Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Fiúk! Miért van az, hogy sok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúk! Miért van az, hogy sok fiú azt állítja, hogy a lány féltékenykedése csak "kierőszakolja" a megcsalást?

Figyelt kérdés

tehát hogyha egy lány féltékeny egyik csaj ismerősére a fiúnak, és a fiú végül tényleg megcsalja a lányt, akkor sokszor azt mondja a csajnak, hogy azért, mert féltékenykedett, és belehajszolta... több ismerőstől is hallottam már.


és ezt azért nem értem, mert ha valaki egyáltalán nem vonz, vagy nem akartok tőle semmit, akkor már miért hajszolna bele a féltékenység ebbe? ha meg mégis vonz, és mégis éreztek felé valamit, akkor meg miért kell a lányra hárítani a felelősséget?


nem, nem általánosítok, csak érdekel, hogy ez miért lehet. természetesen nem mindenki ilyen.


2012. jan. 29. 02:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Pofonegyszerű: mert könnyebb a másikra kenni az egészet, mint belátni, hogy hibáztak... ahhoz kell gerinc, és egyenesség is - ez pedig egyre több és több emberből hiányzik...


23/F

2012. jan. 29. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Macs1209 ***** válasza:

Sok férfi és nő van úgy vele, hogy amit tiltanak, az kell.

Ha végig azt éreztetik vele, hogy "ne csalj meg, ne csalj

meg".. már csak azért is megteszi. A megfojtás is okozhat-

ja ugyanezt.


Bár ez az esetek 90%-ban olcsó indok csupán, létezik a

jelenség.

2012. jan. 29. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ebben van valami :)


Az én esetemben minden nap amikor hazajöttem munkából azt kaptam hogy ezt csináltam azzal és 0-24 be megvoltam gyanusitva amikor tényleg nem csináltam semmit.


Ezt jáccotuk minden nap , jobb esetben 2 naponta és 1,5 év után szakitottam és lefeküdtem azonnal 2 hét alatt 3 lánnyal utána 1 hónapra rá kibékültünk és újra összejöttünk, mert úgy gondoltam hogy ha igyis ugyis azt kapom és közbe tényleg semmit se csináltam ( még annyit se hogy lányokkal beszélgessek) akkor teljesen mind 1 hogy kivel csinálok bármit amit akarok.


Szóval ilyen esetben van valóságalapja.


kapom az elég erős gyanusitásokat és semmit se csinálok

vagy kapom az elégerős gyanusitásokat és akkor már csinálok is valamit


ha igyis úgyis kapom akkor egy idő után nem türöm tovább

2012. jan. 29. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"ha meg mégis vonz, és mégis éreztek felé valamit"


A kettőnek köze nincs egymáshoz a pasiknál.

Nem lehet vakságot fogadni. Ezt te is igazán beláthatod. Ha egy helyes pasit látsz az utcán, vagy akár egy filmplakáton, akkor bizony egy helyes pasit látsz. A férfiak is így vannak vele: egy szép lány attól még szép marad, hogy kapcsolatban vagyunk. Az, hogy nem mozdulunk rá, vagy nem játsszunk a gondolattal, az más tészta, mindenki maga dönti el, milyen határokat enged meg magának.


Szóval azzal meggyanusítani, hogy tetszik valaki.. botorság. Ez nem olyan, amiről tenni lehet. És nem olyan dolog, amivel foglalkozni kéne. Ha olyan a pasid, akkor ő sem foglalkozik vele. Vagy igen, a párodat ismerned kell, és bizony egy kis bizalom sem árt néha.


Aki azt mondja, hogy a lány a felelős, mert belehajszolta: nem mond igazat. Ezt a döntést ő hozta meg. Téma lezárva.


Az lehet, hogy az állandó hisztirohamok már nagyon idegesítették, és mivel védekezni nem tud, elmúlni nem múlnak el, akkor bosszúból, vagy "csakazértis" meghajt egy lányt. Esetleg az egyik válaszoló által már említett "ha úgyis leszid érte, és kapom a hisztit, akkor miért ne csináljam?!" az érv.


Nem. A felelősség azé, aki félrelép. De lehet, hogy párja viselkedése sokban hozzájárult, hogy ilyen döntést hozott.


23F

2012. jan. 29. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy éppen ezzel hívod fel a pasid figyelmét a lányismerősre.
2012. jan. 29. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Első válaszolónak:


"Tévedni emberi dolog. Másra kenni meg még emberibb."

2012. jan. 29. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
02:56: Ahogy mondod! :)
2012. jan. 29. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor van megcsalás, ha a kapcsolatban valami nem működik. Márpedig az állandó féltékenykedés nagyon tönkre tud tenni egy kapcsolatot, így válhat önbeteljesítő jóslattá.
2012. jan. 29. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 PT-Daniel ***** válasza:

Egyreszt,szerintem hülyeseg es csak magyarazkodas...


viszont van egy mas aszpektusa is: a feltekenyseg is egy bizonyos szinten tul mar büntetes. Ezenkivül, folyton eszebe juttatja a megcsalas temat, ha különben nem is gondolna ra. Igy az a helyzet, hogy valami folyton a szeme elött van es mar kapja erte a büntetest, anelkül, hogy barmit is tett volna. Igy nehany fiu ilyen helyzetben a megcsalast legitimizaltnak tekinti.

2012. jan. 29. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A tartós párkapcsolat alapja a kölcsönös bizalom. Ez talán a legfontosabb visszatartó erő a félredugás ellen.

Ha az egyik fél részéről nincs meg a bizalom, akkor persze, hogy a másik fél nem érzi a visszatartó erőt, így nagyobb eséllyel enged a kísértésnek...


Egyébként meg kedves kérdező, aranyos vagy, azt mondod, hogy nem általánosítasz, miközben az egész szituációt a félredugó férfiakra hegyezted ki, mintha a nők nem tennék meg ugyanezt...

2012. jan. 29. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!