Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki, hogyan vélekedik az udvarlási/együtt járási szakaszban zajló pénzügyi folyamatokról?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit. A problémám a következő: Együtt járok egy fiúval, immáron fél éve. El lehet mondani erről a kapcsolatról, hogy két olyan ember talált egymásra, akik mind szellemi, mind testi értelemben egy hullámhosszon vannak, persze kisebb-nagyobb nézeteltérésektől eltekintve. (Jelzem, ezek igen fontosak, hiszen ettől épül/szépül a kapcsolat.) Na most. Van ám egy aprócska probléma, ami egyre inkább elhatalmasodni látszik, ami pedig nem más, mint a pénzügyek. Egyre inkább azon veszem észre a páromat, hogy mindent, de mindent az utolsó fillérig 50-50 alapon akar rendezni, aminek hangot is adott, mondván:”Ugyan miért kellene nekem bármiben is többet fizetnem, mint a nőnek?!” Ezt a mondatot több-kevesebb konkrét példa is megelőzte, amik után nekem – akárhogy is nézem – az az érzésem támadt, hogy ennek egyszerűen akkor sem így kellene működnie.

Litániát nem szeretnék írni, ezért két olyan esetet vázolok fel, amik talán a „legek” mind közül.

Jöjjenek a konkrét példák: elmentünk nyaralni, amelynek rám eső részét (repjegy, szállás, kaja) teljes mértékben kifizettem, és hangsúlyozom, nincs is ezzel semmi probléma, hiszen kereső ember vagyok (havi 100-110 e Ft). Aztán amint megérkeztünk a tett színhelyére, megmondta, hogy innentől kezdve akkor minden kiadást felír a telefonjába és nap végén, vagy éppen ahogy kijön a sora, rendezzük sorainkat 50-50 arányban. Itt egy pillanatra megtorpantam, aztán természetesen azt mondtam, persze… Így is lett, kifizettem a dolgokat mindig.

Egy másik példa: Tervezgettük már, hogy szeptembertől összeköltöznénk. Tervezgetéseink során szóba jöttek az együttélés anyagi vonzatai is. Amit tudni kell a problémakör felvázolása előtt, hogy az én albérletembe költöznénk össze, ahol jelenleg én csak a rezsit fizetem, mert rokon által lakhatom itt. A barátnőm, aki jelenleg még szintén itt lakik, fizet havi 20 ezer Ft albérleti díjat is. Tervezgetéseink során mondtam a páromnak, hogy minden valószínűséggel a rokonom Tőle is ugyanúgy el fogja kérni a havi 20 ezer Ft-ot, lévén, hogy nem rokon, és ez érthető is. Na most. Mivel a párom lakása, amelyben most lakik felszabadul kiadásra, illetve egy másik lakását is ki fogja adni szeptembertől, így ez számára jó kis plusz jövedelmet fog hozni (havi 120 e Ft kb.) És most jön a lényeg. Azt mondta, ha ideköltözik, akkor annak a 20 ezer forintnak a felét, amit majd fizetnie kell havonta, én fogom fizetni a felét, mivel hogy összeköltöztünk ugyebár…

Ennél több – számomra – furcsaság is történt, amit most nem szeretnék leírni. Egyet még mindenképpen… Azt is mondta, hogy a randizgatásaink alatt neki nagyon furcsa volt, hogy csak párszor fizettem a rám eső részt, illetve csak párszor hívtam meg. (Én meg még azt hittem, hogy jó fej voltam, jelzem nem kevés alkalommal)

A kérdésem tehát a következő? Valóban mindvégig egyenlően kell, hogy álljon az a bizonyos mérleg? Egyébként természetesen a jövőt illetően (házasság) én is közös kasszában gondolkodom! Éppen ezért az „udvarlási szakasz” megnevezés a címben.

Üdvözlettel!



2013. júl. 17. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha összeköltöztök, akkor mindenki kimossa a maga cuccát? Vagy ha kitakarítasz, akkor kapsz egy fél óradíjat? És a gyereket majd hogy osszátok meg? Esetleg a gyerekének a kiadásait is írja majd és felhajtja tőle, amikor felnő?

Az ember a jó szomszédjának, a haverjának is segít néha önzetlenül, fizet neki egy kávét/sört, nem lehet egy kapcsolatban ennyire garasoskodni.

2013. júl. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az elv (fele-fele) rendben van, nekem a garasoskodás, centizgetés nem tetszik. Később ebből még nagyobb problémák lesznek.
2013. júl. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy te és hány a fiú?

(Mielőtt belekezdek az olvasmányba...)

2013. júl. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én 28, Ő 35. Köszönöm előre is a választ...
2013. júl. 17. 12:46
 5/10 anonim ***** válasza:

Ennyire garasoskodni beteges.


