, mert az enyém 4x olcsóbb, könnyebb volt megoldani anyagilag és csak én dolgoztam.

A többi probléma pedig úgy jön, mint a vízfolyás részéről: folytonos hánytorgatások a múltból (hibák, exeim, pl. elfelejtett névnap, rengeteget segített az én dolgaim körül stb), nem szeretem, csak kihasználom, hisztik egy össze nem rakott pokróc miatt, vagy mert nem délelőtt porszívóztam, hanem délután, ha rossz napja van munkában azt már nem is említem... ne adj isten, ha a gyerek is rosszalkodik... emellett degeneráltnak, idiótának, nyomorultnak stb. Képes nevezni.

Igazábol ezek miatt a dolgok miatt eléggé fogy az energiám, hogy érzelmileg képes legyek foglalkozni a lelki világával.

Megértem, hogy frusztrált a minket körülvevő problémák miatt, amit az élet generál még ezek mellett, de egy házasságot bevállalni azért, hogy ez "talán" jobb lesz, abban nem hiszek. Sőt.. nem tudom, hogy nem a végét-e járjuk ennek a dolognak.

jan. 6. 18:28
 17/29 anonim ***** válasza:
49%
Mondjuk szerintem is kihasználtad, mivel megoldottátok a te dolgodat, az övét nem, nyilván ő feszültebb emiatt, te meg szépen kihátrálsz, mégis mi ez ha nem kihasználás. Biztos nem jókedvében nevez idiótának. Pl ültök az asztalnál: Drágám finom a kaja és te milyen csinos vagy. Idióta. Nem így szokott történni :)
jan. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a leírtak alapján most vagytok a gödör alján. Vagy kimásztok belőle közös erővel, vagy itt a vége...

Semmiképp sem házasság a megoldás. Vagy megpróbáljátok rendbe tenni a kapcsolatot, ahogy mi is tettük, vagy szétmentek.

A kapcsolat megjavításához két ember kell. Problémák mindig lesznek. Ha valaki mindig frusztrált és a másikon vezeti le a frusztràcióit az nincs rendben. Gondolj bele. A házasság neki átmenetileg jót tenne, kevésbé lenne frusztrált. De azután mindig ha bármi baj van téged fog hibáztatni?

jan. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Pont ez tart vissza. Meg a remény, hogy miután ő is rendben lesz, már nem lesz ennyi veszekedés. De azért nem akarok össze házasodni, hogy aztán elváljunk, mert mégsem változik semmi.

De visszatérve.. igazából így zajlik. *Vacsora mellett*"

- Hmm szép vagy ma szivem, milyen volt a napod?

-"Grimasz" jah, persze.. tudom, hogy csak d*gni akarsz, azt meg felejtsd el. Inkább azon törd a fejed, hogy aztán teregess ki / dobj be egy mosást/ vidd le a szemetet / mikor veszel feleségül stb..

- jó akkor hagyjuk, ma se beszélgetünk normálisan

- nem is, mert egy idióta vagy te is, aki nem veszi észre, hogy ki van a f*szom egész nap az idióták (emberek) közt, akikkel egész nap beszélgetnem kell. Hagyjál békén.

.... és aztan vagy megy az oda-vissza adok-kapok, vagy rá hagyom. De, ha mégsem akkor robban a ház.

jan. 6. 18:52
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Amikor felhozza legközelebb ezt a házasodjatok össze témát, akkor te meg mondd el neki ezt. Hogy ez tart vissza, és te inkább attól félsz, hogy ez inkább a kapcsolatotok végét jelenti, és nem a továbblépést. És beszéljétek meg együtt, hogy milyen megoldás van rá, hogy javítsatok a helyzeten, ha mindketten szeretnétek, mert ha nincs javulás, akkor így nem lesz házasság sem. De a leírtak alapján ez érthető is.
jan. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!