Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez akkor természetes? Szeretet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez akkor természetes? Szeretet vagy valami baj van?

Figyelt kérdés

Egy válaszoló komentjét olvastam az elôbb. Azt írja: a szerelem csak egy ideiglenes állapot ami idôvel megszünik és helyette létrejön egy erös kötödés, egy öszinte szeretet.

Lehetséges hogy ez az ôszinte szeretet valahogy rosszul alakul ki, es már kezdettöl sérült, torz lesz? Mennyi idô után változik át igy a szerelem? hónapok? évek? 5 év-10év? És akkortól ilyen csendes és unalmas lesz?


2012. márc. 9. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem 5 év volt az ugymond nagy szerelem de lassacskán elmult az az érzés és vége is lett a kapcsolatnak.
2012. márc. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Attól nem lesz unalmas, csak nincs az a szikrázás és izgalom amit az elején érzel.

Véleményem szerint az a szerelem amit az idő múlásával érez az ember. Mikor jön a mély szeretet és a kötődés. Az kezdet az tüzes fellángolás

2012. márc. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

El sem tudom képzelni, hogy lehet egy szeretet torz. Ilyen nincs.


Hogy mennyi idő után múlik el a szerelem, az egyén és kapcsolatfüggő.

Hogy utána milyen lesz, az csak rajtatok múlik.


Nehogy azt hidd, hogy erre nincs ráhatásod.

Aki azt gondolja, hogy egy kapcsolatért nem kell tenni semmit, az nem csak lusta hanem érdemtelen is.


Egyébként a pszichológia tudománya szerint is az a normális ha egy szerelem idővel átalakul kötődéssé. Szenvedélyes szerelemből társszerelem alakul ki. Ezek a tartós kapcsolatok, önmagába a szenvedélyes szerelem nem fenntartható hosszútávon. Hiszen a kezdeti lökést adja, ez az értelme, de nem tart örökké. Utána más jön. Ez az élet körforgásának is a része. Teret kell engedni másnak, más érzelmeknek is, hogy kiteljesedjen a kapcsolat.


Szóval természetes. Csak ilyenkor sokan bepánikolnak, mert csak a szenvedélyt ismerik, tovább még nem jutottak, de nincs aki elmagyarázná ezt nekik, így nem is fognak sokan sajnos továbbjutni.

De van akinek elmagyaráznád, és erre hülyének néz, hogy ne mondjuk már, a szerelem örök, mert megírta Denielle Steel vagy látta valamelyik szappanoperában. És ő már pedig keresi az örök szerelmet. Közben meg az orra előtt van, és hagyja mert nem ismeri fel, hiszen nem ilyennek ismeri. Sok a boldogtalan ember, mert néznek, de nem látnak, és csak ideákból táplálkoznak.

2012. márc. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha szeretsz szeretkezni a másikkal, akkor még szerelmes vagy belé. Ha ez nincs meg, akkor ott kell hagyni, ennyi.
2012. márc. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

tüzet, vibrálást meg hasonlók már rég nincsenek, de ezt én is tudom hogy igy természetes. Az elsô izgalom szerintem legfennebb addig tarthat mig egy kicsit jobban megismered a másikat, utánna már eltünnek a szikrák.

De ha már az ölelés és az összebujás is elmarad? akkor mi a helyzet?


nemsokára 4 éve h együtt vagyunk. Ebbôl több mint fél éve együtt lakunk, közös munkahelyünk van, egyszerre van ebédszünetünk együtt megyünk vásárolni. Szoval gyakorlatilag egésznap együtt vagyunk, reggel, délben este és még éjjel is.

Egyre kevesebbet beszélünk. Mostanában (talán már több m egy hónapja) csak akkor szóllunk egymáshoz ha nagyon muszáj, sem itthon sem meloban. Szabadidönkben legtöbbször filmezünk, én ülök a fotelomban ami a szoba egyik sarkában van, ô meg fekszik az ágyban, az a másik sarokban. Egy ágyban alszunk de csak alszunk.

2012. márc. 9. 12:31
 6/9 A kérdező kommentje:
Még mielott vki megkérdezné hogy mért nem hagyjuk, mért erôltetjük, mert nagyon kötôdöm hozza, és ô is, fogalmam nincs mit csinalnék ha véget érne ez a kapcsolat. Még régen, mikor minden egész jó volt volt szó róla h majd összeházasodunk ha eljön az ideje. És ez a ábrándkép még él bennünk; de nem tudom h az tetszike benne inkább h EGYÜTT vagy inkább csak a gondolat h lesz valakink és gyerekeink egy szép lakás egy jó helyen
2012. márc. 9. 12:41
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ha nem cselekedtek,akkor ez a kapcsolat vége.

Ülj le vele beszélni erről.Őszintén.Úgy ahogy ide is leírtad!

Ha nem teszed,akkor minden marad ugyanígy és előbb-utóbb vége lesz.Általában ilyenkor pont a másik fél szakít,amire te nem is gondolnál!

2012. márc. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én inkább azt kérdeztem volna, hogy miért nem vele beszélsz erről.


Nem fogja kitalálni a problémáidat. Bizonyára neked is részed van abban, hogy ide jutottatok. Hiszen Te sem beszélsz vele, nem bújsz hozzá, abból amit leírtál, az jön le, hogy nem csinálsz semmit, csak sopánkodsz. Na most vagy tényleg csak sopánkodsz vagy nem írtál le mindent.

2012. márc. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A kapcsolatotok most kezd lapos lenni.Ne kell tovább várni,le kell ülni beszélgetni.Talán az is baj,hogy a nap minden órájában össze vagytok zárva.Néha legyen lányos programod is.Egy tea vagy kávé a barátaiddal.A párodnak sem ártana,ha néha összejönne a haverokkal.Így nem együtt értek haza,várni kell a másikat,örülsz,hogy haza ért.
2012. márc. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!