Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Véleményeteket szeretném...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Véleményeteket szeretném kérni. Mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni rólunk. Szóval 2 éve együtt vagyok a párommal, mindketten 20 évesek vagyunk. Leszámítva a hullámvölgyeket, nagyon jó együtt, kívül-belül szeretjük egymást.

Tudni kell rólunk, hogy nem vagyunk tipikus "mai fiatalok", tehát nem vagyunk bulizós-piálós típusok, viszont otthon sem szeretünk ülni. Rengeteget sétálunk, kirándulunk, bp-i progikra elmegyünk, mozizunk, otthon sokat romantikázunk, összebújunk, filmezgetünk, sokat beszélgetünk, néha van egy kis kockulás is, játszunk, a szex is rendben van. Semmi nagy durranás, de mégse a négy fal között kuksolunk folyamatosan.

Azt is tudni kell rólunk, hogy nincs sok barátunk, konkrétan nekem pár éve senkim sincs rajta kívül, ő pedig új suliba kerülvén most kezdett el barátkozni.

Egy ideje az én szépséges páromban felmerült, hogy neki hiányzik a szórakozás, vagy valami a jelenleginél nagyobb "durranás", valami új. Természetesen igyekeztem változtatni a helyzeten, mondtam, hogy akkor menjünk el egyet közösen bulizni vagy menjünk el külföldre vagy akármi. Az elején belelkesül, de aztán amikor lépni kellene, akkor mindig visszakozik (ő most fáradt, nincs pénze (pedig van), mégse menjünk stb.) Múlt év szilveszterkor is pl. pontosan ugyan ez történt, és végül itthon a ház előtt vele és a családommal tűzijátékot durrogtatva telt el az óév. Aztán egy ideig nyugi van, de utána újra rákezd, hogy neki bizony nagyon hiányzik egy kis szórakozás.

Szerintetek egy ilyen helyzeten hogy lehet változtatni, ha alapvetően ő nem szeret progikat szervezni, mindig én igyekszem?

Az újdonsült barátai hívják programokra, amit ő már szórakozásnak nevez. Ez velem szemben nem bántó kicsit? Mármint, hogy sokat vagyunk együtt, mindig változatos dolgokat igyekszem kitalálni, de mégis ha mással van el, akkor az már szórakozás, amikor velem van, az meg nem?! Lehet, csökkenteni kéne az együttléteket, és így jobban értékelni az együtt töltött időt? Egy picit féltékeny is vagyok az új helyzetre, mert mindig áradozik, hogy milyen jó a barátaival. De igyekszem nem magamhoz láncolni.


Természetesen mindent igyekszünk megbeszélni a párommal, csak a véleményetekre lennék kíváncsi!


Köszönöm ha elolvastátok és megtiszteltek a NORMÁLIS véleményetekkel! :)



2013. nov. 15. 11:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Megunt. Valószínűleg már van is a láthatáron egy másik csaj, csak nem mer lépni.
2013. nov. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idő után teljesen normális, hogy kell egy kis külön töltött idő, ne rontsátok el (féltékenykedéssel), pont most érik be a kapcsolatotok. Mindketten fiatalok vagytok, valószínűleg későn érők, ő most kezd rádöbbenni, hogy mégse rossz bulizni, eljárni szórakozni. Hagyd, hogy menjen el a barátaival, te meg találj sajátot. Ha netán összevesznétek, kinek fogjátok elsírni a bánatotokat? Nem lehet mindig minden a párod, egymást is meg fogjátok így hamar unni.
2013. nov. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Arra is kíváncsi lennék, hogy nálatok hogy zajlik a programszervezés? Milyen sűrűn csináltok olyan "nagy durranás" típusú dolgokat? Mit csináltok otthon közösen? Mennyit vagytok együtt?
2013. nov. 15. 11:35
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi ritkán, mert tanulunk, én pl. államvizsgára készülök. Amikor nem ilyen időszak van, akkor sokszor nézek ki programokat (lány vagyok). Régebben zavart, hogy a párom nem szervez, de ezt visszajeleztem neki, így pl. van amikor csak úgy meglep egy színházjeggyel, vagy kitalál valamit. Én közben rájöttem, hogy tök jó, hogy én szervezhetek progit, mert élvezem:)

Kb csak aludni járunk össze, meg közösen nézünk filmet, sétálunk, kajálunk, mozizunk. Majd ha lesz egy olyan időszak, amikor nem kell tanulnom (ez januárig tuti nem fog előfordulni), akkor csinálunk más programokat is.

2013. nov. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és mellette találkozok rendszeresen a barátnőimmel, mondjuk sajnos őket is hanyagolom mostanában a tanulás miatt, de azért néha van idő vásárolni, mozizni, beszélgetni. Az utolsó bulira egy beadandó miatt nem tudtam elmenni, de nekem is van igényem a szórakozásra.
2013. nov. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat! :)

Félreértés ne essék, mindketten voltunk már bulizni, tudjuk milyen, így nem kérünk belőle ebben a formájában, sajnos mindkettőnknek rossz élményei vannak.


#1: hogy megunt volna vagy más lenne a láthatáron? Nem tudom elképzelni, inkább csak valami olyanra vágyik, ami kicsit jobban elüt a "szürke" hétköznapoktól, de a szeretetet/törődést/biztonságot amit ez a kapcsolat nyújt, egyikőnk se adná fel.

