Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A volt barátom öngyilkos akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A volt barátom öngyilkos akar lenni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nemreg szskitottam vele es azt montam neki h maradjunk baratok....o azt monta h tobbet akar mint baratsag....montam neki h nem lehet....erre o azt monta h akkor atkoltozik a TULVILAGRA.....montam neki hogy nehogy csinaljon valami hujeseget!!!! ezt ma montam el neki...del tan...azota nem beszeltem vele...nagyon aggodom erte....van aki azt mondja h ugyse meri megtenni...de en nem tudom mit hidjek....segitsetek...
2008. ápr. 15. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Ok. nem tudom hany eves vagy, de en mar vegigneztem egy ilyen esetet par evvel ezelott ahol a parocska kozelebb volt a 30-hoz mint a 20-hoz. Nem akarod tudni a vegkifejletet..ok? Mert nem volt happy end. De tanultam belole, sokat.

Eloszor is, ha te ugy erzed nem akarsz a fiuval lenni, nem szabad engedni a nyomasnak.

En valoszinu egy onveszelyes ember baratja sem akarnek lenni, de te tudod!

Ne hagyd, hogy barki is ( kulonosen orrukat mindenbe beleuto okoskodo baratnoket ertem ez alatt) beleszoljon a kozottetek zajlo dologba, Van szad, kepes vagy kommunikalni. Az o elete az ove. Ha azt gondolja erzelmileg zsarolhat meg is teszi. Ha megoli magat ugy oszinten megis mi fog valtozni esetleg a te eletre szolo buntudatod?

Egyet viszont nagyon figyelmedbe ajanlok! Miutan a leveledbol igazabol nem derul ki, mennyire elkeseredett mert a "megolom magam" lehet ropke fenyegetozes es lehet melyrol jovo depresszios elkeseredes.

Ha beszelsz vele legy megerto es tavolsagtarto. Tudasd vele, hogy az o eleteert o a felelos es nem te. Azzal, hogy fenyegetozik az, hogy nem akarsz vele lenni nem fog megvaltozni, de jo uton jar ahoz, hogy messze elkeruld es a baratsagara se tarts igenyt.

Lehet ez egy kicsit eszhez teriti...bizzunk benne.

2008. ápr. 16. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

baromi jó lenne, ha ez a legyünk inkább barátok szlogent kurvagyorsan kiverné mindenki a fejéből. Az egy dolog, hogy befejeztek (felrugtok) egy kapcsolatot, de azt elvárni, hogy a másik még jó képet is vágjon a dologhoz az már pofátlanság a javából. Talán évekkel késöbb, ha már új kapcsolata van mindkettőtöknek, akkor esetleg lehet akarni barátkozni...


Ne tegyél semmit. Az, hogy befejezed a kapcsolatod, az a te döntésed. Az, hogy ő befejezi esetleg az életét az meg az övé. Maga a kijelentés egyszerű, vegytiszta érzelmi zsarolás. Ne dőlj be neki. Ha most ugrasz, akkor sosem szabadulsz meg tőle. Ha van olyan hülye, hogy megteszi, akkor meg is érdemli. Nem a te dolgod. NEM VAGYTOK BARÁTOK!

