Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha ezen nem sikerül a jövőben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha ezen nem sikerül a jövőben változtatni akkor jobban járok ha szakítok?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt a barátnőmmel, ebből 1.5 éve együtt élünk.

Ő 22, én 26 éves vagyok.

Mindkettőnknek vannak kisebb nagyobb hibái, egyikük sem tökéletes.


Viszont van egy valami, vagy valaki amit egyre nehezebben tolerálok a kapcsolatunkban.

Ez pedig az anyja.


Egyszerűen megőrülök tőle, és próbálnék tisztelettel beszélni róla, már csak arra tekintettel is, hogy egy általam szeretett személy számára fontos emberről van szó...de nem fog menni.

Számomra az anyukája a nagybetűs PROLI, egy buta, erőszakos, akaratos nő aki persze a világ legokosabb emberének hiszi magát.

Soha nem lehet rá rosszatt mondani, anyu a világ legjobb embere.

A barátnőm nem tud a gondolata nélkül sem élni, ha nyaralást tervezünk, vagy hogy belföldön elmegyünk ide-oda, kivétel nélkül mindig feldobja, hogy "vigyük anyut is"....mert szegény egyedül van, mert szegénynek nincs pénze stb...

Mert szegény anyu nem tudja beosztani azt a kevés pénzét sem amit fizetésként kap ha néha bemegy dolgozni, és nem táppénzen tesped otthon.

Legutóbb 6 nappal a fizetése után nem volt egy forintja sem, de szuper új haja,körmei és szemöldöke volt, és az tudom, hogy a szemöldöke nagyon olcsó volt, mert 50-ért megcsinálták pedig 70-80 szokott lenni (tetováltatta?!)

De ezzel dicsekedett mindenkinek, hogy mekkora biznisz volt.


Ezen alkalommal a barátnőm a tudtommal adott is neki pénzt, de már korábbról is gyanakszom, hogy adott neki többször. (kétszer biztosan mert valamit kerestünk a banki tranzakciói között, és akkor láttam hogy 2x utalt 20-20 ezret)


Az én házamban élünk, és a szomszédban a megboldogult nagyszüleim háza van, amit 5-6 éve újítok fel szabadidőmben.Eleinte magamnak akartam megcsinálni, de végül én maradok itt, ezért arra gondoltam, hogy azt kiadom. (agglomerációban élünk, ha kész a felújítás nagyjából 350-ért kilehet majd adni)

Erre a barátnőm benyögi, hogy légyszi had költözzön oda anyu, és anyu házát adjuk ki (ami egy panel és burótt 150-ért lehetne....)

Nekem már csak az hiányzona, hogy itt lakjon mellettünk, és hogy lelakja az 5-6 éves munkámat.Plusz nyilván a költözését is nekünk kéne fizetni szóval kizárt.


Egy szó mint száz, én ettől megőrülök, nem tudom hogy ezzel mit lehetne csinálni...én szeretem a barátnőmet, és azt hiszem soha nem szeretett engem ennyire egy barátnőm sem mint ő.

Kb. minden rendben lenne ha az anyja nem lenne ennyire jelen az életünkben.

Kicsit úgy érzem, hogy őt nálam is fontosabbnak tartja, ami valahol valahogy normális is, de túlzásba esik az anyja miatt.

Nem tudom elképzelni, hogy később mi lenne velünk amíg képben van az anyja.

Természetesen anyu maximálisan visszaél a lánya szeretetével, mint az kivehető a soraimból.


Annyira szomorú, hogy amióta együtt vagyunk csak ez az anyja iránt érzett rajongása volt az egyetlen ok amiért és amikor úgy éreztem, hogy ennek a kapcsolatnak nincs értelme.


márc. 18. 04:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd élni az anyjával keress felnőtt nőt.
márc. 18. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Hát nem nagyon szeret téged ha ilyet képes benyögni hogy hadd lakjon ott anyu ajiba a te károdra. Ez minden csak nem szeretet. Semennyire nem nézi az érdekeidet. Ne dőlj be neki.
márc. 18. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Minden párkapcsolatban egyik legfontosabb része a kommunikáció. Hogyha a problémákat nem tudjátok megbeszélni, nem fog hosszútávon működni. Biztos vagy benne, hogy a barátnőd téged szeret és nem pedig a pénzed?
márc. 18. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Hu basszus az anyja, nyilván kötődik hozzá, ez teljesen természetes, legyen bármilyen hibája is, és ha kispénzű akkor kisegíti az ember, ezt sem tilthatod meg, mi a nagyinkat támogattuk mert kevés volt a nyugdíja, jol nézett volna ki ha a párom beleszólt volna, hogy ne tegyem.

