Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez még az a szint, amibe belefér az, hogy megtesszük a párunk kedvéért, vagy sem?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy furcsán hangozhat a kérdés, de nem furcsább, mint maga a szituáció.


Páromról tudom, hogy szereti a Star Wars filmeket, gyerekkori kedvencei, én 2-3 részt láttam belőle kb tizenX éve, és nekem egy dögunalmas borzalom volt, ezért az újabb részeket nem néztem meg. Párom előrukkolt többször azzal az ötlettel, hogy nézzük meg együtt az összes részt, amire mondtam, hogy engem ezek a filmek nem igazán érdekelnek.


A reakciója viszont egy enyhe érzelmi manipulációnak tűnt erre: azt mondta, hogy “ne azért nézd meg, mert érdekel, vagy sem, hanem mert a párkapcsolatban ha tudjuk, hogy a másiknak fontos valami, akkor megtesszük neki, nem?”. Erre a kérdésre nem nagyon tudtam mit reagálni, minthogy elkönyveljem magamban, hogy ez egy gagyi duma arra, hogy hogyan próbáljon rám hatni, hogy megnézzek valamit, ami alsóhangon 15 óra (az összes rész), annak ellenére, hogy engem nem érdekel.


A kérdésem az, hogy ti hogyan látjátok ezt a helyzetet és erre miként reagálnátok?


febr. 6. 23:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
59%
Jujj a kedves párod egy 13 éves kisfiú szintjén van. Én biztos nem csesznék el 15 órát az életemből csak mert a párom szeretné hogy kussban mellette üljek, miközben olyan gyerekeknek való filmeket néz, amik még 8 évesen se tudtak volna megfogni engem. Ha csak egy 1,5 órás filmről lenne szó, és nagyon fontos lenne neki akkor húzom a szám de egye fene. De ez nagyon durva.
febr. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Kitana. ***** válasza:
100%
Hát elég furcsa a reakciója, de egyébként persze, nem akkora áldozat nyilván megnézni pár filmet, bár nem tudom, neki mi lenne a jó abban, ha végigunod őket mellette. Bármikor közösen filmeztünk az exemmel, ha éreztem, hogy halálosan unta, nem tudtam annyira élvezni én sem, de ő is így volt vele. Akkor megnéztük külön maximum🤷‍♀️ De ezek olyan filmek voltak, amiket egyikünk sem látott előtte, menet közben derült ki, hogy valamelyikünknek nem nagyon jön be, olyan szerintem nem volt, hogy direkt belezsaroltuk volna a másikat, hogy nézzen már meg velünk valamit, amihez semmi kedve.
febr. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
56%

Egy filmmaraton nem a világ vêge.

De ha mindig az van, amit ő akar, az úgy már elfondolkodtató. Én foylton lestem a párom kívánságait, majd amikor az lett amit én szeretnék, kiakadt teljesen, hogy mert mindig én és én. Hálistennek észhez tértem.

febr. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Nem a világ vége, de ha már van Netflix, HBO Go, stb, akkor nem célszerűbb az, ha azokat a filmeket és sorozatokat nézzük, amik érdekelnek ahelyett, hogy majdnem fél napig nézünk valamit, amiről tudjuk, hogy a párunknak unalom?
febr. 6. 23:28
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Én nagy Gyűrűk ura rajongó vagyok. Imádom a könyveket és a filmek rendezői változatát, ami alsó hangon olyan 3 és fél óra/film. Soha nem kényszerítettem a férjemet, hogy üljön le velem és nézze meg. Elmondta, hogy borzasztóan unalmas semmit mondó filmek és csak szenvedés megy benne tíz órán keresztül. Na bumm, neki ez a véleménye. Kész. Szerintem se jó dolog traktálni a másikat. Itt nem arról van szó, hogy nézd meg az SW filmeket, hanem ahogy próbálta neked előadni - ha szereted, megnézed vele. Ez azért kemény érzelmi manipuláció. Ha ezzel megcsinálja akkor más dolgokkal is meg fogja csinálni és olyan dolgokba kényszeríthet bele amiket te nem szeretnél. Én azért átgondolnám vele ezt a kapcsolatosdit...
febr. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
20%
Ma még csak egy film, holnap meg konyhakéssel fogjátok egymást kergetni. Én szóltam.🤔
febr. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
82%
Mi vegigneztuk, mert erdekelt minket. Ettol meg unalmas volt. A 30 eves elso 3 reszt meg se kozelitik. Talan jobb kompromisszum, ha addig te a masik tv-n megnezel olyanokat, amit o sose nezne meg veled. Hidd el, van sok olyan is.
febr. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem, erre nem lehet ravenni, ahogy Maga Zoltan koncertre sem. Es o sem huzna le ennyi orat olyasmivel, ami csak teged erdekel.

Olyan van, hogy egymasnak mutatni dolgokat, erdeklodest tanusitani, de ez tobb annal.

Mikor az en ferjem oda-vissza nezi ezeket, meg Hobbit, Men in Black, Harry Potter, akkor en az 1000 darabos puzzle-omat rakosgatom fulemben podcastokkal.

Megmutatni, meselni lehet olyanrol, ami csak egyiket erdekli, de semmibe venni, hogy a masiknak mi nem jo, ez bazi nagy onzes.

febr. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
53%
az egyik fél mindig téríteni akar általában ez gáz ne nézd meg.
febr. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
92%
Akkor ő is nézze meg veled a 439 perces Sátántangót, mert te meg a művész filmeket szereted. Xd
febr. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!