Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Leszbikus pár vagyunk. Gyereke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Leszbikus pár vagyunk. Gyerekeket szeretnénk, először örökbe fogadni, aztán sajátot is. És a vallás?

Figyelt kérdés

Megkérek mindenkit, hogy a kérdésre válaszoljon és kíméljen meg az ocsmány megjegyzésektől.

A barátnőm is és én is római katolikusok vagyunk. Azt szeretnénk, ha a gyerekeink is a katolikus Egyházhoz tartoznának. Azzal természetesen tisztában vagyunk, hogy minket nem fogadnak el, de ez vonatkozik a gyerekeinkre is? Hajlandóak egyáltalán megkeresztelni a gyerekeinket? Mivel én egyedülálló anyaként leszek majd számon tartva, ezért nem tudom, hogy ennek lesz -e akadálya? Köszönöm a normális válaszokat!



2013. aug. 15. 12:15
1 2 3 4 5
 1/44 Sir Sarcasm ***** válasza:
100%
Miért érdekel ennyire vallás? Ha nem fogad el, szard le.
2013. aug. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
Ez szerintem elég legfőképp a paptól függ. 23/F
2013. aug. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
oops -elég bocsi csak átfogalmaztam és bent maradt egy szó :) 23/F
2013. aug. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értelek… Ez az egyház nem fogad el olyannak, amilyen vagy. Akkor meg minek ragaszkodsz hozzá? Hogy a kérdésre válaszoljak: szerintem meg fogják keresztelni, ha ködösítesz valamit a papnak.
2013. aug. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj nem kell tudnia a papnak mindenről :D


Te vagy a gyerek nevelőanyja a "barátnőd" pedig a "jóbarátnőd". A gyerek szüleit muzulmán terroristák lőtték le mikor terjeztették az igét a Közel-Keleten.


A pap bácsi elsírja magát és ingyen megkereszteli.

2013. aug. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
15%
És mégis hogy akartok saját gyereket. ezt a részt nem értettem egy dolgo örökbe fogadni de nem tudtok gyereket csinálni ti ketten 2. grat neveljétek csak melegnek őt is ahelyett hogy inkább elmennétek pszichológushoz/pszihiáterhez esetleg orvoshoz és kezeltetnétek magatokat mert a homoszexualitás BETEGSÉg...
2013. aug. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
Magyarországon elfogadják az azonos neműek élettársi kapcsolatát de a gyerekvállalásról nincsenek pontos információk így azt sem tudhatjuk biztosan hogy ez a helyzet hogyan hat ki az egyházi dolgokra. De saját gyerekük azonos nemű pároknak, mesterséges megtermékenyítés útján nem lehet. Csak ha nincsen köztük semmilyen bejegyzett kapcsolat. Tehát csak ha egyedül álló leszbikus. Ezt lelehet ám tagadni de feljelentéseket vonhat maga után. Gyereket örökbe fogadhattok de csak akkor ha az a gyermek nem kellett már senkinek és a gyámja is csak valamelyikőtök lesz. De ezek után én úgy gondolom ha örökbe fogadtok egy gyereket ( valamelyikőtök) akkor az olyan mintha egyedül álló nőként fogadtál volna örökbe egy gyereket és a másikkal nincsen semmilyen kapcsolatban és így tagadjátok hogy párok vagytok akkor biztosan legalábbis szerintem keresztelhető a gyermek ellenkező esetben nem tudom mi a felállás.
2013. aug. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
40%

Gyámügyi hivatalban dolgozom.

Kezdésnek: Magyarországon még ma is a családi eszme uralkodik, vagy apa- anya- gyermek. Örökbe fogadásnál ami amúgy is nagyon nehéz, elsősorban olyan szülőket várnak ahol a családi séma áll fent. Vagy van egy férfi aki az apuka, egy nő aki az anyuka szerepét tölti be. Ezen kívül nagyon sok olyan követelmény van ami kell ahhoz hogy örökbe fogadó szülő lehessen valakiből.

A lista elejére azok a házaspárok kerülnek akik tudják igazolni hogy több éves próbálkozás ellenére sem lehet gyermekük, vagy egyből tudják igazolni hogy valamelyik félnek egészségügyi okokból nem lehet gyermeke.

Ha te képes vagy gyermeket szülni akkor a lista végére kerülsz, és hidd el nekem jó hosszú ez a lista.

Figyelik a családi hátteret is, Vagyis utána járnak rokonok, és közeli barátok segítségével hogy milyen, hogy él a házaspár. Ha csak 1 ember is van aki szerint ti bűnben éltek, már a lista végén vagy.

Utána jön az egészségügyi helyzetetek, majd anyagi helyzetetek.. A vallás kérdés nem olyan fontos.

Szóval azt hogy leszbikus vagy, azt hogy fiatal vagy és alkalmas vagy gyerekszülésre, gondolom az anyagi feltételeknél is vannak hiányosságok, nem hiszem hogy te valaha is kapni fogsz örökbe egy gyermeket,

Egyedülállóként mint nevelőszülő nagyobb esélyed lenne. (a nevelőszülő és örökbe fogadó szülő között ég és föld a különbség, és míg az egyiknél kevesebb a követelmény a másiknak sokkal szigorúbban nézik)


személyes véleményem: Ha te hívó római katolikus lennél akkor nem élnél bűnben. A vallás a leszbikusságot, homoszexuális viselkedést bűnnek tartja, és tiltja is. Bár nem vagyok vallásos ember, de mintha a biblia is az apa-anya eszmében hisz.

Mivel leszbikus kapcsolatban élsz, ebből gondolom hogy a vallás nem igazán fontos neked, nem gyakorlod.. Akkor nem is értem miért olyan fontos hogy a gyermeked vallásos lesz vagy sem. Megkeresztelni megkeresztelik akkor is ha egyedülálló anyuka lennél.

Azt meg hogy leszbikus kapcsolatban élsz, nem kell mindenki orrára kötni.. Nem kell hangoztatni, tessék meghagyni a hálószobában. Feltételezem hogy az utcán nem fogjátok nyalni-falni egymást így ha két normális nő tud viselkedni akkor senki sem fogja egyből levágni hogy leszbikusok..

(van ismerősöm akik leszbikusak, de soha nem mutatták ennek jelét..)

2013. aug. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
9%
Nem mocskolódok. De kérlek ne akarjatok gyereket. A gyerek az egy férfi és egy nő kapcsolatának gyümölcse. Alapvetően rühellem a homoszexuálisokat, de te normálisnak tűnsz, így normálisan válaszolok. Arra válaszolj kérlek, hogy mért akarod hogy vallásos legyen a gyerek miközben ti egyenesen szembementek azzal ami a bibliában van?
2013. aug. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
51%

8-as neked van igazad ! Ha öszintén vallásos vagy akkor nem lennél leszbikus, és fordítva. !


Egy nagyon fontos dolog van : Szeressétek , neveljétek becsületben a többivel meg NE NE NE foglalkozzatok !

2013. aug. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!