Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha felismertem hogy nárcisztikus vagyok?

Figyelt kérdés
Nem akarom nagyon részletezni, de felismertem, és szabadulnék. Van erre bármilyen gyakorlati kezelés, megoldás, nem tudom...
márc. 16. 11:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Pszichológus. Bár amúgy nem hiszem, hogy az vagy. Minden emberben vannak nárcisztikusra jellemző tulajdonságok, kiben jobban, kiben kevésbé. Ha nárcisztikus lennél, nem tudnál róla, hogy az vagy és pláne nem akarnál változtatni rajta. De ezt egy pszichológus jobban el tudja magyarázni, én mindenképp bátorítalak erre :)
márc. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Egyetértek 1-essel, szerintem sem vagy a klasszikus értelemben vett nárcisztikus. Miben, hogyan nyilvánul meg, ami alapján ezt "diagnosztikálod" magadról? Milyen stílusjegyeket fedeztél fel, ami miatt úgy gondolod, hogy az vagy?
márc. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
aki nárcisztikus az nem ismeri be
márc. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképp ajánlatos szakemberhez menned kérdező, akár nárcisztikus vagy akár nem. Valami biztos van, ami miatt erre a következtetésre jutottál, azzal pedig foglalkozni kell.

Szerintem sem a nárcizmus lesz itt a probléma, az igazi nárcik vagy nem látják, ahogy korábban is írták, vagy ha igen, akkor erényként könyvelik el ezt magukban.

márc. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Nárcisztikus hajlamod lehet és azt ismerted fel. De ha teljesen nárcisztikus lennél akkor nem tudnál róla.
márc. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
márc. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Büszke vagyok rád. Sokan egész életükben tagadásban élnek. Az első lépést megtetted, ami a felismerés, beismerés. A legtöbb ember idáig sem jut el.
márc. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
25%

Tudatosság.

Hagyd, hogy az agyad irányítson.

márc. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Én is tudom magamról hogy bizonyos mértékben az vagyok

Apám nagyszulom is az

Ez van

márc. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
Tévesen hiszik azt az emberek, hogy a nárcisztikus nem ismerne be vagy nem ismeri fel. Pontosan a nárcisztikus azt fogja vallani magáról, hogy o az, mert valahol igen erényként eli meg. De nagyon is szenved onmagatol. Kulonben is a narcisztikus nem egy gonosz nember aki szandekosan rosszat akar masoknak, hanem egy brutlisan alacsony onbecsulessel rendelkezo egyen aki retteg a szegyentol es ezert reagal vagy vislekedik bantoan. Az en apam is ilyen es tesom is es ezert bennem is van. Utolsg raszoktam ebredni, hogy eleg gazul vislekedtem es vislekedek, egymillio jele van annak, hogy erosen dominal bennem. Ezzel sokat nem lehet kezdeni sajnos.
márc. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!