Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért választanak a nők...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért választanak a nők idősebb férfit amikor a férfiak tíz évvel előbb meghalnak, mint a nők? És a férfiak sem gondolnak bele, hogy tömegesen maradnak hátra ezek után az özvegyasszonyok öregkorukra? Ennyire fontosak a rövidtávú célok?

Figyelt kérdés

Egy átlagos férfi 71,5; egy átlagos nő 79,2 évig él. Ezek a tények.

Persze az is tény, hogy ez a világon szinte mindenhol így van. Mit gondoltok erről?



#népesség #özvegy #cia factbook
2014. febr. 27. 09:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Szerinted tízből hány párkapcsolat tart olyan sokáig, hogy ez már problémát jelentsen?
2014. febr. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Átlag..


viszont végignézem a környezetemet és ha nem tragikusan korán történt az eset, akkor mindenhol a férfi maradt özvegyen.

párom nagyapja a 2. feleségét vesztette el 75 éves koráig, és most is van párja, de ő is beteg lett:(


a férfiak gyakran mennek el korán hirtelen: embólia, szívinfartus, agyvérzés...stb rontanak a statisztikán nagyon



plusz a nők szerintem erősebbek, jobban veszik az özvegység akadályát, mint a férfiak, azt tapasztaltam


a nők amúgy a családalapítás miatt választanak általában (tudat alatt) idősebb férfit, mert ha amúgy nem is, erre a férfiak érnek meg. Később állnak készen, így az időpont esélyesebb, hogy egyezni fog.

2014. febr. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Sok kapcsolat megy tönkre, házasságok is, ez igaz, de attól még lehet erről beszélni. Azért szerintem senki nem úgy kezd bele egy komolyabb kapcsolatba, hogy szét fognak menni. Vagy mégis, arra kéne készülnöm, hogy később úgy is elválnak útjaink?
2014. febr. 27. 09:44
 4/12 anonim ***** válasza:
A férfiak, ha nem nősülnének meg, javulni az a 71,5-es átlag!
2014. febr. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

utolsó...:D:D:D:D:D


amúgy sajnos van benne valami.. hiszen a legtöbb férfi stressze az, hogy a családjának megfeleljen, így túlhajtja magát..emiatt egészségügyi problémák gyakoribbak


plusz általános tapasztalat, hogy a házas férfiak gyakrabban híznak el= egészségügyi probléma..


nőként mondom ezt..

2014. febr. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

A legnagyobb hiba a gondolatmenetedben, hogy egy száraz statisztikai adatot mindenkire jellemző tényadatnak veszel.

Az átlag az átlag. Ettől az a 40 éves fаszi élhet 95 éves koráig. De lehet, hogy azt a 23 éves srácot jövő héten elüti a vonat. Az is meglehet, hogy a nő fog 30 éves korában agydaganatban elhalálozni. Épp ezért nem érdemes statisztikai adatok alapján meghozni a döntéseket.

Rövidtávú célok? Szóval neked 40-50 év az rövid táv? Elég érdekes fogalmaid vannak a "rövid" szó jelentéséről.

Továbbá szerinted mi a jobb? Leélni 40-50 évet egy boldog házasságban, vagy a sírig házasnak lenni egy olyan kapcsolatban, amibe szíved szerint bele se mentél volna, csak valami idióta statisztikai adat miatt választottad őt?

Ja, és még valami: miután elnyészően ritka, hogy a házaspár mindkét tagja egyidőben haljon meg, így akárhogy trükközöl, az egyik fél a végére mindig egyedül marad.

2014. febr. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Noydra ***** válasza:
Simon bá +1 :D
2014. febr. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Simon az öreg faszik a fiatal csajokért egyesület elnöke...
2014. febr. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Bocs, az a kérdés helyesebb lenne szerintem, hogy miért akarnak a férfiak fiatalabb nőt? (A válasz: mert az pl. jobban néz ki, és a többi.)

Ha biológiai szempontból nézzük: egy hím egy fiatal, egészséges, ezért vonzóbb nőstényt akar, mert az valószínű jobb utódokkal tudja megajándékozni. A nőstény egy elég erős, az utódneveléshez megfelelő forrásokat megszerezni és megvédeni képes hímet akar, az pedig általában olyan, amelyik már nem zöldfülű.

Társadalmilag: ugyebár már a középkorban is az ment, hogy a fiatal leánykát, akinek éppen megjött az első menstruációja (vagy még az se) hozzáadták az igencsak középkorú pasihoz, akinek már volt hírneve, birtoka, vagyona, valamije. A későbbiekben selejtnek számított az a lány, aki nem kelt el elég fiatalon, míg a férfiaknál nem volt ilyen megkülönböztetés, sőt természetes volt, hogy a fiatal férfi kiéli magát, kalandozik, és majd később megállapodik. A társadalom ma is azt fogadja el jobban, természetesebbnek, ha a férfi az idősebb, még ha csak pár évről is van szó.


Speciel az én párkapcsolatomban én (a nő) vagyok idősebb. Baromira nem aszerint választottam, hogy hány éves a férfi, viszont bevallom, engem szokott zavarni a korkülönbség, mert nekem már jobban ketyeg a biológiai órám, míg ő még ráér (majdnem négy év van köztünk). Őt ez nem zavarja.

2014. febr. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Simonbá: Az átlag az valóban átlag, ebbe a benne vannak a szélsőségek is éppúgy. Nekem is nemrég halt meg egy jó barátom autóbalesetben, pedig még csak 20 éves volt. Isten nyugosztalja. Sajnos ilyen mással is előfordulhat.

Igaza van én is inkább egy boldog kapcsolatban élnék, habár gondolom ez is befolyással lehet az életkorra, mert akik sokat veszekednek azok biztos előbb is kapnak agyvérzést.

2014. febr. 27. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!