Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit várhatok hosszútávon egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit várhatok hosszútávon egy ilyen kapcsolattól?

Figyelt kérdés

A barátommal már 5 éve együtt vagyunk, ő budapesti, én vidéki vagyok, de bp-re járok iskolába és ott is dolgozom.

Amikor megismerkedtünk szinte soha nem jött hozzánk, mindig én voltam ott náluk hétvégén, pedig nem lakunk messze, busszal max. 1 óra, és ha én (és még nagyon sokan) tudunk ingázni nap, mint nap, akkor tőle is elvárható lett volna, hogy ha nem is minden héten, de 2-3 hetente lejöjjön hozzánk, de nem akart... Állítása szerint, mert drága a jegy (700 ft), hosszú az út, meg ugye minek költsön erre pénzt, amikor nekem bérleten van, és így ingyen megyek hozzájuk... Ezért minden hétvégét azzal töltöttünk, hogy bent ültünk náluk a 30 nm-en az anyjával és dvd-ztünk...

Mostanában már lejár hozzánk, mert vett kocsit, és így kényelmesebb az utazás, de rend szerint a benzint én fizetem... Ami nem is lenne nagy gond, mert az ember egy párkapcsolatban megtesz ilyesmit, ha szükséges.

Az 5 év alatt úgy 3-4x voltunk moziban, még a kapcsolatunk elején, azóta erre is sajnálja a pénzt, mondván, hogy úgyis letölti ingyen a filmeket, akkor minek költeni mozira... Oké, ne menjünk moziba, ne költsünk "feleslegesen" menjünk máshova, sétálni, nézelődni, bármi, de kb sehova se akar menni.

Szülinapomra és karácsonyra általában valami baromságot kapok tőle (100 ft-os bolt stílusúakat) 2 éve azt kaptam szülinapomra, hogy elvitt e Tescoba, és választhattam magamnak valamit, de ugye megszabta, hogy max 3-4000-ért keresgéljek.

Fél éve megkérte a kezem, a szülinapomon, a család előtt, esélyt sem adva, hogy nemet mondjak. A gyűrűt kaptam szülinapi ajándékként. Azt mondta utólag, hogy 50.000 volt (nem mondta így ki az összeget, csak hasonlította az árát valamihez, amiről tudom, hogy 50.000 volt), de véletlenül megtudtam, hogy 6000-ért vette úgy, hogy bement az 1. ékszerüzletbe és választott egyet az akciós gyűrűk közül... Nem azzal van a gondom, hogy olcsó gyűrűt vett, hanem hogy azt sugallta, hogy drága volt...

Szerettem volna elmenni nyelvtanfolyamra, mert csak a nyelvvizsga kellene ahhoz, hogy megkapjam az oklevelemet egy OKJ-s suliból, de sajnos nem volt pénzem, ezért kölcsön akartam tőle kérni 20.000 ft-ot erre, de azt mondta, hogy nem ad, mert szerinte nem fogom tudni visszafizetni, és neki kell az a pénz, rá egy hétre meglepte magát egy új számítógéppel, ami 200.000-be került. Ja és amikor a nyelvvizsgáról beszélünk, akkor mindig elmondja, hogy ne vágjak bele, ne költsek rá, mert úgysem sikerülne.

Ha nálunk vagyunk semmit nem segít, anyum főz, ő eszik-iszik, de egyszer nem mosogatott még el, de még az asztalt sem pakolja el. Ha tudja, hogy hétvégén valami munka lesz nálunk, pl rendbe akarjuk tenni a kertet, akkor kitalál valamit, hogy ne kelljen átjönnie.

Most szilveszterkor házibulit csinált a legjobb barátnőm, ahova 3000 ft-ot kellett bedobni a közösbe, de ezt is sokallta, (január közepén meg vett egy iPhone-t) és rá akart beszélni, hogy maradjunk otthon és az anyjával dvd-zzünk. Úgy jött el, hogy én fizettem ki az ő részét is. Ha valaki bulit tart (nem magyon bulizós a haveri társaság, max. szülinapokat, szilvesztert ünnepelünk), akkor egy hétig kell nyúzni, mire rábólint, amikor mondom neki, hogy jó, nem kell jönnöd, de én elmegyek, akkor meg nem akar egyedül elengedni. Mindenből a legolcsóbbat kell megvenni, de ha csak 20 ft a két dolog között a különbség, akkor is az olcsóbbat veszi le a polcról, hiába mondom neki, hogy én a "drágábbat" jobban szeretem.


Nem tudom mit csináljak, nagyon zavarnak ezek a dolgok, hogy rám/ránk egy fillért sem akar költeni, de saját magának bármit megvesz. Sehova sem akar menni, de én se menjek, nem biztat, ha tanulásról, vagy munkakeresésről van szó.


Félek, hogy ha esetleg gyerekünk lesz, akkor attól is mindent sajnálni fog?

