Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudom megértetni a feleségemmel, hogy egyedül szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
5 éve vagyunk együtt, én 29 férfi, Ő 28 éves lány, több, mint fél éve úgy érzem, hogy nem illünk össze. Tavasszal nagyon mélyponton voltunk, mégis az esküvőnket szerveztük, nyáron meg is házasodtunk, hittünk abban, hogy működni fog, de most már tényleg úgy érzem, hogy már nem érzem azt, amit egy házasságban kellene. Szeretnék külön lenni 1-2 hónapot, hogy gondolkodjak, de Ő nem akar elengedni, mindent megtesz, hogy jobbá alakuljanak a dolgok. Attól is fél, ha elmegyek nem fogok visszamenni (ami lehetséges). Sajnos engem kifejezetten zavar, hogy mindent megpróbál, és ez az idegőrlő állapot nem a legjobbat hozza ki belőlem, volt, hogy a túlzott kedvessége miatt bunkó voltam vele. Pedig nem érdemli meg, hogy megbántsam. Szóval: hogyan tudom vele megértetni, hogy most egyedüllétre van szükségem?
2009. okt. 20. 10:02
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

Lehet, hogy Ő is itt keresi a válaszkoat, és a híres asszonykórusra hallgat. :(


Szakíts vele ha nem megy. Ez után jön a gyerek és magához köt. _Sose_ leszel boldog.

2009. okt. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Minek vetted el akkor?Lehet hogy csak a kisujjad kéne neked is megmozditani és minden olyan lenne mint régen...legalább gyereket vár?
2009. okt. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Utólag mindig okosabb az ember...igen...nem kellett volna elvennem, de volt mögöttünk 5 év, és akkor még elveszteni sem akartam... én el akartam tolni az időpontot 2-3 hónappal, de Ő nem, pedig több szempontból jobb lett volna (pl. esküvő előtt 1 héttel államvizsgázott, ami nem kis streessz...), nem csak a kapcsolatunk miatt.

Gyerek nincs folyamatban.

Szóval, hogy tudom neki elmagyarázni, miért van szükség arra, hogy egyedül legyek?

2009. okt. 20. 10:38
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Először magadban írd össze az okokat, miért szeretnél egyedül lenni. Ha ez megvan, mondd el neki is. Ne kertelj, ne hantázz,hogy lehet, hogy két hónap múlva szuper lesz minden. Mondd meg őszintén, hogy lehet, hogy végérvényes lesz a szakítás. Ne hagyd magad zsarolni, ne hallgass a könyörgésre, pakolj össze, és világosan mondd meg, hogy fogod-e keresni, stb. Másképpen csak telik az idő, és egyre szarabb lesz minden.
2009. okt. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Egyedül akarok lenni!" - ez a konkrét válasz a kérdésedre. Jogodban áll ilyet mondani, kérni.


Azonban az is "megér egy misét", hogy valóban jó megoldás-e ez? Jót tesz neked? Jót teszel vele magadnak? Jót teszel magatoknak? Nem ismerem a helyzeted, de a leírásod alapján erősen menekülés szaga van a dolognak. Mi elől futsz? Biztos vagy benne, hogy ha elmész, nem megy veled? Nem TE magad viszed ezt magaddal? Mert ez sokszor megesik.


Ezek mind csak kérdések. Nem akarom "megoldani" az életed, és nem is lennék rá képes, ez rád vár. Csak én ilyen kis kíváncsi vagyok. Olykor hasznos, máskor nem.

2009. okt. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mondd el neki mi van,lépj le és hívd fel amikor hiányzik.Minél gyakrabban annál jobb.
2009. okt. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom, hogy egy hosszútávú kapcsolatban szükség van arra, hogy meglegyen a bizsergés, a szikra. Nem a lillaködös első pár hónapig tartó szerelmi mámorra gondolok, ugyanis a szerelem idővel átalakul egy erősebb kötelékké, szeretetté, kialakult a "lelki társ" állapot, és a szerelem olykor-olykor előbújik -> úgy gondolom, hogy erre minden generációban szükség van, persze mindig másképp kell, hogy jelentkezzen. (máshogy jön elő egy 30-as éveiben járó párnál, és másképp 60 éves korunkban). Nálam ez a fajta bizsergés már lassan 1 éve éve hiányzik. Ezt korábban mondtam is Neki még az esküvő előtt pár héttel.

Egyébként tavasszal sok egyéb (nem kapcsolati jellegű) problémáink is voltak, amik miatt feszültek voltunk, és sajnos ezek a problémák elég durván beleszóltak a kapcsolatunkba...annyira, hogy majdnem szét is mentünk...és ha ilyen jellegű problémák így bele tudnak túrni egy kapcsolatba, akkor az megkérdőjelezi a kapcsolat stabilitását. De mégis bíztunk abban, hogy helyre állnak a dolgok.

Azt hiszem sokan elfelejtjük, hogy az érzelmek irányítanak mindent. És ha ez már hiányzik, akkor annak a kapcsolatnak annyi.

2009. okt. 20. 12:12
 8/9 anonim ***** válasza:
A házasság két, egymást szerető, becsülő ember szövetsége. Valóban, a lila köd hamar eloszlik, na akkor kellene a szeretetnek és egymás becsülésének, a közös céloknak továbbvinniük a kapcsolatot. Azt írod, a feleséged mindent megtesz azért, hogy te maradj, hogy jól érezd magad, de te úgy tűnik, eldöntötted, hogy nem "ilyen lovat akartál". Először magadban kell rendet tenned, ágondolnod, miért voltál 5 éven át együtt vele, miért házasodtatok össze! Közhely, de igaz: az élet nem habostorta. A hétköznapok gondjai minden házasságot próbára tesznek, az pedig a felek intelligenciáján múlik, hogy ezt hogyan tudják kezelni. Vannak, akik megdolgoznak a boldogságukért és vannak akik minden gond, probléma elől elmenekülnek és a harmadik házasságukban sem értik, hogy másoknak miért sikerül és nekik miért nem.
2009. okt. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ilyen helyzetben merned kell járnod a saját utadat. Lépni kell, ha szükséges radikálisan is. Ez nem csak a te érdeked, hanem az övé is. Ne maradj ott kényszerből, csak mert ő még nagyon beléd van esve. Egyikőtök sem lesz boldog. Már most sem vagytok azok.
2009. okt. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!