Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Beleszerettem egy hívő katolik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beleszerettem egy hívő katolikus csajba. Csak egy probléma van az ő vallásuk szerint házasság előtt nem lehet szex! Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
2009. máj. 11. 01:54
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
81%
Ha szereted akkor varj ra, ha meg ezt nemtudod elfogadni akkor hagyd ot beken!
2009. máj. 11. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
83%
Ha szereted, akkor tiszteletben tartod a vallási meggyőződését. Ezenkívül a közösülésen kívül sok más kellemes dolgot is lehet csinálni kettesben, amitől a lány szüzessége megmarad. :) Így neked is lehet örömöd, neki pedig nem kell feladnia az erkölcseit. (Nem hiszem, hogy annyira fanatikus lenne, hogy a pettinget is elutasítaná, persze ne rögtön nyúlkálj be a bugyijába, mert azzal elijesztenéd. Csak szép fokozatosan.)
2009. máj. 11. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
90%

Voltam ugyanebben a helyzetben, csak reformátussal. Akkor én elszúrtam, de rájöttem, hogy hol, remélem, legalább neked segítek.


Testileg közelíts hozzá ugyanúgy, ahogy egy ateistához, legfeljebb majd meglátod, hogy mit enged és mit nem. A lényeg, hogy legyél vele türelmes, és ami a legfontosabb: ne támadj a vallására! Ne akard neki elmagyarázni, hogy az hülyeség. Inkább fogadd el, biztosítsd toleranciádról és türelmedről. Ő úgy jobban bízik majd benned, és ki tudja, lehet, hogy érted még a dogmáit is feladja.

2009. máj. 11. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
44%

Ez komoly??? Még jó, hogy nem vagyok vallásos, mondjuk hülyeségnek tartom az egészet, csak az emberek naívságát mutatja be, hogy mekkora hülyeséget (pl Isten, és jézus vagy ki létezése) beveszünk...

Én a helyedben dobbantanák cimbi, bár le a kalappal előtted, ha kibírod... Szép teljesítmény lesz...

Nah, szexhiányra fel!:D

Úgyis tudom, hogy le leszek pontozva, mert nem a szokásos hülye maszlagot írtam, hogy ó igen, ha szereted, kitartasz, meg ilyenek...

Nálam esélytelen lenne, vagy bővelkednék félrelépésben:D

-Reaper-23/F

2009. máj. 11. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
93%

Már csak az a kérdés, hogy TE mire gondoltál most alapesetben?


Feleségül venni a csajt? Tudsz azonosulni ezzel az ideológiával? Hiszel benne? Mert akkor utána életed végéig szexelhetsz vele.


Vagy inkább csak járni a lánnyal és nagyokat szexelni, együtt lenni egyelőre kötöttségek nélkül.

Mert akkor tényleg inkább hagyd meg ennek a csajnak a szép szokását és keress mást, akinek más a vallása!


Most belemész, aztán elcsábítod, meg szexeltek és a végén még te leszel a bűnbak, a "gonosz" megtestesítője, amiért ő letért a helyes útról.

Nem egy katolikus lányt láttam már, aki ezt nagyon hangoztatta, ennek ellenére ugyanúgy kekszelt és élvezte, de azért a pasival mindig éreztette, hogy legyen bűntudata is emiatt.

2009. máj. 11. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
93%

02:14-es vagyok.


Ne add fel, hiszen a lánynak, főleg ha még fiatal, még formálódhat a világról alkotott képe. A vallásos lányok különben is később kezdenek lázadnak, hát legyél te, aki ott van neki másik alternatívának! Csak a mi a legfontosabb: soha ne direktben agitálj a vallása ellen.


Persze, ez nem két perc alatt fog lemenni, de ha tényleg szereted, azt a pár hónapot kibírod. Attól függ, milyen gyorsan tudsz puhítani, és ő mennyire kemény e téren. Csak ezt tényleg ne úgy fogd fel, mint valami furfangot, aminek a célja, hogy túljárj az eszén. Hanem próbáld megérteni az ő gondolkodását, és őszinte társa lenni lélekben is.


