Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A romatikus filmekben (is)...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A romatikus filmekben (is) miért mindig a nő a csalfa? Hát nem érdekes?

Figyelt kérdés

Elég sok ilyen témájú filmet nézek, és általában van benne egy működő/nem működő párkapcsolat, aztán jön a rosszfiú/lovag/szegény de jóképű fiú, és elszereti a nőt a párjától, titkos légyottok, stb. a végén happyend, elgyalogolnak a lemenő napfényben.

De hát ez akkor is megcsalás, ezáltal "legalizálják" a nők számára a hűtlenkedést.


2014. nov. 4. 07:46
 1/7 anonim ***** válasza:
pl milyen film?
2014. nov. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja-ja, néhány filmcímet kérünk!
2014. nov. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elnézted a csatornát! Ez a valóság volt. Egyébként a nők hűtlenek jellemzően. Amelyik nem csalta még meg a párját, annak még nem volt rá alkalma. Talán egy numerát sem szalasztanak el.
2014. nov. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
azért, mert a legtöbb filmet férfiak csinálják.
2014. nov. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt szokták mondani, hogy a megcsalások 75%-ában a nő a hűtlen, viszont sokkal körültekintőbbek, és nem hagynak nyomot maguk után ellenben a férfiakkal, akik noha csak 25%-ban "bűnösek" a megcsalások terén, de mégis sokkal többször "hibáznak", és ezért sokkal többször is buknak le. Az én barátnőm is tökéletesen körültekintő volt, semmi nyomot nem hagyott, de ostoba volt, mert elmondta az anyjának, aki meg egyből rohant hozzám. Hajj de volt ott balhééé :'D
2014. nov. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hallottál már a klisé kifejezésről?

A feka hal meg elsőnek, a németek a háborúban csak gonoszok lehetnek, a fánkot zabáló hanyag rendőr, a 12 éves hacker betör a NASA rendszerébe, a klasszikus "meghalt apám, megbosszulom" sztori, a terhes nő mindig a legnagyobb bajok közepette kezd el vajúdni és igen, a nő megcsalja a férfit, de végül kibékülnek és mindenki boldog. Ezeket hívják kliséknek. Mivel a romantikus filmek legjava a filmművészeti ranglétra alján helyezkedik el, így nem csoda, hogy ilyen közhelyes az összes. Ennyi erővel abba is beleköthetnél, hogy miért mindig 00:00:01-nél hatástalanítják a bombát mindig, vagy hogyan tudnak a cowboyok úgy telibe trafálni valamit, hogy csípőből lőnek. Ez mind filmográfia, semmi köze a való élethez, nem véletlenül látható a "TÖRTÉNETBEN SZEREPLŐ KARAKTEREK A KÉPZELET SZÜLEMÉNYEI, MINDENNEMŰ HASONLÓSÁG A VALÓSÁGGAL CSUPÁN A VÉLETLEN MŰVE" felirat sok film elején/végén.

2014. nov. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ahogy a 6os mondja. Nem beszélve arról, hogy én több olyan romantikus vígjátékot láttam, ahol a férfi volt hűtlen, és szépmagyarul szólva s***ggfej. Kinek mi szúr szemet, azért a néző is szelektálja, hogy mit néz meg, nem a filmkészítők döntik el. Csomó filmet nem láttam még, ami pedig létezik. Mert én elég specifikusan válogatom össze a filmeket. Azok alapján kérdezhetném, hogy miért mindig a férfi a démoni, a nő meg a tündér szereplője a filmeknek?


Mellesleg a való életben, ha az egész világ statisztikáit nézzük, nincs 75 meg 25 százalékos eloszlás. A megcsalók kb 50-50%-ban oszlanak el a nemek között. Mert ez jellem függvénye, nem attól függ, hogy valakinek csak egy, vagy netalán két darab X kromoszómája van. Én lány vagyok, sosem csaltam meg még senkit, és nagyon nem azért, mert nem lett volna rá alkalmam (mert kb naponta lenne rá), hanem mert nekem nem ilyen a jellemem.


Amúgy olyan filmet még nem láttam, amit te mondtál. Kíváncsi lennék, pontosan, mik azok a filmek :D Inkább a fordítottját szoktam látni. Vagy azt, ahol a nő őrlődik egy rossz kapcsolatban, és jön a hős megmentő, és azért happy end, hogy végül összejönnek. De akkor sem hűtlenkedés után.


De ha szerinted ezáltal legalizálják a nők számára a megcsalást, akkor az akciófilmek legalizálják az önbíráskodó igazságszolgáltatást (Batman?), a szabad gyilkolászást, maffiába való belépést, ésatöbbi dolgot, amit történetesen jogilag is büntetnek, míg a hűtlenkedés önmagában "csak" egy erkölcsi normaszegés.

2014. nov. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!