Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ezen hogy lehet túllépni?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezen hogy lehet túllépni? Hogyan lehet ezt leküzdeni?

Figyelt kérdés

Elég érettnek tartom magam, de ez a dolog mégis gyerekes szerintem. Tipikus esete a "Más szemében meglátja a szálkát, a magáéban a gerendát sem veszi észre" mondásnak.

A problémám az, hogy minden kapcsolatomban dilemmáim vannak mégpedig véleményem szerint önértékelési gondokból fakadóan. Bárkivel összejövök elkezdek gondolkodni, hogy kikkel volt már előttem, miket csinált, hogy hiába mondja hogy szeret és tudom is hogy szeret, de akkor is eszembe jut, hogy régen másnak is ugyan ezeket mondta, ugyan ezt érezte..Holott nekem ugyan ezek szintén megvoltak. Ha szűz is a lány és eddig csak "pettingelt" másokkal akkor is ezeket gondolom..félek, hogy nem leszek elég vagy, hogy elmúlik ez a "szerelem" holott nagyon vágyom rá, hogy végre kiszabaduljak ebből a félelemből. De nem tudom leküzdeni azt a gondolatot, hogy másokat is ugyan úgy csókolt, mint engem..Pedig nekem is voltak már dolgaim, voltam már hivatásossal is és én is kívántam már másokat is. Nekem is megvan a múltam, mint mindenkinek, de egyszerűen nem tudom elfogadni..Ha szűz a lány még az is zavar, hogy egy idő után elkezd majd érdeklődni mások felé is...Kíváncsi lesz, hogy milyen mással..stb.

Lehet kicsit össze-vissza lett, de a fejemben is úgy vannak a gondolatok..

Volt már valaki hasonló helyzetben, akinek sikerült is leküzdenie? Hogyan?

Köszönöm!

20/F


2012. márc. 11. 22:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Inkább önző vagy egy kicsit és nem nagyon bízol másokban. A sok rossz példa az életből, meg ez az oldal pedig azt sugallja, hogy van miért aggódnod, mert ilyen gyenge jellemek az emberek.
2012. márc. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Régebben engem is gyötörtek ilyen gondolatok. Azt gondolom, hogy ha egyszer megtalálod az igazit, vagy igazibbat, vagy akárkit, akit valóban az első pillanattól kezdve a másik felednek gondolsz, akkor eszedbe sem fognak jutni ezek a dolgok.
2012. márc. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Utolsóval értek egyet! Saját tapasztalat nálam is!


23/N

2012. márc. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos megtaláltam, azt aki a másik felem és szeretem is őt Ő pedig viszont szeret engem, de a kisördög itt ül a vállamon és nem engedi hogy boldog legyek.
2012. márc. 13. 18:30
 5/8 anonim ***** válasza:
én emiatt szakítottam .. de engem nem is szerettek igazán. Szóval nem tudtam feloldódnia kapcsolatban mert amint nem a vidám jópofa oldalamat mutattam aki mindig szórakoztató ..elkezdte éreztetni h már nem vagyok annyira érdekes. Ez fájó volt ,tekintve hogy én komolyan gondolkodtam ebben a kapcsolatban. és nem csak ugy h vagyunk egymás mellett. hanem h kialakul valami lelki sík. de már mindegy. néha nagyon rossz ..mert tényleg szerettem,és nehezen leszek szerelmes.de megyek tovább .ha amásik érzelmi biztonságot ad szerintem nem merülnek fel ilyen dolgok. és emlett ugyanúgy kell fejlődni az embernek szerintem .
2012. márc. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Márpedig jobban teszed, ha leküzdöd ezeket a gondolatokat, mert nálam pl. határozottan szakítóok lenne, amit csinálsz. Mindenkinek van múltja, senki sem szent, mindenkinek volt már kósza kefélése, részeg numerája. Ezt jobb, ha elfogadod. Ha nagyon nem megy, szakembert ajánlok, mert egész biztos lehetsz benne, hogy minden kapcsolatod emiatt fog gallyra menni.
2012. márc. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ne kezdj el vele foglalkozni, mert erősödni fog.

Inkább böjtöld ki ezt a "kiábrándultságot a szerelemből" című érzést, mert ez az.

Én értem mire gondolsz.

Kezdenek szertefoszlani a rózsaszín felhőcskék a fejed felett, és bepánikoltál.

Hisz milyen ügy az, hogy amire egyszer azt hittük egyszeri, mégsem az, és meg lehet "ismételni"?

"Lelki társ. Két kis szavacska, és egy nagy gondolat. Azt jelenti, hinni abban, hogy van valahol valaki, aki őrzi a kulcsot a szívünkhöz és álmaink házához. Csak az a dolgunk, hogy megtaláljuk. Hol van hát ez az ember?


Talán a szerelem egy döntés, az, hogy adunk egy esélyt valakinek, és nem rágódunk azon, hogy ad-e valamit cserébe, vagy bántani fog-e, vagy ő-e az igazi. Talán a szerelem nem csupán megesik velünk, talán a szerelmet is választani kell."

2012. márc. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Le kell küzdenem ezeket tudom és próbálom is! Az első válaszolónak volt igaza..iszonyat bizalmatlan vagyok az emberekkel sajnos.

Nagyon igyekszem, hogy túl lépjek ezeken!

Köszönöm a segítséget!

2012. márc. 21. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!