A "kekszel" meg nagyon jó szó, eddig még nem hallottam, de nagyon tetszik! :)

2009. máj. 11. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
77%
Én csak annyit tudok mondani, hogy, ha igazán szereted, akkor nem okozhat problémát, hogy megvárd míg összeházasodtok. Én megvárnám a helyedben, elvégre nemcsak a szexről szól a világ. (Vagy, ha igen, akkor becsapom magam:)). Ha meg n em szereted annyira, hogy életed végéig összekösd magad vele, akkor meg nem neki van igaza? (Lehet, hogy én vagyok kicsit ódivatú... Amúgy 19/F vagyok, és semmi problémám nincs a házasság előtti szexszel sem, viszont, ha várni kellene, én várnék...)
2009. máj. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
62%
Attól függ, hogy mit akarsz. Ha tényleg szereted, várj. Nekem a férjem tudott várni. Én is ugyanígy voltam, mint a fent említett lány. Ha neked ez nagy problémát okoz, akkor nem ő az igazi.
2009. máj. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
68%

Negyediknek mondom: aki hisz Istenben,nem hülye.Inkább azt tartom korlátoltnak,aki semmiben nem hisz.

Neked pedig: azért van a sok válás,mert ma az emberek nagyrészénél a szex a legfontosabb a párkapcsolatban.Attól még egy lánynak sem lett semmi baja,hogy nem feküdt le az éppen aktuális barátjával,hanem megvárta az esküvőt,vagy legalább is azt,hogy a kapcsolat igazán komoly legyen.

Gondolj arra,hogy ha netán összeházasodtok,beteg ,vagy terhes lesz,akkor mit teszel?Mással elégíted ki a vágyaidat?

2009. máj. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
63%

Bocs, hosszú lesz (csak a végén láttam, mennyire)


Hívő református lány vagyok, és ugyanez a felfogásom, döntésem. Szerintem atévő légy, hogy eldöntöd magadban, mit jelent nálad ez a "beleszerettem"

Mert a szeretet türelmes. Is.

És ha igazán szereted, akkor türelmesen tudsz várni rá.

De tudod, én azt gondolom, hogy hiába a vallási meggyőződésből őrizgetett szüzessége a lánynak, ha te nem fogadod el az ő vallását, sőt mi több, nem is hiszel Istenben, legalábbis nem úgy, mint ő. Mert akkor sem fog veled lefeküdni, ha évekig vársz rá. Miért mondom ezt?

Mert egy katolikusnak nem csak a meggyőződése a fontos, hanem a vallása maga. Szóval ha nem tudja veled elképzelni az életét, (és miért is tudná,ha te magad már azon fönn akadsz, hogy ő ezt így gondolja), akkor nem is fog veled kapcsolatot kezdeni. Ugyanis nem csak arról szól a dolog, hogy "csak házasságban szexelj!", hanem arról is, hogy házastársaddal légy egyetértésben.

Nem világos számomra, hogy miért tetted föl ezt a kérdést...

Mert ha már jártok, akkor az előbbit visszavonom, lehet, hogy ezt a részét nem veszi annyira komolyan (bár ez esetben a többi felől is kételkedem, de ez az én szubjektív véleményem), és akkor csak türelmesnek kell vele lenned, és elfogadnod a nézeteit, aztán ki tudja - mint föntebb írták - lehet, hogy még el is hagyja őket (és ha tényleg nem veszi annyira komolyan, akkor igencsak nagy rá az esély.)

De! ha még nem jártok, akkor vedd figyelembe azt, amit először írtam. Vagyis hogy nem csak a szexről gondolkodik másként, mint egy átlagos mai fiatal, hanem valószínű az egész életét tekintve. Katolikusoknál ez igen gyakori (sőt, úgy gondolom, ők mindig komolyabban veszik a vallás dogmáit, mint bármely más felekezet tagjai, ha igazán komoly a hitük.), és nem tudom, hogy egyáltalán milyen esélyekkel indulsz, ha te magad nem vagy hívő, de még a katolikus valláshoz sincs közöd. 22/l


Ne haragudj, hogy ilyen sokat írtam, és remélem, ki tudod hámozni belőle a lényeget!

2009. máj. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!