Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kontroll mániás a barátnőm,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kontroll mániás a barátnőm, hogy tudnám erről leszoktatni?

Figyelt kérdés
Most miután összeköltöztünk akkor szembesültem ezzel. Mindenbe bele akar szólni hogy csináljam, mit csináljak, ha veszek tejet az nem jó mert nem bió, stb. És igazából csak az a jó ahogy neki jó.
márc. 12. 18:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
84%

4-es, akkor vegye meg magának a bio tejet, de ne a másikat b.sztassa, amiért HOZ TEJET!


Anyám dettó így tolta, neki csak x márka z dolga jó. Oké, akkor menj el a boltba és vedd meg, de én nem fogok két különböző helyre menni csak azért, mert neked KIZÁRÓLAG adott dolog felel meg.

márc. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
34%

Kontrollmániás nő = egoista, feminista.

Csakis az én, én, én, én, nekem, enyém, stb

A másik érdekeit, szükségleteit sosem fogja nézni. Még a gyerekének sem.

Nem véletlenül van rengeteg beteg válasz itt, a kidobott nők zöme ilyen(nem véletlenül), milyen más tippeket is adnának egy másik nőnek?

Az igazi nő alapja az, hogy odaadó, gondoskodó.

Nem pedig egy egoista p#csa, aki a férfiakat szidja, mert nem talál olyan balekot, aki feltétel nélkül körbeugrálja.

márc. 22. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
54%
Férfiak! A sok hülye válaszotok mellé. Idő kell az alkalmazkodáshoz mind a kettőtöknek. Légy türelmesebb, megértőbb. Ezer százalék, hogy neki is van balami baja veled még amit nem fogadott el vagy szokott meg.
márc. 22. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem az, hogy biotejet akar, még nem kontrollmánia. Ez konkrétan rossz példa.


Van, akinek a biokaja a fontos, van, aki vegetáriánus, mégse mondjuk a vegetáriánusokra, hogy kontrollmániás, mert nem akar olyan kajából enni, amiben csülök van.


Mindkettőtöknek alkalmazkodni kell, asszertív kommunikációt kéne tanulni, megérteni az ő értékrendjét, és neki is a tiédet. Tehát sokat kell beszélgetni.


Ennyiből tehát egyáltalán nem derül ki, hogy kontrollmániás, lehet, hogy csak te nem tudsz alkalmazkodni, egy apróságban és ráhárítod az egészet, de lehet, hogy tényleg úgy van.


Esetleg mehettek párterápiára, mielőtt elmérgesedik a viszony, ha kontrollmániás, akkor viszont irány a pszichológus.


Szerintem mindkettőre szükség lenne ennyi alapján, de lehet, hogy neked is kéne. Honnan tudjuk. Csak azt tudjuk, hogy te hogy érzékelsz egy helyzetet, ami egyáltalán nem biztos, hogy objektív megítélése a valóságnak.


Aztán ha egyikőtök sem akar és tud változni, akkor úgyis szétmentek valószínűleg.

márc. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
82%

márc. 13. 20:29

"4-es, akkor vegye meg magának a bio tejet, de ne a másikat b.sztassa, amiért HOZ TEJET!"

Ez a hozzáállás szerintem elég gáz. Ha tudod, hogy a másik milyen tejet szeret, és kér tejet, és te amúgy is mész közértbe, akkor megoldható, hogy megtedd azt a szívességet, hogy azt is megveszed, amit ő kér. Ha te másmilyen tejet szeretsz, akkor veszel olyat is. Ugyanez persze a másik részéről is elvárható, ha ő megy a boltba.


De ne legyetek már óvodások, hogy bepörögtök azon, hogy a másiknak van egy kialakult ízlése, és akkor csakazért sem.


Az ilyesmi a szeretetteljes együttélés alapjai közé tartozik.


Ha az illető elfelejti lekapcsolni a villanyt, és épp arra járunk, akkor lekapcsoljuk helyette, és nem veszekszünk. Cserébe elvárhatjuk, hogyha a szekrényajtót nyitvafelejtjük, és a másik becsükja helyettünk, akkor ő se veszekedjen. - Ez egy együttműködés.

márc. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 NTBS ***** válasza:

Beszélj vele erről.

Aztán kiderül, hogyan tovább.

márc. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
43%

Teljesen megértelek!

Férjem állandóan egyedül döntött el mindent.

Mindent!

Milyen tejet vegyünk, hol nyaralhatunk, milyen kocsit vegyünk, hol lakjunk, melyik oviba irassam a gyerekünket stb.

Szóval ilyen nárcisztikus!

Semmit nem ért ha beszéltem vele erről, csak mérges lett és sértegetett.

Elhagytam 6 hónapra, vittem a gyerekünket is.

6 hónapig sírt utánam, aztán megmondtam neki hogy úgy jövök vissza hozzá hogy megváltoztatja a személyiségét!

Azóta változott.

Egyenlőre még tart a változás. Tudja hogy el tudom hagyni, tudja hogy vannak rokonok is mögöttem.

Amúgy az is abnormális volt hogy békülni akart, nem értette hogy nem akarok vele lenni. Egészséges ember vissza akarhat kapni, de hogy vége az életének nélkülem az már beteg.

Később rosszabb lesz a barátnőddel. Mondd meg te is neki hogy ha ő egyedül dönt el mindent, akkor rád nincs szüksége , és tudnia kell hogy bármikor elhagyod.

Én el is hagynám addig amíg nem változik.

márc. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
43%

És még munkahelyem sem lehetett mert azt mondta hogy biztos megismerkedek ott egy helyes pasival.

De nem lehet így élni. Tényleg hatalmasat változott, most ő kérdezi hogy mit hogyan szeretnék , nekem mi lenne jó.

Elgondolkodott az alatt a 6 hónap alatt hogy akár el is veszíthet. Bele is betegedett. De muszáj voltam mert tényleg 8 évig kiskirályt játszott. És nem is tudom honnan van ez a rugalmatlansága neki. Önbizalomhiány, v túlzott önbizalom,vagy ennyire erősen akarta hordani a nadrágot, vagy azt hitte hogy úgyis vele maradok.

márc. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
43%
Aki ilyen személyiségű, azt nem tudod "leszoktatni". Lehet, hogy a kérésedre ideig-óráig visszavesz kicsit, de megváltozni nem lesz képes. Neked kell eldöntened, hogy ezt el tudod-e viselni. Én nem tudnám, de ez más kérdés.
márc. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
37%

De a kérdező egyetlen példát közölt, ami önmagában semmi köze a kontrollmániához.


Ha beleszól, hogy jobbról balra kavard a kását, és ne balról jobbra, ha minden percedet számonkéri... az igen.


De az, hogy elmondja, hogy ő mit hogy szeret, az egyáltalán nem az. Te is ugyanígy elmondhatod, hogy mit hogy szeretsz, és megbeszélhetitek. Neked is van szád. Attól még nem leszel te sem kontrollmániás.

Aztán összecsiszolodtok.


De én azt látom, hogy nagyobb probléma az, hogy nem megy köztetek a kommunikáció rendesen.


Még az is lehet, hogy nem is szereted igazán őszintén, netán nem akartál vele valóban összeköltözni, csak túl gyenge vagy az önérvényesítésben, és ezér tagy frusztrált. De ez a te hibád, ne kend rá.

márc. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!