30+/F

2013. júl. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az 50-50-es felosztás teljesen korrekt, és igaza van. Az, hogy számlát kell róla vezetni, és mindent három éles jegyre kiszámolni, az már gáz. Nálunk ez pl. úgy működött, hogy sacc/kb. felesben fizettünk mindent, de volt elcsúszás ide vagy oda attól függően, hogy kinél épp milyen címletek voltak stb. A lényeg, hogy körülbelül egyenlő legyen a teherviselés, nem kell mindent fillérre kiszámolni.
2013. júl. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez már nagyon beteges. Ezerféleképpen lehet "viszonozni" az anyagiakat. Pl. ha sütök-főzök neki, akkor kérjem el a hozzávalók árát, vagy fizettessem ki a "munkadíjam" felét?


De mondok egy konkrét példát... ha teszemazt tényleg komolyra fordul, és gyereket szülsz... akkor is elvárja majd, hogy a gyerek melletti 24 órás "szolgálat" mellett dolgozz, és álld a költségek felét? Persze, egyenjogúság van, de azért ez nagyon erős túlzás...

2013. júl. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mint azt írtam, ha már együtt élünk majd, illetve később megházasodunk, mindenképpen a közös kassza mellett teszem le a voksom. Szándékosan úgy fogalmaztam a kérdésemben, hogy az udvarlási/együtt járási szakaszban nem furcsák-e kissé ezek az általa támasztott elképzelések?...
2013. júl. 17. 13:17
 9/10 anonim ***** válasza:

Röviden azt mondanám, amit a 2#-es válaszoló.


Bővebben:

Pl. a nyaralásos példánál teljesen korrekt a felezés, ha korrekt... Úgy értem, ha valóban fele arányban fogyasztottátok a javakat. Hogy a kukacoskodást értsétek: Nekem volt egy nagyon zabálós párom. Állítom tízszer annyi pénzt költött kajára, mint amit én. Majd hülye lettem volna felesbe költségtéríteni. Persze ha annyira jól megy, akkor szívesen, de mivel mai napig saját lakásra spórolok, így azért mégse pazarolnám kajára, főleg ha nem én eszem meg...


A lakásos példád...

Na ott már nagyon önző módon gondolkodik a párod!

Persze fizesd ki a 20 ezer felét, de akkor kérd is el tőle a lakása kiadásából származó pénze felét, és úgy rendben is van...! Hiszen ha nem költözik hozzád, nem lenne az a bevétele...

Vagy pedig. Én még abba is belemennék, hogy ő fizeti a 20ezret és mindkettőnk rezsijét, viszont a lakáskiadásából származó bevételét megtartja magának...

Vagy pedig 2: Költözzetek az ő lakásába és fizesd ott a rezsi felét. Ha nagyvonalú akarsz lenni, akkor még 20 ezer bérleti díjat is....


Nos én világ életemben úgy tartottam helyesnek, ha egyenlő arányban vannak ezek a pénzek, vagy még pontosabban mindenki arra fizet, amit költött ténylegesen. Nem voltan sose az a nő, aki elvárja, hogy a pasi többel szálljon be. hülyén érezném magam ettől.

Viszont itt amit leírsz, ez a lakásos dolog... Ez már a te kihasználásod lenne.



A félév együttjárás azért még nem olyan sok. Próbáld megismerni, megérteni, hogy miért ilyen.

35 évesen biztos akadt már olyan nője, aki rájárt a pénztárcájára, lehet azért óvatos.

Vagy az is lehet, hogy túlságosan spórolós, ezen kívül alapos, olyan kis mindent feljegyző, elemző típus... :-) Ez nem is annyira rossz dolog, főleg hosszú távon. Nem kell mindjárt kiakadni, mert nem vállalja át a költségeidet...


De a lakáspénz, az mindenképp hibás számítás a részéről...!

2013. júl. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem fel ev utan az osszekoltozes meg nagyon korai. En is par honap utan koltoztem ossze a baratommal, de csak igy volt megoldhato, hogy egyutt maradjunk mert nekem kulfoldre kellett koltoznom. A lenyeg az, hogy igy is vannak dolgok amik neked nem tetszenek, osszekoltozeskor csak meg tobb lesz. Ez a felezos dolog rendben lenne, nalunk is ilyen a megegyezes de nem egyszer elofordul hogy en fizetek vagy o, akar nagyobb bevasarlasnal is. Aztan vagy ideadja/odaadom a felet vagy megegyezunk, hogy legkozelebb a masik fizet. Szerintem ha komolyan gondolsz egy kapcsolatot, akkor nem lehet ennyire szigoruan venni ezt. Nem akarok rossz lenni, de ha eljegyzesre kerul majd a sor, akkor kifizetteti a gyurud felet?
2013. júl. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!