Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit szólnátok akkor, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szólnátok akkor, ha a párotokról kiderülne, hogy a ti tudtotok nélkül vesz fel különböző hiteleket, hogy azt az alkohol, drog, vagy szerencsejáték függőségébe fektesse?

Figyelt kérdés
Megpróbálnátok kezelni a helyzetet, vagy inkább drasztikusabb lépések következnének?

márc. 26. 12:57
1 2
 1/20 Metionin ***** válasza:
86%
Eleve a függőség miatt repült volna mielőtt odajut, hogy hiteleket vegyen fel rá.
márc. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen mindegy minek akar valaki hitelt, azonnali kizáró ok nálam. Tőlem egyetlen forintot sem lehet kicsalni senkinek.
márc. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
98%
Azonnal szakítanék.
márc. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
98%
Azonnal szakítanék - a hitelfelvétellel nem lenne bajom, ha nem közös kasszán vagyunk, de akkor értelmes dologra költse. A függőséget nem tudom tolerálni.
márc. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%
Nem lenne tovább a párom.
márc. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
97%

Önmagával a hitellel nincs gondom. Nekünk is van.

DE....

Már a szenvedélybetegség válóok nálam. Ezt csak észre venném. A hátam mögött felvett hitel pedig ismét válóok, hiszen titkolózik, nem őszinte. Ez meg ismételten válóok.

márc. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
20%
Én ugyanezt csinálom úgyhogy szinte mindegy lenne.
márc. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
85%
Megsem próbálnám kezeléni. Instant szakító ok az ilyen.
márc. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ebből csak xarul lehet kijönni, ha utólag derül ki. Előre sem mennék bele.
márc. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
96%

Hát, nézd, voltam hasonló helyzet(ek)ben mint függő és mint külső szemlélő is.

A drog-alkohol-szerencsejáték hármas külön-külön is képes kisöpörni az ember lába alól a talajt, de így egybe valami elképesztő mélységeket hoz magával. És ha ehhez még adósságba is veri magát... annál már nem nagyon van lejjebb. Vagyis ezen a ponton (minden szereteted ellenére) tényleg érdemes feltenned magadnak a kérdést, hogy megéri-e ez neked?

Nem tudom, nálad amúgy mit jelent a drasztikus lépés, de ahhoz, hogy egyáltalán esélye legyen a párodnak, azonnali addiktológiai segítségre van szüksége, majd minimum 1 éves bentlakásos rehabra, folyamatos terápiákra... kvázi újra kell huzaloznia az egész életét, újra meg kell tanulnia gondolkodni, érezni, szeretni, cselekedni józanul, mindezt a visszaesés árnyéka mellett. Nyilván így a hétköznapi körforgásból is kiesne, vagyis hacsak nincs erős anyagi háttér, az adósságot ez idő alatt nem tudja törleszteni (de legalább növelni sem).

Én nem mondom, hogy lehetetlen, de ehhez először is az kell, hogy a párod foggal körömmel ragaszkodjon a gyógyulás eléréséért, másrészt rád is komoly szerep hárul segítőként.

Nem egyszerű, az biztos, sok sikert kívánok mindenesetre.

márc. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!