Azt pedig te döntöd el, hogy a te lakásodba kit költöztetsz be, nem muszáj, ha nem kedveled, ugyhogy megmondod a barátnődnek hogy az nem fog menni, mert igényled a privát teret, ennyi.

Nagyon sok kapcsolat ment tönkre rokonok belemászása miatt, de ehhez mindig az kell, hogy az egyik fél "süket" legyen a másik érveléseire vagy túl elfogult a család tagaival es nem törődik a másik érzéseivel, vagy alá van rendelődve a család akaratának és elvátra hogy a párja is álljon be, na ilyenkor ezt nem mindenki bírja és inkább szétmennek.

márc. 18. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem az anyjával van a gondod, hanem a baratnoddel. Sikít róla, hogy nem tudott még leszakadni róla, 22 évesen teljesen önállótlan ebből a szempontból, egy kamasszal élsz együtt.

Ha már két éve ez van, akkor nem hiszem, hogy idővel ez változna, valószínűleg egyke gyerek, csonka családban, őket szoktak ilyenre nevelni, hogy egy pillanatra se legyenek képesek önálló életre egyedül.


25N

márc. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
Kedvesen, értelmesen próbálj erről a problémáról beszélni a barátnődnek. Hangsúlyozd ki, hogy öt nagyon szereted, és nem megbántani akarod. Próbáld neki logikusan, türelmesen elmagyarázni, hogy az nem normális dolog, hogy az anyja kevés pénzét műszempillára meg ilyenekre költi. És ha ezt nem látja be a barátnőd még így sem, akkor ajaj. De elsőre lehet nem fogja belátni, hisz az anyja nevelte, erősen élhetnek benne az egész addigi életében tanultak és látottak. Hát, próbálkozz türelmesen, ész érvekkel, kitartóan.
márc. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy a pénzem miatt szeret, egyszerű ember vagyok átlagos körüli fizetéssel.

Konkrétan ő többet keres mint én.

Nekem sajnos meghalt az anyukám, apukám meg örökölt egy házat, a testvéreim meg eladtak egy nagyobb földet ami szintén örökség volt, így lett az enyém ez a két ház mert én abból nem kaptam.

Szóval csupán szerencsés vagyok ilyen szempontból, hogy van hol laknom meg van mit kiadnom a jövőben.


Az, hogy kispénzű az anyja egy dolog, szívesen támogatnám.De támogassam azt, hogy új karmai legyenek, meg éljen úgy mintha valami grófnő lenne mert majd a lánya úgyis kisegíti?Miközben neki büdös a munka, mert állandóan tp-n van mindenféle ürüggyel? Mintha egy alkoholistát támogatnánk, feneketlen kút ez a nő, abszolút nem tudom sajnálni.Saját háza van, munkaképes, nem fiezt albérletet, ha épp nincs palija akkor egyedül él, nincs autója, nincs kb semmi kiadása, miért olyan nehéz így megélni?

Az a baj, hogy a barátnőm is titokban segíti, tehát nem is közli velem, mert tudja hogy ez nem normális.


Nyilván megértem, hogy szereti, minden szerencsésebb ember szereti az anyukáját, én is elfogultabb lennék az enyémmel ha élne, de nem ennyire, és mindennek van határa.

Ez a nőszemély túltolja.


Egyébként valóban elváltak a szülei, és egyedüli gyerek.Vagyis van egy idősebb szintén semmirevaló testvére, aki kb. külföldön csövezik (szó szerint) de több mint 10 év van köztük.

Az apja teljesen normális, hogy jót is mondjak a közvetlen családtagjairól, de hát nem véletlen vált el ő sem.

márc. 18. 15:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Továbbra is azt mondom, hogy ez az egész a baratnod hibája, de meg mindig túl vagy vagy, hogy ezt eszrevedd.
márc. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!