Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyit időt igyekeztek tölteni a párotokkal ?

Figyelt kérdés

(Ezt a kérdést kifejezetten szülőknek szánom természetesen kortól függetlenül)


Gyerek nélkül teljesen más a szituáció ezt én is tudom viszont engem az érdekel hogy mi a normális abban az esetben ha már van gyereketek (legalább 1 ahogy a mi esetünkben is)


Mennyi időt töltötök úgy hogy a másikra figyeltek:


PL heti:

Beszélgetés

Kikapcsolódás (ha leírod hogy milyen vagy miket szoktatok az még jobb)

Szex

Figyelmesség


Kicsit át csúsztam mentálisan egy másik dimenzióba ahol a felsoroltak közül minden 0 lett (agyilag belül tudom hogy ez így nem jó és évekig küzdöttem hogy több időt kellene együtt töltenünk de süket füleket találtam és már ez lett a normális és már nincs erőm könyörögni)


Amúgy a gyerekünk 5 éves


Nagyon megköszönném ha leírnátok akár csak röviden hogy hogyan néz ki nálatok és mennyit foglalkozok a kapcsolatotokkal mert számomra már az a normális hogy 1 érintés sincs (köszönés se csak beszélgetés mint ha semmi probléma nem lenne) Elfelejtettem hogy milyen vagy milyennek is kellene lennie egy jo kapcsolatnak és már csak telnek a napok.


Azért írtam hogy gyerekesek írjanak csak mert onnantól én is tudom hogy azért nagyon sok minden változik



ápr. 24. 07:34
1 2
 1/12 anonim válasza:
Minél kevesebbet.
ápr. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
akkor nálatok is rossz a helyzet? Jogos lehet nálam is a kérdés mert nekem nincs értelmes válaszom csak a gyerek hogy miatta nem lépek ki ebből de nálatok mi az oka hogy nem?
ápr. 24. 07:43
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek azt hiszik, hogy az együttélésnek forgatókönyve van, és csak működik.

Egy hosszú és tartós kapcsolatban-mindig van annyi szánva a másik emberre amire a másiknak szüksége van, nem tolakodva, nem előre eltervezve, hanem a másik emberre odafigyelve.


A házasság kezdeti időszakába, főleg egy ilyen kisgyermek mellett mint am i nálatok is van, automatikusan minden a kisgyermek érdekeit tartja szem előtt, és mindenben hozzá alkalmazkodva alakitja a házaspár a saját idejét. És ez még nagyon sokáig igy is lesz, mert a gyermek érdeke ezt kívánja.

Ahol a férfinek átlagon felüli a szakmája, speciális, különleges, és egyedi ott ez még csak hatványózódik, hiszen nem átlagos a férfi időbeosztása. Tehát nem csak a két fél fog a gyermekhez alkalmazkodni, hanem a feleség mindkettőjükhöz különleges módon kell, hogy kapcsolódjon. Másként. Ami nem azt jelenti, hogy rá ne lenne figyelve. De ezt tolerancia, empátia, türelem és önuralom nélkül nem lehet kivitelezni.

Van amikor a két fél közül az egyiknek évekig türelmesnek kell tudjon lenni, hogy mind a gyermek, mind a férj épülni tudjon, mert ha ők épülnek és úgymond virágoznak, abból autómatikusan a nő is részesül. Aztán fordul a kocka és a "reflektorfény" az édesanyára fordul-immár két embertől: a gyermektől és a férjtől. És ez így váltakozik, egészen addig amig a csemete fel nem nő, és önálló, másokért teljes szívvel felelősségetvállaló felnőtté válik. No ilyenkor tér vissza abba a helyzetben a két idős-hogy egymás felé forduljon újra, mint egykor még a gyermekszületést megelőzően voltak. Pár éve van nálunk ez jelen.


Szóval 100 szónak is egy a vége: ne dőlj be a szingli emancimanciknak, mert hamis amit adnak tanácsba és csak károd származik belőle hosszútávon.

ápr. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

3+ És ami még egy kulcs:


Tudj a háttérben maradni akkor amikor a másik embernek arra van szüksége, hogy önmagába forduljon-legyen akár nő, akár férfi is az illető.

ápr. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
3+ Abban a kapcsolatban/házasságban ahol a kontroll megjelenik és elhatalmasodik, annak a kapcsolatnak vége. Az sosem lesz hosszútávú, tartós, stabil, mert a kontroll-mindent megmérgez, és egy idő után mindkét emberben elhalnak az érzések.Pont ez a valós célja. A gyermek aki meg ilyen közegben nő fel, csak azt fogja látni, az lesz számára természetes, hogy uralkodni kell a másik félen. Bármi áron. Ennek a gyermeknek az élete nagyon keserű lesz, és nagyon sok embert fog tönkre tenni maga körül amikor már felnőtt lesz.
ápr. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy ilyen szépen fogalmaztad, ezt tényleg ne vedd sértésnek amit írok mert tényleg nagyon szépen leírtad de szerintem ez nem normális ha az a helyzet ami nálunk is


5 év alatt 0 azaz 0 közeledés, szex közös program se volt 1x sem mentünk el akár 1 órára sem legalább sétálni kettesben, évekig próbáltam megbeszélni de semmire sem mentem vele.


