Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Meddig lehet húzni egy ADHD-s...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig lehet húzni egy ADHD-s kapcsolatot?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt. Először dúlt a love, minden happy volt. A rózsaszín ködben nem tűntek fel ezek a dolgok, nem vettem észre.

Aztán az évek alatt egyre inkább előtérbe kerültek ezek a dolgok.

A párom folyamatosan mindent elfelejt, nem lehet rá számítani. Olyan, mintha én talicskáznék mindent ebbe a kapcsolatba, ő pedig csak kifogásokat gyárt. Főként azt, hogy ő ADHD-s, és ezért kihagy az agya. Értem én, hogy gyermekkora óta erről nem készült diagnosztika, és könnyebb mindent fogni valamire, de még a törekvést se látom, hogy próbálna változtatni. Mondtam neki, hogy ha elfelejt dolgokat, akkor írja fel, erre bezzeg kikéri magának, hogy nem fog cetliket írogatni. Engem viszont egyre inkább a mélybe taszít ezzel. Állandó kifogások. Az első pár évben a rózsaszín köd miatt a tenyeremen hordoztam, és a mai napig mindent megteszek érte. Segítem, támogatom. De nagyon kezd egyoldalú lenni ez az egész. Persze, ha bedobom neki, hogy ez így nem normális dolog, akkor is csak a szemrehányást kapom. Pedig kb tényleg én javítom ki az életét nap mint nap. Mindig megígéri, hogy változtatni fog, de olyan, mintha neki tökéletes lenne úgy élni, hogy kifogást gyárt állandóan, ahelyett, hogy egyszer is azt mondaná, hogy "sajnálom, tévedtem". Úgy érzem, hogy egy esetleges szakítást sem értene meg, mert egyszerűen nem is fogja fel sokszor, ha mondok valamit.


Hogy lehetne ez jobb?


34 éves nő az illető


ápr. 10. 10:39
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Biztos, hogy ADHD-je van? Van róla irat? Na mindegy.


Ha nem hajlandó legalább felírni a dolgokat, hogy ne felejtse el és csak az ígérgetés megy akkor engedd el a kezeit! Eleget tűrtél és őt ezek szerint nem érdekli, hogy szakítasz-e vele ha mégcsak meg sem erőlteti magát. Ne húzd tovább az időd mellette.

ápr. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Olvad el mégegyszer amit irtál az első mondatodban és a legvégén is ott a válasz amit már a legelején boritékolható volt, „". Úgy érzem, hogy egy esetleges szakítást sem értene meg,”. ha elfogadod, hogy oké már akkor megvoltak ezek a jelek, de ÉN nem vettem észre, tehát ezekért nem hibáztatható a másik fél, ő adja magát és adta magát az elején is, hogy te ezt nem vetted észre mámoros időszakban ez csakis magadnak róható fel és nem másnak.

Csendesedj el nyugalmi helyzetben és tedd fel magadnak: A kérdés, hogy mi az amit szeretnél magadtól? Milyen életet szeretnél élni a jövőben és ebben a képben látod-e őt magad mellett? A választ máris megkaptad! Kitől önmagadtól!

ápr. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

"én javítom ki az életét nap mint nap"

Ha nem akarod, nem kell.

Mondj búcsút - szépen.

ápr. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Én nem vagyok ADHD-s, mêgis lukas az agyam. Ezért mindent is felírok. A fali naptárba is, meg a telefonom naptárába is. Ha valaki, aki tudja magáról, hogy feledékeny, és erre nem képes, hogy felírja magának, az szimplán igénytelen. Igénytelen emberrel meg nem járnék.
ápr. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
figyelem zavar az egyik legszembetunobb tunete.. van hogy a koncentracio szinte egyaltalan nem mukodik..
ápr. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Nem készült orvosi papír. Mondjuk hiperaktívnak nem nevezném. Neten keresve inkább ADD akkor.
ápr. 10. 11:35
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Felesleges kórképet gyártani róla, ha neked ez így nem megfelelő és belefáradtál a dologba, hogy te nyomod az energiát a kapcsolatba, akkor szakíts vele. Nem fog változni.
ápr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
Egyik legjobb barátom ADHD-s, de ő mindig küzdött ezzel: nem volt pénze, ezért ingyenes kivizsgálásra jelentkezett, amira 1,5 évet várt. Addig jegyzetelt mindent, ami fontos, addig is próbált jó pár lenni a kapcsolatában (egyébként kiegészítették egymást, a párja minden fontos dologra emlékeztette, ő meg szintén nagyon megértő volt vele, harmonikus volt mindig is a kapcsolatuk, most fognak majd házasodni). Kivizsgálás során diagnosztizálták, gyógyszert kap amit nagyon nehéz beszerezni, sokszor hiány, így nem tud úgy elindulni a gyógyulás útján, ahogy szeretne. De mivel fontos neki a másik, így is próbál teljes értékű párja lenni.
ápr. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

7-es. Ő gyárt magának kórképet folyamatosan. Mert így könnyebb elfogadni, beletörődnie, hogy valami nem kerek, ahelyett, hogy változtatna a dolgokon.

8-as. Ő akkor legalább valóban igyekezett.

Ezt mi is olvastuk, hogy nagyon nehéz beszerezni a gyógyszert, és elég addiktív is tud lenni, mert hasonló az amfetaminhoz.

ápr. 11. 09:42
 10/10 anonim ***** válasza:
9. A szervezetre eleg karos lehet az a cucc.
ápr. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!