Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Rasszizmus egy párkapcsolatban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rasszizmus egy párkapcsolatban? Esetleg egy családban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2 évig jártam egy fiúval. Nem tudtam róla, hogy rasszista.

Aztán egyszer, amikor a nagyszüleinkről beszélgettünk, elmondtam neki, hogy az egyik nagyszülőm fél-cigány volt.(már pár éve meghalt) Egyáltalán nem a putris fajtából való, hanem rendes, tisztességes, szocializált, dolgos fél-cigány. Nem is látszott rajta, és a családunk többi tagján sem látszik, hogy nem "aranyvérű" magyar.


Mikor mondtam neki, ellökött magától, és nagyon csúnyán nézett rám. Ekkor mondta, hogy ő utál mindenféle embert, akinek köze van a zsidósághoz és a cigánysághoz, legyen az putris, lopós, hazug, csaló, vagy tisztességes, beilleszkedett, rendes. Szerinte az ilyenek megérdemlik a kötelet.

Nekem ez persze nagyon rosszul esett, elkezdtem sírni, és hazajöttem.

Másnap felkeresett és bocsánatot kért. Elmondta, hogy nem érdemlem meg ezt a viselkedést. Megbocsájtottam, folytattuk a kapcsolatot két évig.


Nemrég azonban szakítottunk (teljesen másik dolog miatt). Mikor beszélgettünk, a szakításkor, elmondta, hogy őt végig nagyon taszította a tudat, hogy az egyik dédszülőm cigány volt, és ő ezzel sosem tudott megbarátkozni. Nekem persze ismét rosszul esett, hogy olyasmit vág a fejemhez, amiről nem tehetek, és ami teljesen jelentéktelen. Hiszen én takarítottam a lakását, finomabbnál finomabb kajákat csináltam neki, rendesen dolgoztam végig, és a fizetésünk is közös volt. Tehát nem volt "én pénzem, te pénzed" felállás.


Számomra ez kissé erőltetett, hogy valaki egy ilyen dologgal ennyire nem tud megbarátkozni. Az idióta nevelőapja nevelte belé, hogy minden más fajhoz tartozó ember gyűlölni kell, és hogy ők alacsonyabb rendűek, mint a fehér ember.


A kérdésem az, hogy van valakinek hasonló tapasztalata? Hogyan éltétek meg?


(Légyszíves ne jelentsétek a kérdést, számomra fontos!)

Köszönöm!



2012. ápr. 3. 22:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
Örülj, hogy vége a kapcsolatnak. Mondhatnám: megúsztad. Az ilyenekkel nem lehet élni. Még ha tiszta fajú liliomfehér valaki, annak is (szerintem) undorító lehet hallgatni az ilyen megnyilatkozásokat. Baráti körömben valaki az afro-amerikai diákokról mondott valami olyat, hogy velük nem lehet barátkozni, vagy házasodni, stb, én azóta kerülöm az illetőt, nem bírom elviselni az ilyen beszédet.
2012. ápr. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
60%
Én is erősen nacionalista vagyok, na de azért ez már kissé túlzás. Van 1-2 kivétel, őket kell becsülni, + most az a kis % nem oszt nem szoroz szerintem te esetedben.
2012. ápr. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
48%
Mármint kis % roma vérre gondoltam...
2012. ápr. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
62%

"és hogy ők alacsonyabb rendűek, mint a fehér ember. "


Akkor mit is keres egy olyan országban, amit ázsiai nomádok alapítottak?


Amúgy nyugodtan elfelejtheted az illetőt, pont annyi esze van, mint a legrosszabb balliberálisoknak. És egyikük se szereti, ha a valóság ellent mond annak, amit ők "tudnak".

2012. ápr. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 tetro ***** válasza:
66%
honnan tudja azt bárki generációkra visszamenően, hogy a családjában csak "tiszta" vér volt?
2012. ápr. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

1. Köszönöm a válaszod. Én sem szeretem hallani, ha más embereket mocskosnak, vagy alacsonyabb rendűeknek neveznek. Szerintem ez nem a faji hovatartozástól függ, hogy valakinek milyen a jelleme.


2. Örülök, hogy nacionalista is válaszolt. Hidd el, azt sem tudom, hogy mi fán terem a cigányság. :D Még nekem is voltak "kellemes" élményeim velük kapcsolatban, de így gondolom, hogy nem mindenki egyforma.