2008. ápr. 16. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az ő baja a lesz, ha eldobja az életét! Neked már semmi közöd hozzá! Ne emészd magad!
2008. ápr. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Az ő életéért ő a felelős. Próbálj meg vele beszélgetni, megértően, de ne engedj neki. Ha te nem akarod ezt a kapcsolatot, akkor ne. Nem vagy az ölebe. Nem tudhatom, hogy szimplán fenyegetés volt, vagy komolyan is gondolja, de ha tényleg meghal miattad, az egy életen át bűntudatot okozhat benned... Egy barátnőmnek a volt pasija öngyilkos lett, pont ilyen szitu volt. Azóta a lány is nem egyszer próbált öngyilkos lenni, mostanra szinte beleőrült, hogy miatta halt meg . Ezt azért talán jobb elkerülni... Igaza van a többieknek, az ő döntése, de egy ilyen életre szóló lelki sérüléseket okozhat. Próbáld vele megbeszélni a dolgokat. Hány évesek vagytok amúgy?
2008. ápr. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Nagyon régi húzás ez az öngyilkosleszek-duma. Egyesek megelégszenek vele, hogy csak mondogatják, mások elbénázott kísérleteket is tesznek rá, de csak arra szolgálnak ezek, hogy elhitessék a másik féllel, hogy ez komoly. Volt nekem is ilyen pasim, tudod mit csinált? Kiugrutt a földszinti erkélyről. Annyi baja lett, hogy kiugrott a térde, ami piszokul fájt neki. Mondjuk én ezek után röhögve hívtam hozzá mentőt, mert nagyon szánalmas műsor volt. Ha valaki a földszintről ugrik ki, akkor biztos komolyan is gondolja, hát most nem!!?? :D

Figyelj, az ilyen fenyegetőzéseknek a 99%-át nem váltják be, maximum az illető van olyan hülye, hogy valami maradandó kárt okoz magának. De egyet tarts észben: akármit csinál, nem a te hibád!!! Felnőtt embernek tudnia kell egy szakítást feldolgozni. Az ember érezheti magát szarul, szenvedhet napokik, hetekig, berúghat bánatában, őrjönghet otthon, vagy akármi, de hülyét ne csináljon már magából teljesen. Ha meg valaki tényleg öngyilkos lesz egy szakítás miatt, hát az nem normális és valószínűleg amúgy is hajlamos volt a dologra, csak kellett valami, ami kiváltja nála.

Amúgy tényleg hülye duma ez a maradjunk barátok. Annak nem, aki mondja, mert esetleg tényleg bírod a fiút, szeretsz vele dumálni, meg jól elvagytok, és mindezt úgy szeretnéd megtenni, hogy ne legyél hozzákötve, mivel nem szereted. De annak, aki szerelmes, ez a legrosszabb, ami történhet vele, hiszen el kell viselnie a közelséged úgy, hogy nem vagy vele igazán, nem úgy, ahogy neki azt minden porcikája kívánja.

2008. ápr. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
EN 16 vagyok a volt pasim pedig most toltotte be a 18-at.....
2008. ápr. 16. 12:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a baj ott kezdődik, ha egy pár szakítás után "barátságban" marad. Én egyébként sem hiszek a fiú- lány bartáságokban, főleg nem szakítás után, mert ami volt, az elmúlt(persze ez csak az én véleményem). Ne hagyd magad zsarolni, és jobb lenne ha tudatnád vele, hogy ha valaha is igazán szeretett, akkor ne okozzon neked fájdalmat, vagy szomorúságot!
2008. ápr. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%
szerintem ilyennel már mindenki találkozott. Nem kell komolyan venni. Nekem is volt ilyen pasim. Az első esetnél felhítam a tesóját, hogy vigye pszichiátriára, mert nem 100-as. Nem ugrottam neki. aztán hajnali 2 kor felhívott, hogy tudja, hogy valaki fekszik az ágyamban. Mondtam neki, hogy így van, mert nem szeretek földön aludni. Azt mondta, hogy ott fekszik az egyik forgalmas út közepén, a záróvonalon. Mondtam neki, hogy nem gond csússzon arrébb egy 20 métert, mert a záróvonalon csak nem üthetem el.... Azán egy 10perc múlva ha addig nem jár arra senki szívesen átmegyek rajta. Azóta nem hívott és még mndig él.ja és eddig minden nőjével ezt csinálta. Ez már orvosi eset. jobb az ilyentől mihamarabb megszabadulni, és nem a nyakadba venni az ő gondját is.Ha meg megteszi, akkor más miatt is megtenné....
2008. ápr. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!