Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért van az, hogy a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy a párom folyton tologatja a házasságkötés időpontját?

Figyelt kérdés
34 éves nő vagyok, a vőlegényem öt évvel idősebb, ő már túl van egy házasságon. Két éve vagyunk jegyesek, tavasszal azt beszéltük meg, hogy nyáron összeházasodunk, de amikor a nyári szabadság programját beszéltük meg, akkor már szóba sem jött a házasság, inkább egy kirándulást javasolt, amit meg is ejtettünk. Én nem hoztam szóba akkor, hogy hát házasságot terveztünk, mert szégyelletem én emlékeztetni erre, s nem akartam, hogy kényszerből tegye meg ezt a lépést. Aztán valamikor kora nyáron, amikor ismét szóba került a dolog, akkor abban egyeztünk meg, hogy akkor októberben legyen az esemény. Most pár napja viszont már pedzegeti, hogy akkor mégsem lesz jó a dolog, mert betegeskedik az édesapja. Mentális jellegű egyébként a dolog, depressziós szokott lenni, s olyankor nem lehet kimozdítani a házból. S októberben esedékes, hogy ismét az legyen. Egyébként most csak polgáriról lenne szó. Lakást sem akar vásárolni,pedig megvan rá az anyagi kerete, inkább egy ismerőse lakásában él, persze itt albérletet nem kell fizetnie, csak a lakást kell fenntartania. Oda beköltözni viszont lehetetlenség, mert az ismerős cuccaival van tele a lakás, az ő dolgai is halmokban állnak, de őt ez nem zavarja. S persze a sok cucc miatt takarítani sem lehet. Sajnos, őt nem izgatja az, hogy otthona legyen, egy szállodai szobában is meglenne minden további nélkül, én viszont ilyen téren nagyon igéyes vagyok. Komolyan mondom, hogy most ott tartok, hogy kedvem lenne abbahagyni az egészet, pedig nagyon szeretem a páromat.
2012. aug. 23. 09:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát elég link alaknak tűnik és talán ez az oka, hogy nem akar még megállapodni, de az előző házassága is elkedvtelenítheti. Szokott beszélni az előző házasságáról, mert abból sztm kideríthetnéd, hogy miért nem akar még elvenni...
2012. aug. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Lehetséges, hogy csak fél a változástól, az új dolgoktól???

Szerintem próbálj leülni vele és őszintén elbeszélgetni a téged zavaró dolgokról. Nagyon sok olyan emberrel találkoztam már, akik úgynevezett fantomoktól félnek,ezért nem mernek új dolgokba belekezdeni. Próbáld kimozdítani ebből az állapotból, nyugtasd meg, hogy nincs mitől félnie.

Persze téged is megértelek nagyon nehéz helyzetben vagy, de talán adhatsz még egy esélyt magatoknak.

Sok sikert! Minden jót! Kitartás!!!!

2012. aug. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősömmel hasonló dolgokat játszott el a vőlegénye (korban is hasonlóak).

Ott sajnos kiderült, hogy a vőlegény hosszú évek óta csalja a menyasszonyát egy másik nővel (akivel azóta együtt is él, mivel dobta természetesen a menyasszonya), illetve egy harmadik nővel is, de ő "csak" alkalmi volt...

Nem akarok vészmadár lenni, közel sem biztos, hogy ez van a háttérben, de hogy nem gondolja komolyan veled ezt az egészet, az egyértelmű.

A helyedben ultimátumot adnék neki, sokszor nincs más megoldás.

2012. aug. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát ez elég rosszul hangzik. Ezek szerint úgy mennél hozzá, hogy még nem is laktatok együtt?

Miért nem kérdeztél rá az esküvőre, amikor azt ketten határoztátok el, hogy mikor legyen, szerintem jogod van egy ilyen kérdésre rákérdezni, nem veheti tolakodásnak. Ha éppen ez foglalkoztatna, akkor én még úgyis rákérdeznék, hogy mi együtt élünk és még nem volt konkrét lánykérés, de azt simán megkérdezném, hogy mikor szeretne házasodni, hiszen ez egy olyan dolog, amiről azért simán lehet úgy is beszélgetni, hogy nem tűnik hisztinek, ha egyszer nem az.

Nagyon rossz, hogyha ilyenekről nem tudtok nyíltan beszélgetni, meg az esküvő nem egy ilyen dolog, hogy akkor most kétségek között vagy, hogy lesz-e, vagy mikor. Nem adod fel magad véletlenül ebben a kapcsolatban?

Ha a pasid haveroknál lakik, akkor komolyan te is majd mész a lomtárnak használt lakásba mellé?

Te miért akarnál egyáltalán hozzámenni egy ilyen emberhez? Gondolod, hogy a jövőben majd felelősségteljesebben fog gondolkodni (ha ez eddig nem sikerült, akkor miből gondolod)?

Nem csak (elnézést a kifejezésért) vénlányfrász miatt vagy vele, akarsz hozzámenni?


Most nem leszólni akartalak, de szerintem ezek olyan kérdések, amiket legalább magadnak, őszintén meg kéne válaszolnod. Inkább gondold át ezt, és esetleg várj még egy-két évet az esküvővel, minthogy egy ilyen dologban rossz döntést hozz. Hidd el, se az a gyűrű, sem esetleg egy gyerek lehetősége nem éri meg, ha nem a megfelelő emberrel vagy együtt!!!!


28N

2012. aug. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nézd, egyszer már befürdött a házassággal, erre a következő nő eljegyeztette magát (gondolom, nem ő erőltette a jegyességet...).