2012. ápr. 3. 22:43
 7/18 A kérdező kommentje:

4. Nem tartott sokáig elfelejteni. :)

5. Téged nem értelek. Nem gondolod, hogy kissé gyerekes valakit ez alapján megítélni? Ha van egy teszem fel zsidó rokonod, akkor szóba sem áll veled? Számodra ez nem megalázó? Mármint az, hogy nem a jellemed, személyed érdekli, hanem csak a csomagolásod, mert az neki megfelel. De ha valami hülye rokon van, akkor már inkább nem kellesz neki? Éretlenségre vall.

És igen. Nekem is vannak híres magyar felmenőim édesapám részéről. Nemesi család voltunk, sok sok hektár birtokkal, stb-stb.

De édesanyám részről ott van ez a dolog. És én ezt elfogadtam. Nekem nem jelent problémát, mert tudom, hogy nem az általánossághoz tartozom. Te sem tudhatod pontosan, hogy ki is vagy valójában.

2012. ápr. 3. 22:47
 8/18 anonim ***** válasza:
54%

Nekem volt egy csajom, aki amikor először följött hozzám, a megismerkedésünk után kb. fél órával, a lakásomban látta, milyen a politikai meggyőződésem. Később szóvá is tette, hogy ebből baj lehet. Ő szélsőjobbos, én liberális. (Valójában konzervatív liberális vagyok, de ezek a finom különbségek onnan nem igazán érzékelhetők, és adott esetben nem is voltak lényegesek - az idegengyűlölet minden formáját elitélem). Végül nem ebből lett baj. Szegénynek annyira sérült és zavart személyisége volt, aminek a politikai nézetei csak egy tünetét jelentették. Pár hónap után vége lett a kapcsolatnak, miután nem sikerült az önértékelését helyrehoznom, és besokalltam tőle.

Ettől a furcsa esettől eltekintve nem volt olyan párkapcsolatom, ahol erős politikai szembenállás lett volna. Ha az alapértékek ennyire eltérnek, abból nem igazán lehet jó kapcsolat.

2012. ápr. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
39%

A tesóm és az apukám nagyon rasszista nézeteket vall. Mondjuk az olyan cigányokkal, akik nem dolgoznak, lopnak, stb. nekem is vannak előítéleteim. De a zsidókkal, kínaiakkal, feketékkel semmi bajom.

Mondjuk van egy fekete jó barátom, őt nem merném meghívni hozzánk a családtagjaink miatt. Bár lehet, hogy a családom rasszista része is hallgatna, ezt nem tudom.

2012. ápr. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%

1. Nagyszülő és dédszülő szinten valóban nem számítanak a származásbeli különbségek, pláne ha teljesen európai életmódot folytatsz. A fiú túlzásokba esett, ilyen mértékben nem egészséges a szemlélete, meg kell találni itt is az ésszerűséget és az arany középutat. Egy putris cigánnyal, arabbal, négerrel, vagy egy gyakorló zsidóval én sem tudnék kapcsolatot kialakítani, egész egyszerűen más kultúrkör, más világlátás, más elképzelések. A multikulti nem egészséges, hiába reklámozzák a médiumokban, te viszont európaiként élsz, európai kultúrkörhöz tartozol, ezesetben tényleg nem gondolom, hogy lenne valós probléma. Más dologban nem nyilvánult meg a fiú ilyenfajta szemlélete?


2. Mióta világ a világ eltérő kultúrkörből nem választottak partnert az emberek. Ezt az ésszerű elgondolást (hisz hasonló a hasonlóhoz vonzódik, egyébként csak baj van a kapcsolatból) nevezik manapság rasszistának, holott ez csak normális előrelátás. A másfajta szokások, hagyományok, életvezetési elképzelések bizony hosszú távon 100%, hogy diszharmóniát szülnek. Rátok viszont ez nem gondolom, hogy érvényes lett volna, a fiú átesett a ló túloldalára.


3. Még a náci nürnbergi törvények szerint is árjának számítanál egyetlenegy cigány dédszülővel, nem mintha ez számítana, csak úgy mondom.


Szóval a párodat én sem értem, holott alapvetően én is nacionalista, tradicionális és konzervatív felfogású ember vagyok.

2012. ápr. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!