Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek mennyire gyakori,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyire gyakori, hogy két ember elfejlődik egymás mellett egy párkapcsolatban? Ti mennyi idő után vettétek ezt észre?

Figyelt kérdés
Tehát pl. sokáig úgy tűnt, hogy egy az út, azonosak a célok, idővel viszont mindkét félnek mások lettek a prioritások.

ápr. 13. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
37%

Érdekes szó az az elfejlődés,eddig sosem hallottam. Van benne valami, de inkább belekényelmesedésnek,unalomnak,megszokásnak hívnám.

Ha a prioritások mások lettek,akkor előbb utóbb eltávolodnak lelkileg, amit aztán a testi eltávolodás követ - ergo a szakítás.

Sajnos ilyenkor ez a legcélszerűbb, mert a túlérett gyümölcs is lepottyan a fáról,de akkor már nem sok értéke van...

Sokan benne ragadnak kihűlt kapcsolatokban, megszokásból,anyagi vagy lakhatási kényszerből, kényelemből,félve a változástól. Az idő közben megy és az új,jobb esélye pedig csökken ezzel arányosan.

ápr. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Ez leginkabb akkor szokott megtörténni, mikor elmùlnak az érzések, elhidegülsz a párodtòl, szépen fokozatosan leválsz ròla minden értelemben, így szakítasz, mert érzelmek híján, nem érzed, hogy vele kellene folytatni az utadat.
ápr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Én személy szerint 6 év után vettem észre. Tiniként jöttünk össze, így várható volt, hogy a személyiségünk így vagy úgy de formálódni fog. Rengeteg inger ír felnőtt korban, egyetem alatt, munkahelyen stb, és ha a prioritások nem egyeznek akkor egy idő után igenis “elfejlődés” következik be. Tudatosan lehet tenni ellene, de szerintem ez legfőképpen azoknál a kapcsolatoknál fordul elő ahol fiatalon jöttek össze a felek, és jó pár évik együtt voltak. Mi 8 évig húztuk, még mindig szeretem az illetőt, szakítás után is, de tudtam, hogy ennyire ellentétes világ és jövőképpel felesleges tovább húzni.
ápr. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mennyire gyakori, de szerintem egyértelműen létező jelenség, és a fiatal felnőttkor kezdetére jellemző (hasraütésszerűen mondjuk 19-28 éves korig).
ápr. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem eddig csak olyan volt hogy a pasinak beütött a karrier aztá n elszállt a pénzétol es erre ment rá a kapcsolat mert elkezdett engem lenézni. Kozben meg én hajtottam tanulni es a munkát is en találtam neki..
ápr. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ma már nagyon is gyakori ez a jelenség.
ápr. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-7 év valamikor 10 év
ápr. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A 20-as éveim kapcsolatai mind ilyenek voltak. Sokat fejlődött, változott vagy van amiben meg nem változott a személyiségem az akkori párjaimhoz képest. Eltelt 10 év és sokam még mindig ott tartanak ahol anno, vannak akikből komoly érett felnőtt lett. Sosem azonos két ember fejlődése szerintem, nem lesz mindig pont egyforma, de talán 30-35 felett annyira kardinálisan eltérő dolgokkal már nem fogsz találkozni. Illetve szerintem ennyi idősen könnyebb kitartani a másik mellett egy nehezebb időszakban is. Ennyi idősen a személyiség már kifejlett.
ápr. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy pár normális esteben azonos irányba haladnak. Ha nagyon mások, teljesen más norma szerint alakulnaka az hamar kiütközik. 1,2 év alatt is màr
ápr. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!