#2: köszönöm a véleményed, igyekszem megfogadni a tanácsaid, habár eddig is igyekeztem nem magamhoz láncolni.

#4-5: köszönöm Neked is, hogy elmesélted nektek milyen. Igen, tanulás nekünk is van bőségesen. Valahogy az elején nekem is tetszett, hogy szervezhetek magunknak progit, de mára egyre nagyobb tehernek érzem, hogy ÁLLANDÓAN nekem kell szerveznem, a páromnak egyszerűen nincs ötlete, kreativitása, ezt meg is mondta.


Várok még véleményeket!! :)

2013. nov. 15. 11:58
 7/11 anonim ***** válasza:

nem lehet, hogy a párodnak azért nincsenek ötletei, mert nemigen vannak barátai?

csak mert az én barátom a haverjaival mindig visz, vagy versenyekre, vagy horgászni, vagy grillezni, stb stb, nem megerőltető neki ötleteeket keresni, mivel nem is kell, mert hívják.

2013. nov. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szórakozni nem csak veled lehet, és ő szerintem nem is csak veled akar. Neked nincsenek barátaid, de neki most vannak - és igen is jó a változatosság, hogy más-más emberekkel is szórakozik. Te is tudnád, ha lennének barátaid - nem csak a pároddal akarnál lenni. Nektek gondolom jók a nyugisabb programok, a haverjaival meg bulizik.
2013. nov. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem itt a legnagyobb gond az, hogy nem igazán voltatok társasági pár. Nagyon sok párnál figyeltem már meg, hogy nem tudják megoldani a figyelem megosztását egy társaságban. Volt nekem is nem egy haverom, aki mindig a csaja nélkül jött buliba, ha viszont elhozta a barátnőjét, akkor mindig ment a nyűglődés, mert vagy a csajával foglalkozott, vagy velünk. Egy komoly párkapcsolatnál ezt meg kell tanulni kezelni, különben folyamatosan kínos szituációkat szül a dolog.


Ennek több oka is lehet, mert volt ahol egyszerűen a csaj nem találta fel magát a társaságban, és folyton a pasit akarta kisajátítani, de olyan is volt, ahol a srác volt képtelen köztes megoldást találni. Csomó srác meg egyszerűen kettős életet él (nem a hazugságokkal teli értelemben, hanem úgy, hogy két külön énje van), mert otthon csak a párjával foglalkozik, a buliban meg pont az a lényeg, hogy egyáltalán nem kell neki megfelelni. Szerintem egy kapcsolat akkor működik jól, ha ezeknek mind megvan a helye, és ez a két világ megosztható.


Én nős ember vagyok, és szerintem annak, hogy ennyi éve ilyen jól megvagyunk az egyik legfőbb alapja, hogy sosem volt konfliktusunk abból, ha az életünk bármely részében ott van a másik fél is. Persze voltak olyan helyzetek, amiket először nem jól kezeltünk, de akkor változtattunk. Abban a párkapcsolatban, ahol ezt nem lehet egyeztetni, mindig is komoly súrlódások lesznek, mert folyamatosan felesleges lemondásokkal kell számolni, és folyamatosan választás elé állítja az embert: az asszony, vagy a barátok. Márpedig egészséges esetben ez nem választás kérdése, hanem természetes dolog, hogy egy ember életében a barátok is közel ugyanolyan szerepet töltenek be, mint a partner. Amint ez az arány elkezd szélsőségesen elmenni valamely irányba, ott kezdődnek a konfliktusok is.


Kérdező, pontosan az a problémátok, hogy nem voltatok túlságosan társasági emberek, ezért nem tudjátok mindezt kezelni. Először mindenhol vannak ebből gikszerek, de egyszerűen meg kell tanulni bánni az új helyzettel. Egyrészt tényleg üdvös lenne mindkettőtöknek találni olyan dolgot, ami csak az övé, nem pedig folyton együtt lógni, másrészt pedig meg kell tanulni együtt bulizni is. Ezt a bulizást nem úgy értem, hogy ti ketten, hanem a társasággal együtt, mert az kell, hogy egy párkapcsolaton belül is meglegyenek azok a dolgok, amik csak sajátok, de szerintem nem szabad olyan dolognak lenni, amibe a másiknak nincs bejárása sem.

2013. nov. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Girgoy ***** válasza:

Azt kellene kideríteni, hogy valójában a MÁS(OK)KAL történő bulizás hiányzik neki vagy a szórakozás. Ha új haverjai néha elhívják, menjen, vagy menjetek el együtt. Ha úgy általában a szórakozás és haverok hiányzik, esetleg sportoljon valamit (amit nem otthon kell vagy nem kocogás), de közösen is eljárhattok pl. társas táncra vyg olyanra, ami mindkettőtöket érdekel. Vagy van esetleg valami házaspár barátotok, akivel tarhatjátok a vendégi kapcsolatot? Szerintem a legjobb az lenne, ha együtt mennétek el szórakozni nagyobb társaságba, leginkább olyanba, ahol mindekettőtöket ismernek vagy legalább vannak közös ismerőseitek.


Ha egyértelműen mindenképpen másvalakivel akar szórakozni, akkor azt beszéljétek meg. Az ártatlan lazítástól a szakítási vágyig sokminden lehet mögötte.

2013. nov. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!