Egyikőtöket sem ismerem, tényleg nem akarok rosszat, de szerintem jobb lenne, ha szétmennétek. Van hol laknia, van pénze, ha valami történne, ez az ember úgy él, ahogy mindenki akar, kib@szott nagy király! :D (már elnézést)

Egyszer már nem jött be, most szabad, független. Minek venne el, minek venne házat és élne benne veled családként, ha ez őt nem érdekli? Hogy legyen hova szülnöd? Szerintem ez se érdekli. Gondolkozz az ő fejével. Ő csak veszítene ezzel, túl nagy kincs a szabadsága, púp a hátára a feleség, a vagyonmegosztás, gyerek. Hogy később mi lesz, az csak az ő határozottságától függ, mert te úgyis erőltetni fogod (nem tehetsz róla, hormonok). Ha beadja a derekát, de megbánja, akkor egy szabványos, megcsalós, utálós házasságotok lesz. Ha tartja magát, el fogod hagyni. Még az lehet, hogy megváltozik, de ez csak a tinilányok fejében létezik, a valóságban ritkán változik valaki.

2012. aug. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

lehet csak fél az újabb kudarctól...szerintem kérdezd meg tőle,h mitől fél,ha azt mondja semmitől,akkor indokolja meg miért nem szeretné újra elkötelezni magát,hiszen a papírtól semmi sem fog változni,viszont szerintem a lakással kezd,kérdezd meg tőle,h szeretné-e h összeköltözzetek,abban még nincs semmi, ha megvan rá a kerete,akkor érdemes lenne összeköltözni először,h milyen is minden nap együtt kelni-enni-feküdni,stb,mert ha ez már együtt megy,ő is könnyebben vág bele a házasságba:)

17/L

2012. aug. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

Házasság? Minek?

Jól megvagytok? Akkor legyél vele aztán kész.

Egy darab papír semmit nem fog megváltoztatni. Ugyan úgy ott lesznek a problémák, hitelek, megcsalások.

2012. aug. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tévedés, nem én jegyeztettem el magam, én még csak fel sem hoztam a dolgot, ő szerette volna. Pedig szerintem jobb lett volna, ha meg sem történik, mert nem látom értelmét az ilyen hosszú jegyességnek. És nem laktunk még együtt csak esetlég néha egy évben pár hétig, mert más településen élünk, közel 320 km a távolság közöttünk, s mindkettőnket a munkahely a lakhelyéhez köti. S még annyit, hogy én nem tudok semmivel sem hozzájárulni a lakásvásárláshoz (nem vagyok lump alak, megnézem, h hova teszem a pénzem, s 19 éves korom óta dolgozom, menet közben végeztem el az egyetemet is - s most nem szeretnék belemenni, h miért nincs megtakarított pénzem), de ha házasságkötés előtt vásárol valaki lakást, akkor tudtommal válás esetén is az nem osztódik, hanem megmarad anank a félnek, aki vásárolta. DE hajlandó lennék akár házassági szerződést is kötni, mert nemkem nem kell a lakása, csak otthont szeretnék magunknak, amit a mi ízlésünknek megfellően rendezhetnénk be, ahol vendégeket fogadhatnánk, ahol nem kéne amiatt szégyellnem magam, h nincs egy normális székünk, asztalunk pl. ahova leültethetném a vendégeinket. Nem fér a fejembe, h a férfiakat az ilyesmi hogy nem érdekli, hogy hogy lehetnek annyira igénytelenek a környezetükkel szemben. Mert szerinte minden pasi olyan, mint ő, vagyis nem törődika külsőségekkel, aki peig túl sokat törődik az ilyesmivel, azzal nincs minden rendben! Hát, szerintem azért van arany középút is. S az nem túl sok törődés, ha az embernek van otthona. A gyerekkérdést meg persze erőlteti, szeretne tőlem gyereket, de pl. azt is úgy képzeli, hogy majd textilpellenkázzuk. Komolyan, megáll az eszem!
2012. aug. 23. 12:00
 9/12 A kérdező kommentje:
És még annyit, h a feleségétől azért vált el, mert az egy autóbaleset következtében lebénult, de olyan súlyosak voltak a sérülései, hogy gépek tartják életben már több mint négy éve.
2012. aug. 23. 12:36
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem minden férfi ilyen. Nálunk a párom javaslatára költöztünk össze, sőt, ő úgy kezdett el lakást nézegetni, hogy eleinte be sem akart vonni, mert úgy gondolta, hogy lehet, hogy én még korainak tartanám, de ő már kettőnknek nézett. Sok olyan kis apróságot, mint kávétartó doboz, ágytakaró ő választott, pedig ezek még csak nem is a legszükségesebbek, pontosan azt szolgálják, hogy otthonos legyen a lakás. Szóval csak úgy mondom, hogy egyáltalán nem MINDEN férfi ilyen, van, akinek igenis megvan az igénye a rendes otthonra.

Ha mindkettőtöket oda köt a munkahelye, ahol most laktok, és ha jól értem, akkor ráadásul távkapcsolatban éltek, akkor mégis hogyan képzelitek, mi fog változni azzal, ha összeházasodtok? Annak, hogy összeköltöztök-e semmi köze a papírhoz, viszont lakva ismered meg CSAK a másikat igazán, az nem ugyanaz, hogy együtt töltitek a szabadságot...stb. Vagy úgy akartok házasságban is élni, hogy te itt ő ott?

2012. aug. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!