Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szeretem, vagy csak társfüggő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretem, vagy csak társfüggő vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy barátom akivel szinte már együtt se vagyunk, csak még együtt élünk. Szerettük egymást, csak túl különbözőek vagyunk, én túl komoly ő meg túl gyerekes pasi...és ez nekem nagyon nem jön be, sokáig úgy voltam vele hogy szerettem ezt a dolgot benne, de nehéz volt így meglátni benne a pasit, sokszor nem is ment...sokszor nem ment a szex se, csak szerencsétlenkedtünk mert ő túlságosan meg akart felelni és sokszor nem állt fel neki akármit csináltam, pedig kívánt meg akarta a dolgot...ez nagyon megkeserítette az életünket....most sincs már jó pár hónapja semmi köztünk...most ott tartunk hogy nagyon nagyon sokat veszekedtünk, sokszor én veszekedtem vele, mert néha igénytelen, gyerekesen viselkedik, és akármit mondok neki ő mindig az ellentétét akarja csinálni direkt...viszont amikor szóba kerül hogy szét kéne költözni elszorul a szivem és úgy érzem én nem akarok nélküle élni...szeretem őt, viszont nem tudok rá pasiként nézni és nekem ez kéne...sokszor elmondtam már neki mi bajom vele, de sosem változik, én se tudok a veszekedések terén, de csak azért mert ő generálja bennem azt hogy kiakadjak valamin....társfüggő vagyok, vagy tényleg szeretem?



2013. okt. 30. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most lett vége 3 hónapja egy 3 éves kapcsolatomnak. Ugyanezt lejátszottuk és azzal végződött, hogy megcsalt a lány és én dobtam ezért...


De full ez volt. Havonta kétszer "szeretkeztünk" csak és az is kínkeserves volt; semmit nem csináltunk együtt és én voltam a passzív fél. Ő azt csinált amit akart, meg néha még veszekedett is velem, de leszärtam...


Úgyhogy igen, ez társfüggőségnek tekinthető de elképzelhető, hogy azért szereted is valamilyen szinten... De nem jó az ilyen kapcsolat, szóval te is tudod, hogy mit kéne tenned...

2013. okt. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudatosan benne maradsz a rosszban,mert félsz a magánytól.Ergo tényleg társfüggő vagy.Nem a pasidat szereted,hanem azt,hogy van valakid.A helyedben már csomagolnék is.Aztán lehet,hogy szenvednék pár hétig vagy hónapig,utána viszont újra visszakaphatnám a függetlenségemet,és önmagam lehetnék.Így könnyebb lenne megfelelő társat találni.Szerintem megérné meglépni.A döntés a tiéd!
2013. okt. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is az a reakció a kérdésedre, hogy ha ezt te sem tudod, mi honnan tudjuk?


Másodszorra meg az, hogy konkrétabban ezt te nagyon jól tudod. - És mi is, mert ha valakinek ezt kérdeznie kell, akkor nem szerelmes. Ami nem is baj, de ha ti ennyire nem illetek egymáshoz, -ezt te így érzed- akkor keresni kell olyat, aki személyiségét nem kritizálod folyton, hanem elfogadod, tetszik neked, vonzódsz hozzá.


Neked innen menned kell. IGEN. Még azt sem mondom, hogy társfüggő vagy, ezt nem tudhatjuk. De mindenképpen félsz az újtól, szereted a megszokottat, nem akarsz kockáztatni, mert akár sokkal rosszabb helyzetbe is kerülhetsz, ha egyedül maradsz. Nyilván megszoktad már azt a pasit, szereted, mint embert. Azonban sokkal boldogabb is leszel, ha majd találsz egy hozzád illő párt, aki VONZZ! Ne dobd el ezt a lehetőséget magadtól, valamit neki is add meg a lehetőséget, hogy valaki igazán szeresse, mert ez nem te leszel!

2013. okt. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazatok van! amúgy sose voltam ilyen, sőt, mindig én szakítottam ha már nem ment a kapcsolat, de nála más, jó kedvű pasi, sokszor nevetünk és ez tetszik. Nemrég költöztünk haza külföldről, és elmondhatom hogy minden barátom elszelelt mellőlem amíg kint voltam, és tény hogy most nincs egy szál barátnőm se és ez megijeszt, most költözünk fel pestre, ez is megijeszt hogy nem ismerem a várost, mi lesz velem ha egyedül maradok...nem jó érzés...
2013. okt. 30. 18:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Hajajj... Kívánom teljes szívemből, hogy összeszedd a bátorságodat, és merj lépni, mert hidd el, minél tovább húzod, annál jobban meg fogod bánni, és hidd el azt is, hogy ha most nem is lépsz, 2 hónap múlva, fél év múlva fogsz, de akkor már csak a kárba veszett idő fog gyarapodni...
2013. nov. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!