Lesz egyáltalán esküvőnk? Mert az oké, hogy megkérte a kezem, de bárki felhozza a lagzi témát, csak húzza a száját.


Én 25N, Ő 28F


2012. ápr. 17. 11:49
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%
Jézus isten. Olvasd el kérlek amit írtál és menekülj inkább. Undorító sóher alak, 1 tippem van csak, hogy miért van még veled. Ja nem, 2. Az egyik, hogy mindenzt hajlandó vagy elviselni. Komolyen egy ilyen undorító hulladékkal akarnád leélni az életed? Vagy gyereket tőle, aki nem képes SEMMIT tenni érted? Most komolyan?? Olvasd végig tényleg amit írtál és gondolkodj el, milyen tanácsot adnál annak, aki ebben a helyzetben van... Egész biztos nem azt, hogy házasodjon vele össze.
2012. ápr. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, nem olvastam végig, ott fennakadtam, hogy te fizeted neki a benzint. Ez olyan, mintha úgy gondolná, hogy még te lehetsz hálás, hogy levezet hozzád, és egyértelmű, hogy te fizeted a benzint. Komolyan gondolod ezt a kapcsolatot? Mert én már az elején elmenekültem volna. Ne hagyd már, hogy hülyét csináljon belőled!!!!
2012. ápr. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú távon? Ha összeköltöztök, külön kassza, ha veszel magadnak valamit, minek az? Kell ez neked?

Volt szerencsém egy ilyen pasashoz. A jó ég óvjon tőle.

Túl sok időt pazaroltál rá már így is a legszebb éveidből...

2012. ápr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
100%
Mi itt a kérdés?4 Rátaláltál Magyarország egyik legrémesebb emberére, még jó, hogy nem ver. :D Ne tervezz ezzel semmit. Amíg nincs más, el lehet lenni vele...
2012. ápr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
100%

Mit várhatsz ettől a kapcsolattól? Hát megmondom: örökös vitákat, keserűséget és bánatot... nem szoktam ilyen tanácsot adni ennyi infó alapján, de szerintem is menekülj, ez egyértelmű... csak arra kellesz neki, hogy finanszírozd az igényeit, nyilván úgy érzi, hogy azért fizesd te a benzint, mert úgyis te akarod, hogy menjen hozzád... de te semmit sem kapsz viszont, vagy ha valamit mégis, akkor azt is eltúlozza, hogy magát fényezze... csak hogy a hazug ember úgyis mindig lebukik...

Amíg nem látta, hogy hány éves, arra gondoltam az írásod alapján,hogy max. 20 körül lehet, az értelmi szintje így jött le.

Ezek a dolgok hidd el, nem lesznek jobbak, csak rosszabbak. Hogy ezt otthon tanulta-e vagy alaptermészete, nem tudom, de ha nem hajlandó változni (mert gondolom már beszélgettetek erről) akkor semmi értelme rabolni az idődet!

2012. ápr. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
100%

Most végigolvastam...MENEKÜLJ EBBŐL A KAPCSOLATBÓL!!!!!!!!!!

2. voltam

2012. ápr. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
100%

Csúnyán kifejezve magam, még te fizetsz azért, hogy ő megd.ghasson?!

Ezt a pasit minden hidegen hagyja, saját magán kívül, és te sem tudsz mellette kibontakozni, mert így, vagy úgy, de korlátoz abban, hogy a saját utadat járd.

Én tudod mit tennék?

Kidobnám a francba, két napig nyalnám a sebeimet, aztán abból a pénzből, amit rá fecsérelnék, elmennék nyelvvizsgázni, elmennék moziba, kirándulni, sétálni a barátaimmal, és végre, úgy igazán, ennyi év után élvezném az életet!

23L

2012. ápr. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
100%

Kár volt feltenned a kérdést, te is nagyon jól tudod rá a választ. Csak legyen bátorságod bevallani magadnak.

F

2012. ápr. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
100%

Menekülj, hidd el találsz ennél sokkal jobb pasit is! Életed végéig fizethetnél ennek a sóher alaknak!

Pasi lesz másik, szóval inkább szakíts vele, ha jót akarsz magadnak.

23/N

2012. ápr. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:

Úgy látom, mindenkinek elég határozott véleménye van, amikor valami gond előjön, akkor én is ezt gondolom, hogy menekülni kéne, de valamiért mindig meggondolom magam.

Nem vagyok egy jó csaj, a családom mindig azt sugalmazza felém, hogy örüljek, hogy van valakim, ez se túl jó érzés, de valamilyen szinten igaz is, ha kellenék másnak, lehet, hogy már elhagytam volna.

Amikor egy ilyen dolgon veszekszünk, amiket már leírtam, akkor mindig nekem ad igazat, hogy megváltozik stb, olyankor tényleg látszik, hogy tesz is valamit, pl sűrűbben jön hozzánk, hoz virágot, elmegyünk valahova, de ez tart 1-2 hétig, aztán megint visszazökken a régi rendszerbe.

2012. ápr. 17. 12:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!