Egyetértünk hogy ez bármennyire is "felborul" egy gyerek után az élet azért ez nem normális?


Lehet hogy én nem fogalmaztam érthetően fentebb vagy te nem olvastad végig

De az is lehet hogy én vagyok h.lye és csak az én időbeosztásomba fér bele (rendesen dolgozok stabilan) hogy a gyereknevelés mellet a másikkal is foglalkozzak.

ápr. 24. 08:05
 7/12 A kérdező kommentje:

Itt valóban nem az a helyzet hogy keveslem az időt hanem hogy évek óta 0 azaz szó szerint 0.


Amit 5. be írtál annak a jelei is vannak amit én csinálok az igazából sosem az igazi és ezzel is vannak gondok.


Viszont a 2 idegen együtt él szindróma nekem sajnos kevés ezért is vagyok kiváncsi arra amit leírtam:


Másoknál heti leosztásban mennyi és mi lenne a normális?

A gyerek korát is azért írtam le mert egy 5 évesnek más igénye van mint egy 1-2-3 évesnek azaz talán most pár órát talán lehet felszabadítani.

ápr. 24. 08:20
 8/12 anonim ***** válasza:

5: és szerinted az jó, ha a gyerek abban nő fel, hogy egyáltalán nem lát férfi és nő közötti intimitást, szeretetet, fogalma se lesz arról, hogy milyen egy párkapcsolat?


Kérdező: én is ebben éltem. Csak utóbb derült ki, hogy az exem úgy értelmezte a családosdit, hogy van a feleség, aki mindent megtesz azért, hogy biztosítsa számára a családi hátteret, gyereket nevel, háztartást vezet, neki csak bele kell ülni a készbe, és eközben mindenfajta bűntudat nélkül nagykanállal habzsolta az életet, haverok, csajozás, szórakozás. Tehát volt neki igénye többre - csak nem velem.

Én eleinte jeleztem, hogy igenis többre vágyom, de az exem nem volt benne partner, ha nagy nyögvenyelősen az is volt, akkor abban nem sok köszönet volt. Mentálisan egy roncs lettem, nulla önbecsüléssel. Hát az aztán igazán jót tesz egy gyereknek, egy depressziós, pánikbeteg anya meg egy, a családjától független apa... Mert a gyerek ezt igenis látta, érzékelte. Elsős volt, amikor iskolai problémák miatt pszichológushoz vittem és ott a családrajzából kijött, hogy azt látja, én totálisan alárendelem magam, az apja meg szabad, mint a madár...

Na itt adtam fel. Nem rögtön, mert utána évekig terápiára jártam, de később lett új kapcsolatom és "érdekes módon" más partnerrel jutott idő mindenre. Mert nem az idő hiányzott addig sem, hanem a szándék...

ápr. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
6 Ez tényleg nem normális. Beszélj a férjeddel.
ápr. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

8 nagyon szépen köszönöm és nem nem azért mert azt írtad amit hallani szerettem volna, hanem mert benne van az amire kiváncsi voltam.


Én vagyok a ffi ebben a történetben szóval nálunk ez fordítva van de nagyon igyekszem én is kivenni a részemet a gyereknevelésből szóval nálunk nincs ilyen helyzet hogy az egyik fel mindent megcsinál a másik meg csak van és szabad, tényleg mind 2 en nagyon igyekszünk a gyerek jólétét előtérbe helyezni csak nála itt meg is áll a történet megpróbálom vázolni a listát:


Ő:

1. Gyerek

2. Gyerek

3. Gyerek

4. szülei

5. Ő saját maga


Azért írtam így mert bármennyire is rossz amit csinál nincs nála ilyen hogy magával törődne



Nálam meg:


1. Gyerek és ugyan ezen a szinten van ő is egyszóval ahogy régen fogalmaztam neki amikor a gyerek még 1 éves volt:


Számomra ugyan annyira fontos a gyerek mint ő mert ő a gyerekem anyja és a gyerekemnek pedig a legfontosabb.


Lehet hogy ott rontottam el hogy amikor megszületett a gyerek akkor megváltoztam egy kicsit és borzasztóan csak lestem a kívánságait és bármi volt szaladtam , csináltam ,kb megalázkodtam.


Abszolút feladtam az életemet és munka után már egyből rohantam haza.

ápr. 24. 08:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!