Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehetséges hogy nárcisztikus?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges hogy nárcisztikus?

Figyelt kérdés

Felnőtt, 40 feletti ferfiről van szó. 2 hónapja vagyunk együtt, de a viselkedése finoman szólva problémás. Nekem, neki nem az, mert ő gyerekkora óta ilyen. Szóval ha vmi elromlik, ha valami nem megy neki elsőre, azonnal irtózatos dührohamot kap, közben káromkodik, az adott tárgyat ami nem működik püföli, vagy földhöz vágja. Ilyenkor lefagy az agyam, mert teljesen olyan, mint egy neveletlen hisztis 3 éves. Ezen kivül is vannak gyerekes tulajdonságai, leginkább a mérhetetlen egoizmusa, hogy minden úgy legyen ahogy ő akarja, akkor amikor ő akarja,

és ha valamiben hibázik, elkezdi logikátlan módon megmagyarazni a dolgot. Felelősséget semmiért nem vállal, és folyamatosan dicsérni kell alap dolgokért is. Este álomba kell(ene) simogatnom. Ha valamit akar akkor hízeleg, ha gond van, és felnőtt módon érvelek az állaspontom mellett, arra arrogáns lesz, és érzelmileg zsarol. Intimitásilag hűvös, nem ölős fajta, de ha neki kell ölelés, akkor jön a hízelgés, smúzolás. A volt exével tartja a kapcsolatot, de egészségtelen szinten. Mindig naprakész akar lenni az exe családi-rokoni dolgairól (elváltak), és azt mindta nem akar határt húzni az exével kapcsolatban. Mindenkit kibeszél a háta mögött. Tapasztaltam hogy engem is. Azt hiszem nárcisztikus, vagy egyéb személyiségzavara van, és nem volt még dolgom ilyen tipusú emberrel. Hogyan lehet megszakítani a kapcsolatot ilyennel?


febr. 27. 10:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
58%
Kérdező, miért vagy vele?
febr. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Olvastad-e a kérdésem utolsó mondatát?
febr. 27. 12:53
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja vagy úgy! Kérdező, annyira a cimkézésre van felépítve az egész kérdésed, hogy megmondom őszintén, nekem is elsiklott a szemem az utolsó kérdésen, holott lehet valójában pont az az egy mondat lenne a legfontosabb az egészben? Megpróbálok válaszolni arra a kérdésedre.


Tehát a logikus megoldás a szakítás és no kontakt. Elmondod neki hogy neked ez így nem párkapcsolat, boldogtalan vagy, és zárjátok le. És nem hagyod magad befolyásolni mert hazudozni, igérgetni és manipulálni akar majd. Viszont arra készülj fel, hogy a mesélt dolgok alapján majd téged fog mindennek elhordani a hátad mögött, te leszel a hibás mindenért, de ez ilyen. Aki ismer téged úgyse fogja neki elhinni. Ja és nála tényleg fontos lenne a no kontakt, mert valószínű megy majd utánad, mivel eddig se számított te mit akarsz. A másik opció hogy eléred hogy kiábránduljon belőled, nem adod meg neki azt amire vágyik, idővel ő fog kidobni vagy keres mást. Ez így elég aljasnak hangzik elsőre, de van az az élethelyzet és személy, aki ellen tényleg ez a hatásosabb megoldás.

febr. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
13-as köszönöm a tanácsot! Már probáltam neki szépen megmondani, hogy nekem ez így nagyon nem jó, akkor minimálisan változtatott egy kis ideig. Majd kipróbáltam hogy nem dicsérem, nem megyek alá, kiállok önmagamért. Ez utóbbi mindig jellemző volt rám, és azt mondta ezt szerette meg bennem. Erre meg valójában nagyon is gond neki az, ha kiállok önmagamért. Akkor arrogáns, lekezelő lesz, elkezd "agyjátékot" játszani velem, a lényeg, hogy mindig ő jöjjön ki jól, én pedig erezzem lenyomva, megszégyenítve magam. Csupán amiatt, mert kiállok önmagamért. Próbáltam fokozatosan leépíteni ezt az egészet. Az is hasztalan volt. A no kontakt lesz a következő lépésem, mert azt hiszem nem marad más hátra.
febr. 27. 13:32
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!